Skocz do zawartości

Czym usunąć rysy z auta, ktore juz było lakierowane ?


Gość mcqueen1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne gremium i z miejsca prosze o porade. sprawa wyglada następująco.

 

Chciałbym dokonac zakupu 3 kosemtyków szamponu, środka polerskiego i wosku.

Używane bedą do dwóch aut w podobnym kolorze - bardzo ciemny granatowy (prawie czarny) i granatowy , oba w metaliku. Z tą róznicą że pierwszy był lakierowany miesiąc temu, a drugi dawno temu (5-6). Auto posiada rozmaite drobne ryski. Gmeram po forum czwarty dzien jednak w temacie specyfiku do polerki nie umiem znależć czegoś dla siebie

 

Poradziłem sobie ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie szamponu i chyba poprawnego wosku: szampon Dodo BTBM, wosk Dodo Blue Velvet. Nie wiem czy to dobry wybór, prosze o korekte.

 

Jesli chodzi o zaplecze to posiadam myjke cisnieniową, pianownice i scierki z mf i dwa wiaderka. Nie mam nic do nakladania politury, ani polerowania (bede ręcznie).

 

Mam nadzieje ze nie wyglada to tragicznie i cos sie da dopasowac niekoniecznie po astronomicznych cenach.

 

Za każdą rade będe bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo "gmerasz". Po lakierowaniu lakier musi dojść do siebie jakieś 1,5 miesiąca. Potem możesz zacząć go traktować tak samo jak każdy inny, a środków do tego celu opisanych jest mnóstwo.

 

Szampon i wosk może być aczkolwiek jest mnóstwo innych firm, z których też możesz kupić różne rzeczy.

 

Dokup przede wszystkim glinkę, trochę aplikatorów, coś do mycia auta (gąbka, rękawica) i jakiś tam podstawowy zestaw będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o środek do polerowania tyczy się auta ktore było lakierowane kilka lat temu. To lakierowane niedawno usuwania rys nie wymaga :)

 

Zasugerowałes szampon, wosk innych firm. Dlaczego?

 

Dziekuje za sugestie dokupienia akcesoriów, na pewno to zrobię. A o glince pierw poczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o środek do polerowania tyczy się auta ktore było lakierowane kilka lat temu.

 

W takim przypadku masz takich produktów do wyboru całe mnóstwo - wszystko zależy jakie mocne rysy chcesz usunąć. Jak się domyślam chcesz to zrobić ręcznie ?

 

Zasugerowałes szampon, wosk innych firm. Dlaczego?

 

Nie sugerowałem zakupu czegoś innego tylko napisałem, że generalnie jest mnóstwo firm, z których można wiele rzeczy wybrać i wcale nie trzeba trzymać się tylko przy 1 marce. To, co wymieniłeś też powinno się sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do żadnej polerki, wiec czeka mnie polerowanie ręczne.

 

Z tym Dodo to wynik czytania forum, gdys sie człowiek nie zna, robi sobie średnią ważoną tego co uzywają inni. Prym wiedzie Dodo i Gold Class. Zdaje sobie sprawe z tego co piszesz, ze są inne firmy, tylko trudno znależć ktory bedzie np tańszy, ale równie dobry. Na podforum "mycie" znalazłem wy;iczenie jednostkowego kosztu mycia, a Dodo jest jednym znajbardziej opłacalnych w przedziale ponizej 1 litra.

 

Wosk zdecydowałem sie na Dodo gdyz raz ze to ta sama marka, a dwa ze skierowana do konkretnego odcieniu lakieru. Tylko tyle.

 

O doborze odpowiedniego specyfiku do regeneracji lakieru nie potrafie nic wydedukować. Polerowanie jak wspomniałem ręczne. Ryski.. no wiadomo ze chciałbym sie pozbyc jak największej ilosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.