Skocz do zawartości

Peugeot 207


meewash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto efekt mojej ostatniej pracy nad moim białym Pugiem 207.

 

Mycie:

 

- metoda dwóch wiader + 2x grit guard

- szampon Meguiars NXT Car Wash + rękawica Meguiars Wash Mitt

- suszenie ręczniczkiem Poorboy's Drying Waffel

 

Oczyszczanie lakieru:

 

- glinka Meguiars Smooth Surface Clay Bar + Meguiars Quik Detailer

- Prestone Bug & Tar Remover

 

Woskowanie:

 

- Meguiars NXT Generation 2.0

- Meguiars Ultimate Quik Wax (na drugi dzień jako bonus)

 

Szyby:

 

- Prestone Glass Cleaner

 

Koła:

 

- Eagle One All Wheel & Tire Cleaner

- Meguiars Hot Shine

 

A do tego wszystkiego różnego rodzaju aplikatory, pędzelki, gąbki, ręczniczki itp.

 

Jak widać na załączonej liście dominują u mnie produkty Meguiars, no cóż, to w sumie od nich wszystko się zaczęło, i gdyby nie kosmetyki Meguiars nie byłoby mnie teraz tutaj. ;) Oczywiście im dłużej 'siedzę' w temacie detailingu tym więcej nowych rozwiązań poznaje i myślę, że z czasem arsenał środków do dyspozycji może nie rozrośnie się jakoś specjalnie ale na pewno ulegnie większemu zróżnicowaniu. Choćby ze zwykłej mojej ciekawości. Co nie oznacza oczywiście, że ze środków Meguiars jestem niezadowolony, wręcz przeciwnie, praca z ich środkami to prawdziwa przyjemność dla mnie ale chęć spróbowania czegoś nowego, a pewnie także i zaoszczędzenia paru złotych w niektórych przypadkach, powoduje, że z uwagą czytam wasze posty i szukam odpowiednich dla siebie rozwiązań.

 

Jeśli chodzi zaś o pracę nad Peugeotem to jak zauważyliście brakuje na mojej liście korekty lakieru. Posiadam wprawdzie środki SratchX i SwirlX (oczywiście Meguiars), ale ze względu na brak polerki nie mogłem pozbyć się kolistych mikro-zarysowań. Nie są one na całe szczęście specjalne widoczne, zwłaszcza biorąc pod uwagę kolor auta, ale w mocnym słońcu i pod odpowiednim kontem nie da się ich nie zauważyć. Muszę się mocno zastanowić jak ten problem rozwiązać.

 

Tak na marginesie, Peugeot którego wam pokazuje to samochód nowy, 6 miesięcy temu wyjechałem nim od dilera. I pomimo tego, że nigdy nie był na myjni automatycznej, ani też nigdy nie był myty na myjniach ręcznych (zabierałem go tylko na bezdotykowe), to jednak cały jest pokryty mikro-swirlami. Macie pomysły skąd?

 

Tak czy inaczej, oto zdjęcia:

 

Obraz048.jpg

 

Obraz049.jpg

 

Obraz059.jpg

 

Obraz050.jpg

 

Obraz055.jpg

 

Obraz058.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po lekturze forum zakupiłem Autoglyma SRP, myślę że niedługo przekonam się jak bardzo maskuje on swirle, bo niestety ale nie mam możliwości wykonania polerki. Zostaję więc mi tylko opcja maskowania.

 

Zastanawiam się także czy powstanie swirlów ma związek z np. odgarnianiem zimą z samochodu śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się także czy powstanie swirlów ma związek z np. odgarnianiem zimą z samochodu śniegu?

Ma, jak najbardziej... Autojest brudne zimą praktycznie już po niewielkim dystansie, w nocy popada śnieg, a jak nie ma garażu, to trzeba odśnieżać... I tu niestety powstają swirle, chyba nie ma techniki usuwania śniegu tajk, aby nie powstały swirle (no chyba, że czekanie na roztopy:P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągaczki na myjni.

Przeciez na bezdotykowych nie używa się nic do ściągania wody ;) Zazwyczaj jest aktywna piana, woda, hydro wosk i nabłyszczacz (chyba woda zdemineralizowana, to ona poniekąd "osusza"). I to całe mycie na myjniach bezdotykowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kar01, Mówisz o samoobsługowych. Ale na takich bezdotykowych gdzie myją ludzie to zasuwają później ściągaczkami...

 

Ja go zawsze zabierałem na bezdotykowe-samoobsługowe. Za inne myjnie dziękuję bardzo. Jak widzę jak myją na ręcznych to mi się włos na głowie jeży. Kiedyś mi bardzo ładnie na takiej autko załatwili. Więc jesień-zima bezdotyk, wiosna-lato 'mój-dotyk'. :|

 

WHITE POWER!!!! Bardzo ładny efekt.

 

:good: Chcę żeby wyglądał ładniej niż z salonu. :) Uwielbiam biały kolor. Mam ogromną do niego słabość. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.