Jump to content

Schładzanie quikdetailera przed użyciem ?


Evo

Recommended Posts

  • Administrator

Tak z ciekawości, natknąłem sie na innym forum na informacje że przed użyciem QD warto go wsadzic do lodówki, wtedy działa lepiej/daje lepsze efekty. Co ciekawe,nie była to jedna opinia, tylko kilka podobnych. Troche to dziwne, ale w sumie wszystko możliwe. Spotkaliście się z tym ?

Link to comment
Share on other sites

Pomysł dość ciekawy i nie spotkałem się z tym wcześniej. Jedyny powód schładzania QD jaki przychodzi mi do głowy to, że jak będzie zimny to będzie wolniej odparowywał czyli dłużej będzie można nim na lakierze pracować. Ale czy da to rzeczywiście zauważalnie lepszy efekt?? Może w upalne dni?? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

No też mi sie tak wydawało, że chodzi o dłuższy czas pracy z nieodparowanym produktem. Co ciekawe, na tym samym forum (DetailingBliss) polecają do finalnego przetarcia po woskowaniu użyć prawie zamarźniętej wody. Też nie mam pojęcia czemu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Administrator
jak dla mnie to działa in minus, łatwiej mi się pracuje z QD w ciepłych temperaturach

 

 

Pracowanie QD w określonej temperatrze =/= pracowanie QD o określonej temperaturze ;)

 

 

Zimny QD wolniej odparowuje z lakieru, nawet w lato, co przekłada się na troche większa wydajność.

Link to comment
Share on other sites

Ja po przetasowaniu kilkudziesięciu QD, zauważyłem iż niektóre strasznie mażą się przy wysokich temperaturach paneli 35C +. Po wielu próbach doszedłem do wniosku, iż QD'ami wspomaganym Carnaubą, pracuje się najlepiej, gdy owe mają temp 8-12 stopni, a panel nie jest cieplejszy niż 27 stopni.

 

Nie jest to zasada. Taka empiryczna wskazówka

Link to comment
Share on other sites

Ja w ostatnią sobotę przeleciałem auto w nieogrzewanym garażu CG Hybrid V7 oraz resztką DG 951 i trochę trudniej było ale bez tragedii po prostu trzeba było go bardziej dotrzeć żeby nie było bochomazów

Link to comment
Share on other sites

QD+ się od kilku stopni w dół maże, przynajmniej ja tak mam. Nie miałem okazji jeszcze go używać w ciepły dzień, więc nie wiem jak to powinno wyglądać tak na prawdę :P. Poniżej 0 jeszcze nie próbowałem używać.

Link to comment
Share on other sites

A żeby nie zakładać już nowego wątku, to co daje polanie auta zimną wodą :?:

Pytam, ponieważ ktoś może już testował.

 

Nie zimną a lodowatą. Lepsze odprowadzanie wody. Zauważ jak będą roztopy ,że nawet na autach nie woskowanych podczas roztapiania śniegu pojawia się beading.

Co to schładzania QD to też w przypadku tych na bazie wody. Np. Spray & Gloss się świetnie pracuje jak jest dobrze schłodzony.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.