Skocz do zawartości

SICCO BLR300 dual action skok 9, 75mm


jazdabokiem

Rekomendowane odpowiedzi

SICCO TOOLS

POLERKA BLR300 300W SKOK 9mm na gąbki 75mm

CENA 185ZŁ,

TARCZA ROBOCZA NA RZEP o średnicy 73 mm przystosowana jest do pracy z gąbkami na rzep 75 mm

6-STOPNIOWY MODUŁ KONTROLI PRĘDKOŚCI umożliwia łagodny rozruch i płynną regulację obrotów w trakcie pracy, w zakresie od 1000 do 6500 obr./min.

BLOKADA WŁĄCZNIKA pozwala utrzymywać maszynę w ciągłej pracy bez konieczności dociskania spustu.

Precyzyjny skok 9 mm

WKRĘCANY UCHWYT ROBOCZY zwiększa wygodę polerowania poziomych i pionowych powierzchni.

NISKA WAGA URZĄDZENIA tylko 1,30 kg z uchwytem, nie męczy rąk podczas długotrwałej pracy.

PRZEWÓD ZASILAJĄCY o długości 2 m ułatwia zabezpieczenie zwiniętego przewodu.

image.png.cbd8ebaa5d80dfc507e13459314909d8.png

 

Tyle tytułem wstępu, zamówiłem tą polerkę z ciekawości, jutro postaram się zrobić test, nagrać jakiś filmik z pracy urządzenia, może ktoś z was ma i doda kilka zdań od siebie?

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz pierwszy, ale z racji ceny/wagi też chyba ją kupię. Mają w sicco też tanią i lekką rotację za ok.200zł. Czekam z niecierpliwością na Twój choćby krótki test, filmik...jeśli tylko ruch rotacyjny nie będzie stawał na byle hopce to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nossy@croix

 

Dzisiaj pobawiłem się trochę maszynką i w sumie jestem na nie, ruch rotacyjny staję gdy "podjeżdżamy" do byle emblematów, przy dociśnięciu twardej gąbki nata również tracimy moc rotacji. okleiłem dysk czerwoną kropką myślę że jest to widoczne na filmiku.

jeżeli chodzi o ergonomię i wykonanie to jedynie można przyczepić się wystającego elementu zaznaczonego na zdjęciu, gdy trzymamy maszynkę w tym miejscu to nasza dłoń jest bardzo blisko karoserii-przeszkadza to, na minus także krótki kabel zasilający.

 

Głośność polerki też w sumie na minus na maksymalnych obrotach aplikacja w telefonie pokazała 87 dB, z kolei w yato da 15mm było to 83 dB. Pomiar wykonywany na maksymalnych obrotach bez założonych gąbek w tej samej odległości od mikrofonu smartfona.

 

zaznaczam, że jestem amatorem i jedyne polerki które miałem w ręku to hamron z jula i yato z castoramy.

 

no cóż tego się spodziewałem za tą kwotę, polerkę odsyłam.

z tego co widzę jedynie z tanich małych polerek DA wydaję mi się że można by było się zainteresować HECKMANN DA12 75mm mini- cena ok 514zł 

 

@nossy możesz podać link lub model tej małej rotacji sicco?

 

 

20200527_183333.jpg

20200527_183921.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jazdabokiem https://allegro.pl/oferta/polerka-elektryczna-1100w-sicco-tools-digital-7462378871?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Yzg5NjQ2NmYtMjRiYi00ZGIzLTljY2YtYWEzOGY4MzMxMzdmAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d92ba580-fad5-45a0-8f06-e8e309327ff9

Jak to lata to oczywiście nie wiem....fajnie, że wsadziłeś ten opis. Z tańszych rotacji jest jeszcze heckmann 920. Ktoś tam wyżej niezbyt pochlebnie się wypowiadał o marce, z kolei inni chwalą. Z tańszych DA jest jeszcze vander vpo 709- ponoć mocą nie grzeszy w stosunku np.:ADBLa, ale niby do wykończenia ok. Talerz oczywiście trzeba dokupić. Żeby była jasność, żadnej z ww nawet w rękach nie trzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kanar27 napisał:

Miałem zamiar kupić tą sicco 75mm do obróbki lamp i teraz pytanie czy zda egzamin? Chyba że polecicie coś innego ? 

wydaję mi się że będzie za słaba, przy lampach często dojeżdżamy do zderzaków, maski itp. wtedy ruch rotacyjny traci na mocy.

17 godzin temu, Gold_Car napisał:

Ale z tego co widać na filmie to bez docisku wszystko gra? Nie zatrzymuje się ? Mam rację ?

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

poniżej filmik, docisk normalny, żółta gąbka nata, na filmiku pokazałem jak wygląda rotacja "bez obciążeni w powietrzu", oraz jak wygląda zaraz po przyłożeniu do lakieru, czerwona kropka zaczyna być widoczna nawet na płaskiej powierzchni drzwi tracimy na mocy rotacji, przy mocniejszym docisku ruch staje(polerka ustawiona na najwyższym biegu).

 

nie jestem profesjonalistą, nigdy nie miałem mocniejszej maszyny, ale wydaję mi się że ta jest ewidentnie za słaba.

 

zmierzyłem również pobór prądu, na 1 biegu jest to ok 45wat, na 6(maksymalnym) 245w. pomiar był wykonywany bez pada bez obciążenia.

 

@nossy@croix@Gold_Car@Kanar27

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.