Skocz do zawartości

Ocena planu na pierwsze detalingowe zajęcie się samochodem


Mateusz_O

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi bo myślę, że tak wypada. Cześć!

Chciałbym poznać waszą opinię na temat mojego planu zajęcia się moim autkiem. Jest to srebrna Skoda Fabia III w wersji JOY. Trochę czasu spędziłem czytając forum anonimowo i myślę że mógłbym spróbować swoich sił. Plan przedstawię punktowo, myślę że będzie to najbardziej czytelne.

  1. Wybranie dnia, który prosperuje dobrą pogodą,
  2. Myjnia bezdotykowa rano. Pewnie o 7 trzeba by było już jechać bo jest spore obłożenie,
  3. Wstępne opłukanie samochodu,
  4. Myję felgi (tu nie pamiętam nazwy tylko tyle, że to delikatna zasada, szczotka DeepGloss SUPER SOFT). Do kół i nadkoli nie mam nic (może trzeba było kupić jakiś APC? Wiadro i trochę ADBL Snowball?),
  5. Aplikuję preparat na owady ADBL Beetle Juice Squeezer,
  6. Położenie aktywnej piany z myjni. Odczekanie kilku minut żeby dobrze się wszystko przegryzło,
  7. Zmycie piany i preparatu,
  8. Położenie T&G ADBL Tar & Glue Remover,
  9. Ponowne zapianowanie samochodu,
  10. Ostatnie porządne spłukanie wszystkiego z karoserii,
  11. Jadę do domu,
  12. Stawiam autko w miejscu zacienionym,
  13. Mycie na dwa wiadra (brak GG do wiadra z wodą) + pędzelkowanie trudnych miejsc (szampon ADBL Snowball, rękawica ADBL CareMitt i pędzelek ADBL Round Detailing Brush),
  14. Osuszenie WaxPro Perfect Fluffy Dryer,
  15. Mycie wnęk (pędzelek i szampon?),
  16. Cleander pod wosk Dodo Juice Lime Prime,
  17. Wosk SOFT99 NEW FUSSO COAT LIGHT,
  18. Mycie szyb + odtłuszczenie (zwykły płyn do mycia szyb z domu + IPA 1:1),
  19. Położenie NW Shiny Garage Drop Off, 
  20. Przygotowanie felg i opon SHINY GARAGE Back Tire Dressing, Good Stuff Rims - Quick detailer,

W domu niestety nie posiadam garażu ani miejsca pod dachem dla samochodu. Nie mam również myjki ciśnieniowej. Wcześniej środek auta został wyprany przy pomocy CHEMSPEC Formula 90 + ENZ-ALL oraz wszystkie plastiki wyczyszczone przy pomocy ADBL Interior Cleaner. Może są jakieś rzeczy, które lepiej żebym dokupił i dopiero wtedy wziął się za pracę?

Jeżeli macie jakieś sugestie i rady byłbym wdzięczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz_O szybko zrobiła się z niej szmata. Pierwsze wrażenie bardzo ok. Obecnie robi tylko felgi. Są rękawice niewiele droższe a dużo trwalsze. Świetne kombo to workstuff duży plus gąbka w fibrze prostafa. Rękawica pije ogromną ilość szamponu i myje się bardzo szybko. Gąbka jest mega poręczna do detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.