Jump to content

Pranie boczków


Recommended Posts

Cześć

Mam mieszane uczucia co do informacji, jakoby boczki w autach można było spokojnie prać ekstrakcyjnie.
Wiadomo, że boczki są równie wrażliwe co podsufitka i równie często klej trzyma je bardzo słabo, albo nie trzyma w ogóle. Szczególnie, jeśli mówimy o starszych autach, a przeważnie takie wymagają dokładnego prania. I teraz pojawia się pytanie - jeśli nie typowy prespray + ekstrakcja to jak czyścić boczki? Paradoksalnie jest to element, który może być bardzo brudny, a przy tym trudny do wyprania. Odklejenie tapicerki sprawi, że koszt naprawy przewyższy dwukrotnie koszt prania.

Jakie macie patenty?

Zapraszam do tematu

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłem ADBL Bonnet + Work Stuff Zephyr. Trudno mi się wypowiedzieć na temat skuteczności, bo nie miałem dużo brudu, ale poprawa wizualna jest, więc operacja się udała. Zapach Bonnet jak dla mnie na minus. Będę czyścił na dniach całe wnętrze w drugim aucie, dam znać.

Link to comment
Share on other sites

ADBL bonnet - dziś czyscilem zasyfiona przez dzieci poprzedniego właściciela podsufitkę i boczki w touranie, zapach jak kolega wyżej wspomial na minus tylko prawda jest taka, że jak się tego nie niucha pod nosem to tego lekko chemiczno-plastikowego zapachu nie czuć.

Co do samego czyszczenia to na plus - co prawda wszystkie zabrudzenia nie zeszły bo były dość ciężkie ale podsufitka odświeżona, kolor zdecydowanie jaśniejszy, zacieki i plamy z jakiejś coli(?) zeszly i cały samochód jakby świeższy. Wspomagałem się delikatnie szczotka ADBL do skóry a kobra to ADBL goofer

  • Lubię to 1
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, krzygaj napisał:

@vlodek2532 podgrzałeś Bonneta? zdecydowanie lepiej się sprawuje ciepły/gorący 😋

Stał godzinę w pełnym słońcu, czarna butelka zrobiła swoje. Wątpię żeby bonnet dał radę bo tam są takie dwie kreski jakby że smaru, w innym miejscu jakby roztarta nutella. Akurat to drugie po drugim myciu raczej zejdzie

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.