Jump to content

Zabezpieczenie lamp bezbarwnym


Recommended Posts

Witam, zawsze lampy jeśli robiłem to tylko polerowałem i chciałem teraz spróbować je pomalować bezbarwnym zamiast polerować, trzeba w końcu tego też się nauczyć. Wczoraj lampy wyczyściłem i nałożyłem bezbarwny ale zdaje mi się, że za grubo lecz mogę się mylić. Dzisiaj lampy wyglądają tak, dlaczego tak się stało? Za grubo czy jakiś inny problem? Odtluscilem t6 klinet bo nic innego nie miałem pod ręką 🤷‍♂️

IMG_20200919_150142.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dałeś podkład? Jaki papier ostatni użyłeś, przed malowaniem ? .

Mi się wydaje że ten k2 mógł być przyczyną. niby zawiera rozpuszczalniki bezpieczne dla lakieru ale czy dla plastiku, szczególnie lamp?

 

 

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

Papier za drobny przed lakierowaniem robi się max 1000 ale to tylko dlatego żeby była lepsza przyczepność przy 2500 trzeba zastosować podkład. Ale to taki techniczne uwagi do błędów jakie popełniłeś. A co do matu jaki powstał to moim zdaniem będzie przyczyną zastosowanie złego zmywacza jaki użyłeś do odtłuszczenia przed malowaniem musiał uszkodzić plastik lub zaszła jakaś reakcja między lakierem. Zobacz czy matowa jest lampa czy zmatowiał lakier, widać to pod z bliska jak przyjrzysz się lampie.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

@Gold_Car ja tak lakieruje lampy 13 lat i jeszcze nigdy się nic nie stało, nawet jako ostatni robię 3000. A to co u kolegi na lampie wyszło to mógł też źle lakier "siąść", szybko wysychał i za długo czekał, jak jesteś lakiernikiem to bedziesz wiedział o co chodzi. Spraye tak mają. 

  • Lubię to 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.