Skocz do zawartości

Regeneracja kloszy reflektorow


Skav

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich,

Tak jak w temacie - ostatnio sobie zniszczylem powloke zabezpieczajaca na lampie (pewnie troche piany aktynej poleciało na lampe, nie zauwazylem tego i zaschla, zdjecie ponizej) i chcialbym zregenerowac lampy i je zabezpieczyc (albo jakos zabezpieczyc uszkodzona lampe, ale czuje ze sa male szanse). Zalezy mi głownie zeby efekt byl długotrwały i nie musial co roku robic tego na nowo, bo troche mija sie to z celem. Po zrobieniu researchu juz mam mniej-wiecej plan jak to zrobic jednak nie jestem pewny co do jednego punktu, a wiec:

-Szlifowanie papierami (od 800 do 2500/3000)

-Polakierowanie klarem z utwardzaczem (najpewniej z puchy)

Wiem ze wiele osob naklada wosk/ceramike, jednak z tego co slyszalem to trzeba ja klasc na nowo co rok/kilka miesiecy. Nie mam jednak pojecia czy sam klar bedzie tak samo wytrzymaly jak orginalna powloka ochronna, czy jednak to bedzie bardziej poziom ceramiki (+po szlifowaniu trzeba lampy polerowac, a na chwile obecna nie posiadam polerki - ale jezeli pomysl z lakierowaniem jest sredni to moze bym cos wykombinował). Slyszalem tez o specjalnych foliach ochronnych, ale one raczej sluza do dodatkowego zabezpieczenia nowych lamp, niz jako głowna powłoka ochronna. Miał ktoś jakies doczynienia z malowaniem lamp i jak wypada tego trwałość? Albo czy sa jakies trwale alternatywy do zabezpieczenia lamp? Z góry dzieki za pomoc

20200625_194814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.