Jump to content

Zestaw na odszczurzenie Audi


Recommended Posts

Cześć,

Czas przejść od słów do czynów i ogarnąć furmankę, którą jest Audi A4 B6 lakier czarny LZ9W. Z tego co mi wiadomo to twardy.

Postaram się wykorzystać to co mam obecnie z chemii. Pogrubione rzeczy chcę kupić. Plan jest taki:

1. Pre-wash na myjni - piana

2. 2 wiadra Tenzi Auto Szamponem (gritguard, rekawica sa)  Osuszanie recznikiem Monster Shine Fluffy Dryer

3. T&G Prickbort potem znowu piana z myjki i dalej deironizer Tenzi Prix. Czy można użyć tego na lakierze i spłukać po kilku minutach?

4. Po spłukaniu Glinka Valetpro zółta. Ciepła woda z szamponem jako poślizg.

5. Chciałbym zrobić korektę i tutaj jestem w kropce. Nigdy nie trzymałem polerki w ręce, a wolę się nauczyć niż oddać komuś 🙂 Najważniejsze jednak, aby zrobić to bezpiecznie i bez stresu. Pady i pastę finalnie dobiorę jak się zdecyduję na daną opcję, a więc:

a) maszyna od kumpla (najprawdopodobniej rotacja). Mam Megsa UC i jego chciałbym wykorzystać. Mogę kupić coś na szrocie i potestować, bo cholernie się boję, że spartole robote. Hologramy itp. Docelowo 2 stopniowa korekta, mam czas ale się obawiam o efekt.

b) mogę wyłożyć z 300 na jakąś polerkę DA np. z Juli. Rozejrzę się konkretnie jak mi doradzicie tą opcję. Nie pogardzę również jakimś polecanym sprzętem w tej skromnej kasie ale sam też mogę poszukać info. Wydaje mi się bezpieczna w miarę no i będę miał swoje. Nie mam problemu z tym że dłużej zajmie całą operacja. Ma być bezpiecznie i efekt lepszy niż ręcznie

c) dać sobie spokój z korektą i kupić Prima Amigo a na to Fusso czarny

d) ręcznie Megsem UC i tricolorem 😁

6. Fusso czarny jako LSP

Felgi: Tenzi Prix

Opony: czyszczenie APC, dressing Good Stuff Tire Dressing Black mamba SHINE 250ml

Plastiki wew: czyściwo mam, dressing: Pure Chemie PVL

Tapicerka na mokro odkurzaczem, zestaw do czyszczenia i zabezpieczenia półskóry mam

Dobrze kombinuję? Pomożcie proszę z wyborem tego co dalej po glinkowaniu, bo to mnie blokuje. Jak ktoś dotrwał do końca to dzięki! 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Pike napisał:

3. T&G Prickbort potem znowu piana z myjki i dalej deironizer Tenzi Prix.

 

 

Całkiem niezły i przede wszystkim tani, ale dość gęsty... musiałbyś jakoś ręcznie to rozprowadzić (Prix'a)

Do felg idealny bo i tak zazwyczaj trzeba ręcznie ruszyć.

Cytat

d) ręcznie Megsem UC i tricolorem 😁

Hmm... musisz mieć na prawdę dużo czasu... miałem A4 B6... to jeszcze stary, dobry, twardy lakier i ręczna kombinacja UC + trikolor to chyba jeden element dziennie 🙂

Link to comment
Share on other sites

Dlatego 

32 minuty temu, patol napisał:

Hmm... musisz mieć na prawdę dużo czasu... miałem A4 B6... to jeszcze stary, dobry, twardy lakier i ręczna kombinacja UC + trikolor to chyba jeden element dziennie 🙂

Dlatego skłaniam się ku temu żeby zakupić Hamrona DA15 z Juli i pobawić się samemu. Do amatorskiej, bezpiecznej polerki powinien mi wystarczyć. Tak się łudzę przynajmniej, a nie chcę wydawać więcej 🙂 Będzie to najlepsza opcja z powyższych?

Link to comment
Share on other sites

Padło na Hamrona. Chciałbym zrobić korektę dwuetapowo

Pasty:

KOCH CHEMIE Heavy Cut H9.01 250ml 

KOCH CHEMIE P3.01 Micro Cut & Finish

Pady:

RoyalPads Niebieski Air

RoyalPads Żółty Air

Po tym leci Prima Amigo i Fusso

Będzie to współgrało i czy nie wytnę za dużo tym H9?

Może coś od Menzerny w zamian?

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

@Pike a na jakim lakierze chcesz to robic? Po za tym H9 jest baaardzo tnącą pastą wiec przejscie z H9 na P3 jest za duzym przeskokiem po za tym P3 to pasta z dodatkiem wosku wiec mija sie to z celem 

Link to comment
Share on other sites

@Streat 

Audi A4B6 czarny LZ9W sporo swirli i małych rysek, trochę mniej średniej głębokości i 2-3 głębsze. Nie celuję w idealny lakier, chcę usunąć większość z nich, a resztę wypełnić glazem i zabezpieczyć woskiem dlatego Amigo i Fusso. Taki zestaw mi polecił sprzedawca jak usłyszał, że to Audi i chciałem to zweryfikować.

Co byś polecił w takiej sytuacji biorąc pod uwagę to auto i pierwszą polerkę w życiu? Czas operacji: 1 dzień mycie i cała dekontaminacja, 2 dzień szybkie wiadra żeby zebrać to co się naniosło od poprzedniego dnia potem osuszanie, korekta i wosk.

Mam w garażu Megsa UC może jego użyję na białym lub niebieskim Royalpadzie i potem jako finish 3500 Menzerny na żółtym/czerwonym Royalu? Nie będzie za słabo z cuttingiem? 

Link to comment
Share on other sites

  • Moderator

@Pike audi teoretycznie twardy lakier ale jeżeli był lakierowany to już niekoniecznie musi być twardy, najlepiej to kup pastę cuttingowa i pooishingowa i nimi możesz dobierać siłę cięcia 

Link to comment
Share on other sites

@Pike myślę, że jako pastę polishingową możesz spróbować z sonaxem ex04/06, na twardzych gąbkach działa jak polish, ale można też tym całkiem fajnie wykończyć, co do ręcznika - dopłać do WS Monster albo Fireball Pin towel, jest ogromny przeskok między nimi a fluffym. Pozatym jak chcesz dwa razy osuszać auto, to nie wyobrażam sobie jak chciałbyś to zrobić jednym fluffym.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.