Skocz do zawartości

Kia Sorento 2010


Dejv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kia Sorento, auto szefa, w środę wyjechało z salonu, dostałem je w sobote rano, celem było nawoskowanie auta, konserwacja i zabezpieczenie plastików i gum, zabezpieczenie felg i opon.

 

Mycie:

- piana aktywna DLS

- Gold Class + dwa wiadra + gąbka Megsa

 

Suszenie:

- Megs Water Megent Drying Towel

- Miracle Dryer

 

Felgi i opony

- Megs All Wheel Cleaner

- SmartWax Rim Wax + Megs Soft Foam

- Endurance + Megs Tires Dressing

 

Woskowanie:

- SmartWax Concours + Megs Soft Foam

 

Plastiki i gumy

- SmartWax Gel + Aplikator z mikforibry

- Black Wow + Aplikator z mikrofibry

 

Wnętrze

Wnętrza miałem nie ruszać dlatego przeleciałem tylko kokpit MEGS SUPREME SHINE PROTECTANT , odkurzyłem i wyczysciłem dywaniki.

 

Do wszystkiego użyłem mikrofibr Megsa Supreme Shine

 

To by było na tyle. Zdziwiło mnie że nowe auto z salonu ma dość sporo małych rysek widzianych tylko przy dobrym świetle pod odpowiednim kątem, ale ponoć jak wydają auto dealer myje je na myjni salonowej, pewnie dlatego. Z braku czasu felgi nie były woskowane od wewnątrz. Samo czyszczenie kleju po foliach jakimi auto było oklejone przed wydaniem klientowi zajeło mi 3h :/

 

Kilka fotek:

 

20100605_006.jpg

 

20100605_007.jpg

 

20100605_008.jpg

 

20100605_009.jpg

 

20100605_010.jpg

 

20100605_016.jpg

 

QT-

 

20100606_002.jpg

 

20100606_003.jpg

 

20100606_004.jpg

 

20100606_006.jpg

 

20100606_009.jpg

 

20100606_018.jpg

 

20100606_020.jpg

 

20100606_022.jpg

 

20100606_023.jpg

 

20100606_025.jpg

 

20100606_027.jpg

 

20100606_028.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Zdziwiło mnie że nowe auto z salonu ma dość sporo małych rysek widzianych tylko przy dobrym świetle pod odpowiednim kątem, ale ponoć jak wydają auto dealer myje je na myjni salonowej, pewnie dlatego

 

No niestety, tak u nas wyglądają "nowe" auta. Jedyna opcja żeby odebrać nowe auto bez skaz, to prosto z transportu, ale to też niezawsze.

 

W każdym razie super robota :good: Jak wrażenie z Smartwax Concours ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenie z Smartwax Concours ?

 

Bardzo fajny wosk, najlepszy z jakim dotychczes pracowałem, biorąc pod uwage że do tej pory używałem wosków takich jak Megsa #16, NXT 2.0, Cleaner Wax, czy Collonite. Daje fajny lustrzany efekt w dużo wiekszym stopniu niż woski w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiło mnie że nowe auto z salonu ma dość sporo małych rysek widzianych tylko przy dobrym świetle pod odpowiednim kątem, ale ponoć jak wydają auto dealer myje je na myjni salonowej, pewnie dlatego.

każde auto jest myte po transporcie i to jest główny powód, dla którego 98% aut w polskich salonach wygląda jak używane już w dniu wydania. znam może ze 2 salony, które potrafią myć auta, ale to tylko dlatego, że mają przeszkolony personel i zakaz używania ręczników papierowych;)

 

a praca i autko bardzo przyjemne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pozytywne opinie. Fajne te nowe Sorento, porównując do Audi Q7 i Mercedesa ML różnicy w komforcie i wykończeniu praktycznie zadnej, a jaka różnica w cenie i gwarancja 7 lat. Według mnie mega fajne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ladny efekt, widac prace nawet na nowym samochodze

 

jesli chodzi o porownanie do Q7 I ML to roznica w wykonczeniu jest widoczna i spasowaniu elementow. widzialem sorento na targach i mam porownanie ale jesli chodzi o kie to robia postepy, konkretny samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.