Skocz do zawartości

Początkowy zestaw do oceny


ZEKORI

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór państwu. Ostatnio nadeszła mnie mania autodetailingu tzn. dokładniejsze czyszczenie aut, środków itp. Postanowiłem że zainwestuję troszeczkę pieniędzy w preparaty i tym podobne, co mam nadzieje później wyjdzie na to że i moje autko będzie zadowolone oraz ja 😄 Po przestudiowaniu kilkudziesięciu tematów na temat wszystkich środków, co dla mnie jest nie do ogarnięcia ponieważ każdy poleca co innego skombinowałem taki zestawik na początek. Aktualnie do ogarnięcia fury używałem kosmetyków z RRC, ale nie jestem z nich do konca zadowolony. Co prawda szampon i IC dają radę, to ID i WG szału nie robią (przynajmniej tak mi się wydaje).

Zestawik prezentuje się tak:

szampon - aktualnie RRC, myślę nad SG Strawberry 
felgi -  Shiny Garage EF Wheel Cleaner
deironizer - ADBL VAMPIRE LIQUID
czyszczenie opon, gum - ADBL Tire and Rubber Cleaner
usuwanie owadów - ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER 
Tar&Glue - Prickbort MAC 124 1L
srodek cleaner - adbl interior cleaner
srodek dressing -  ADBL interior wow
czyszczenie szyb - Good Stuff Glass Cleaner
dressing do opon - ADBL Black Water 
aplikator do dressingu opon - ADBL One Shot Tire Pad 
glinka - MONSTER SHINE CLAY BAR 
wosk - ?
mikrofibra - ?
aplikator do dressingów/wosku- ?
pędzelki - ?
szczotka do felg - K2 SCEPTER, Mothers Tire Brush
spryskiwacze - MONSTER SHINE BUTELKA HDPE sztuk (??)

Jak widać brakuje mi parę rzeczy typu ścierki, wosk itp. ale po prostu nie wiem co wybrać.

Liczę że pomożecie laikowi takiemu jak ja, co by nie pobłądził i nie kupił rzeczy z których później nie będzie zadowolony 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szampon - aktualnie RRC, myślę nad SG Strawberry - moim zdaniem fajny wybór, sam korzystam aktualnie i jestem zadowolony
felgi -  Shiny Garage EF Wheel Cleaner/Excede Ultimate Wheel Cleaner
deironizer - ADBL VAMPIRE LIQUID - dobry wybór, możesz spojrzeć też na D-Tox, RRC Wheel Gel+ to też dobry środek
usuwanie owadów - ADBL BEETLE JUICE SQUEEZER Allegrini GO-Go Insect jest skuteczniejszy, ADBL narusza woski według MX_Nowickiego
srodek cleaner - adbl interior cleaner potrzebne ci to? na początek możesz spróbować APC np. Koch GS, uniwersalny, wydajniejszy i tańszy środek
srodek dressing -  ADBL interior wow - tylko musisz się zastanowić bo interior wow daje bardzo mocny połysk, satyne da Poorboy Natural Look lub tańszy K2 Pro Satina
czyszczenie szyb - Good Stuff Glass Cleaner - ja jestem zwolennikiem FX Protect Glass Cleaner ale tu ile osób tyle opinii
dressing do opon - ADBL Black Water niech koledzy doradzą coś innego, Black water to bardziej QD do opon niż dressing. Ja używam Tenzi PR i jestem mega zadowolony
pędzelki - work stuff
spryskiwacze - będą ci potrzebne do środka do felg i ewentualnie do APC. Tu masz dużą dowolność, detailbox ma tanie i dobre butelki z dobrym atomizerem. Osobiście korzystam ze spryskiwacz kwazar marcury super 360 i jestem mega zadowolony

 

Pomyśl jeszcze nad rękawicą do mycia i ręcznikiem do osuszania, fibry to temat rzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem gotowy Interior Cleaner ponieważ czytałem że APC po czyszczeniu trzeba wymywać(?) zeby póżniej po nałożeniu nie było białych plam. Chyba że Koch GS nie ma z tym problemow także może się zainteresuję nim.

Co do dressingu to racja, może wybiorę coś matowego albo właśnie pod satynę, bo przy słońcu zbyt duży połysk na desce może mnie oślepiać.

Czytałem test tego Tenzi PR i faktycznie ludziom przypadł do gustu, także najprawdopodobniej zmienię z ADBL na Tenziego.

Rękawicę do mycia mam taką: REKAWICA-Z-MIKROFIBRY-DO-MYCIA-SAMOCHODU, także wydaje mi się że na sam początek wystarczy. Z czasem może przejdę na coś lepszego, się zobaczy 😄

Wiadomo, wiadra i separatory swoją drogą. Ręcznik do osuszania z tego co czytałem musi być typu fluffy, czyli o dużej gramaturze. Patrzyłem to jest ich masa, także wydaje mi się że z tym też nie będzie problemu.

Fibry zwykłe wydaje mi się ze WaxPro wystarczą, tylko nie wiem czy gramaturę 200GSM czy 360gsm do wszelkiego rodzaju cleanerów. Rozumiem że do docierania wosku na aucie też się one nadadzą czy wybrać coś z jeszcze większą gramaturą?

Zostały jeszcze aplikatory do wosku/dressingów. Zwykły aplikator z mikrofibry wystarczy do takich czynności czy rozglądać się za piankowymi aplikatorami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem Seaty z dość wyraźną faktura i APC adbl 1:10 tylko pędzelkowałem, docierałem fibra i to wszystko, kładłem dressing. Nie miałem białych plam.

 

Rękawice polecam adbl promitt lub z work stuffa. Adbl caremitt i bliźniaczy K2 to szmaty nie warte ceny. Nawet wash mitt z aliexpress na początek się dobrze sprawdzi. Z tych które ty masz nie korzystałem.

 

Ręcznik nie koniecznie fluffy. Na forum królują produkty work stuff, ja używam fireball pin towel i jestem zadowolony.

 

Fibr 200 GSM nie kupuj, wycieruchy do docierek dostaniesz w gratisie do chemii. Do wosków raczej fibry typu gentleman będą lepsze. 

 

Co do aplikatorów korzystam z jakiś tanich okrągłych grabeczek obszytych fibra. Czy to z allegro czy aliexpress nie widzę wielkich różnic. Aplikator do opon fajny i tani jest adbl one shot się chyba nazywa. Czarna gabeczka za 1,5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestudiowaniu kilkudziesięciu tematów zestawik na tą chwilę wygląda tak:

szampon - SG Strawberry 
felgi -  Shiny Garage EF Wheel Cleaner
deironizer - ADBL VAMPIRE LIQUID
czyszczenie opon, gum - ADBL Tire and Rubber Cleaner
usuwanie owadów - Allegrini GO-Go Insect 
Tar&Glue - Prickbort MAC 124 1L
srodek cleaner - Koch GS APC
srodek dressing - POORBOY'S Natural Look Dressing 473
czyszczenie szyb - Good Stuff Glass Cleaner/ FX Protect Glass Cleaner
dressing do opon - Tenzi PR
aplikator do dressingu opon - ADBL One Shot Tire Pad 
glinka - MONSTER SHINE CLAY BAR 
wosk - Finish Kare 1000P
mikrofibra - do czyszczenia: WaxPRO NoLimit 360GSM, do wosku: WORK STUFF GENTLEMAN 500GSM, do osuszania: fireball pin towel 
aplikator do dressingów/wosku- Liquid Elements Black Sponge Applicator (2 szt będą odpowiednie)
pędzelki - WORK STUFF DETAILING BRUSH RUBBER SET
szczotka do felg - K2 SCEPTER, Mothers Tire Brush
spryskiwacze - MONSTER SHINE BUTELKA HDPE (myślę że z 5szt. będzie odpowiednie, lepiej mieć na zapas :D) 

Wydaje mi się że taki zestawik na początek wystarczy 😛

Tak się zastanawiam bo posiadam nienapoczęte APC od RRC i się zastanawiam czy może być czy jednak kupić Kocha🤔 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Po krótkiej przerwie powracam. Tak, dzisiaj zakupiłem lavora vertigo 26 plus dodatkowo pianownice z techkara dedykowana do lavora. Zamówiłem też aktywna pianę CT citrus foam i ADBL bonneta do czyszczenia podsufitki itp. 

Z wyżej wymienionych rzeczy mam wszystko oprócz wosku, ale myślę że w niedługim czasie jakiś zostanie przeze mnie zakupiony. Ten wosk od FK będzie dobry czy jakiś inny? 

Jeszcze mam jedno zapytanie na temat poszczególnych kroków mycia samochodu. Zaczynamy tak?:

Mycie opon i felg 

Płukanie samą wodą

Piana aktywna 

Pędzelkowanie zakamarków 

Spłukanie

Mycie na dwa wiadra 

Spłukanie 

Rozumiem że przed myciem felg najlepiej by było całą karoserie spsikac deironezerem, część prickbortem i allegrini? 

Gdzieś na forum był schemat na temat mycia co trzeba poszczególnego zrobić ale nie mogę go znaleźć. 

Jeszcze jedno pytanie. Na czym i o co chodzi z wymywaniem APC?

 

Pozdrawiam 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi

Na suchy lakier prickbort, dorzucasz allegrini, na to piana. Pedzelkowanie, splukanie. Mycie na dwa wiadra, splukanie. Deiron (jeśli gesty to można na mokry lakier) rozłożyć rękawicą. Można spłukać i glinkowa, można ponownie dać deirona i glinkowa na ironie. Jak kto lubi. Następnie spłukać i osuszyć. 

 

Jeśli masz ipe to rozrobilbym ją 1:1 i przed woskowaniem przejechał lakier. Chyba, że zamierzasz coś przed woskiem dalej działać.. 

Ja tak robię choć może ktoś mnie poprawi.. 

 

APC pozostawia klejąca powierzchnię więc po pedzelkowaniu przemywa się wilgotna mikrofibrą. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączyć można bo raczej żadna nieprzewidziana reakcja nie zajdzie. Chodzi o to by deiron miał jak najczystsza powierzchnię by mógł wychwycić jak najwięcej opiłków. Druga sprawa to czas reakcji. Szczególnie allegrini tyle nie może siedzieć co deiron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.