Skocz do zawartości

Reflektor + Ultimate Polish + ręczna polerka = swirle


Rester

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Mam problem z prawie nowym samochodem. Miałem małą rysę i chciałem ją wypolerować (później okazało się, że to nie jest rysa, ale wewnętrzne odbicie światła LED .... bez komentarza).

Przygotowałem się wcześniej i wykonałem prace w poniższych krokach:
1. Umyłem samochód myjką ciśnieniową.
2. Zastosowałem metodę 2 wiader z wełnianą rękawicą Gyeon.
3. Umyłem ten reflektor najdelikatniejszą glinką (pomarańczowa glinka ValetPRO).
4. Kupiłem aplikator Meguiar's Soft Foam, Meguiar's Super Shine MF i Meguiar's Ultimate Polish.
5. Polerowanie wykonane ręcznie za pomocą miękkiej pianki (Meg Soft Foam).
6. Po pierwsze, zrobiłem to używając lekkiego nacisku i ruchów okrężnych. Po 2 lub 3 iteracjach zmieniło się tylko tyle, że  ... pojawiły się swirle, które stworzyłem i których nie było na początku!
7. Następnie próbowałem to rozwiązać. Zobaczyłem, że mały nacisk nie zrobił nic dobrego, więc pomyślałem, że potrzebuję raczej dużego nacisku, więc tak zrobiłem. Myślę, że to tylko pogorszyło sprawę i teraz jest naprawdę dużo swirli. Zobaczcie załączone zdjęcie.

Możecie mi pomóc? Co poszło nie tak? Nie chciałam zedrzeć powłoki UV, dlatego zdecydowałam się na łagodną polerkę/cleaner Meg Ultimate Polish.

Pozdrawiam i dzięki

O6Wtnr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat Czy pad tricolor którejś firmy jest najlepszy? Czy obojętnie jaki, np. taki: https://mrcleaner.pl/aplikatory/monster-shine-aplikator-tri-color-german?

Jeśli chodzi o gąbkę, to polerskiej nie mam raczej. Ta moja to wg mnie gąbka-aplikator, o taka: https://showcarshine.pl/aplikatory/meguiars-soft-foam-applicator-pad-2-pack-bulk-aplikator-do-wszystkiego-.html
Teoretycznie Meguiar's sugeruje, aby to właśnie jej używać z Ultimate Polish, jednak u mnie się to nie sprawdziło na reflektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.