Skocz do zawartości

Zestaw na czarny lakier - amator


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Auto - Audi A8 D2 z 2002 roku

Lakier- LZ9W

 

Czy taki zestaw na początek będzie dobry. Troche rys jest, chciałbym odżywić kolor i uzyskac efekt mokrego lakieru. Nie mam za bardzo zamiaru sie z tym szczypac, licze sie z tym ze cos moze sie nie udac.

1. Maszyna ze sklepu Jula - polerka oscylacyjna "Hamron" - jedyna rzecz jaką mam kupioną już.

2. MENZERNA HCC1100 MCP2500 SF3500 3 x 250ml + DEDYKOWANE PADY HML (biała twarda gąbka, żółty pad, czarna gąbka)

3. Glinka żółta - CarChem Soft

4. Płyn poslizgowy do glinki 500ml - Good Stuff CLAY LUBE 

5. Zmywacz silikonowy 1oooml - HML

6. Piana aktywna 500ml - GoodStuff PINK BEAR

7. Wosk - SOFT99 EXTREME GLOSS 'THE KIWAMI' DARK

8. brakuje mi czegoś do mycia zawiasów w drzwiach ze smarów

9. Brakuje czegoś do mycia tapicerki wewnątrz - chodzi mi o plastiki

 

Nie chciałbym przekroczyć budżetu 300/400PLN

Co sądzicie o powyższym, co bście zmienili albo dodali aby zmieścić się w tym budżecie.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ara$ Hmm w sumie tak patrzę. I się zastanawiam . Fajnie że kupiłeś polerke ale lakiery Audi z tych lat są bardzo twarde . Więc obawiam się że się narobisz mega przy tym . Sam ostatnio pierwszy raz to robiłem i lakier Fiatowski to raczej taki średni a spędziłem tylko na one stepie 7h. A co dopiero przy twardym aby osiągnąć fajny efekt. 

Co do.listy

Pasty Menzerny są spoko. , Pady na nich nie pracowałem.Glinka na pierwszy raz lepsza będzie chyba ValetPro żółta. Brakuję ci preparatu na usuwanie osadów metalicznych( Adbl Vampire Liquid) , preparat na usuwanie smoły (Prickbort)musisz to zrobić przed glinkowaniem. Bo narobisz sobie sporo rys które będzie ciężko usnąć. Wosk piana są spoko. Zmywać też okej.

Na te brakujące pozycję jest jeden preparat . APC polecam Green APC od @Good Stuff. Bo fajnie pachnie a przy początkach fajnie jest nie zrazić się do danych preparatów. Oczywiście rozrabiasz go wedle uznania . Aby dostosować je do usuwania brudu. 

A Moja opcja dla Ciebie jest taka. 

Znajdź dobre Studio detalingu u siebie w mieście niech zrobią ci One Step w tej kasie co masz przeznaczone na te kosmetyki. On usunie ci oksydacje i częściowy rysy lakieru i  dostanie fajnego pazura.  Niech wytłumaczą ci podstawy dbania po ich robicie. A Ty w tym czasie wieczorami zasiadasz za kompem/ telefonem z piwkiem wieczorkiem i czytasz relację W&W i PSB. Wtedy ogaraniesz co i jak i.latwiej będzie ci utrzymać lakier w fajnym stanie.

Powodzenia 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.