Skocz do zawartości

Pranie boczków


Bishuun

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Mam mieszane uczucia co do informacji, jakoby boczki w autach można było spokojnie prać ekstrakcyjnie.
Wiadomo, że boczki są równie wrażliwe co podsufitka i równie często klej trzyma je bardzo słabo, albo nie trzyma w ogóle. Szczególnie, jeśli mówimy o starszych autach, a przeważnie takie wymagają dokładnego prania. I teraz pojawia się pytanie - jeśli nie typowy prespray + ekstrakcja to jak czyścić boczki? Paradoksalnie jest to element, który może być bardzo brudny, a przy tym trudny do wyprania. Odklejenie tapicerki sprawi, że koszt naprawy przewyższy dwukrotnie koszt prania.

Jakie macie patenty?

Zapraszam do tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ADBL Bonnet + Work Stuff Zephyr. Trudno mi się wypowiedzieć na temat skuteczności, bo nie miałem dużo brudu, ale poprawa wizualna jest, więc operacja się udała. Zapach Bonnet jak dla mnie na minus. Będę czyścił na dniach całe wnętrze w drugim aucie, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADBL bonnet - dziś czyscilem zasyfiona przez dzieci poprzedniego właściciela podsufitkę i boczki w touranie, zapach jak kolega wyżej wspomial na minus tylko prawda jest taka, że jak się tego nie niucha pod nosem to tego lekko chemiczno-plastikowego zapachu nie czuć.

Co do samego czyszczenia to na plus - co prawda wszystkie zabrudzenia nie zeszły bo były dość ciężkie ale podsufitka odświeżona, kolor zdecydowanie jaśniejszy, zacieki i plamy z jakiejś coli(?) zeszly i cały samochód jakby świeższy. Wspomagałem się delikatnie szczotka ADBL do skóry a kobra to ADBL goofer

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzygaj napisał:

@vlodek2532 podgrzałeś Bonneta? zdecydowanie lepiej się sprawuje ciepły/gorący 😋

Stał godzinę w pełnym słońcu, czarna butelka zrobiła swoje. Wątpię żeby bonnet dał radę bo tam są takie dwie kreski jakby że smaru, w innym miejscu jakby roztarta nutella. Akurat to drugie po drugim myciu raczej zejdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.