Jump to content

Reflektor + Ultimate Polish + ręczna polerka = swirle


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam problem z prawie nowym samochodem. Miałem małą rysę i chciałem ją wypolerować (później okazało się, że to nie jest rysa, ale wewnętrzne odbicie światła LED .... bez komentarza).

Przygotowałem się wcześniej i wykonałem prace w poniższych krokach:
1. Umyłem samochód myjką ciśnieniową.
2. Zastosowałem metodę 2 wiader z wełnianą rękawicą Gyeon.
3. Umyłem ten reflektor najdelikatniejszą glinką (pomarańczowa glinka ValetPRO).
4. Kupiłem aplikator Meguiar's Soft Foam, Meguiar's Super Shine MF i Meguiar's Ultimate Polish.
5. Polerowanie wykonane ręcznie za pomocą miękkiej pianki (Meg Soft Foam).
6. Po pierwsze, zrobiłem to używając lekkiego nacisku i ruchów okrężnych. Po 2 lub 3 iteracjach zmieniło się tylko tyle, że  ... pojawiły się swirle, które stworzyłem i których nie było na początku!
7. Następnie próbowałem to rozwiązać. Zobaczyłem, że mały nacisk nie zrobił nic dobrego, więc pomyślałem, że potrzebuję raczej dużego nacisku, więc tak zrobiłem. Myślę, że to tylko pogorszyło sprawę i teraz jest naprawdę dużo swirli. Zobaczcie załączone zdjęcie.

Możecie mi pomóc? Co poszło nie tak? Nie chciałam zedrzeć powłoki UV, dlatego zdecydowałam się na łagodną polerkę/cleaner Meg Ultimate Polish.

Pozdrawiam i dzięki

O6Wtnr.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Streat Czy pad tricolor którejś firmy jest najlepszy? Czy obojętnie jaki, np. taki: https://mrcleaner.pl/aplikatory/monster-shine-aplikator-tri-color-german?

Jeśli chodzi o gąbkę, to polerskiej nie mam raczej. Ta moja to wg mnie gąbka-aplikator, o taka: https://showcarshine.pl/aplikatory/meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-bulk-aplikator-do-wszystkiego-.html
Teoretycznie Meguiar's sugeruje, aby to właśnie jej używać z Ultimate Polish, jednak u mnie się to nie sprawdziło na reflektorze.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.