Skocz do zawartości

Polerowanie auta z nałożonym woskiem.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imię Rafał. Jestem nowy na forum. Proszę o delikatną wyrozumiałość czy w dobrym miejscu zamieszczam temat. Posiadam od 2015r Citroena C4 II w kolorze grafitu.

Czyste auto dla mnie to jak czyste sumienie dlatego przez kilka lat posiadania auta zgromadziłem sporo środków którymi dbałem o auto 🙂

Dwa tygodnie temu auto zostało umyte za pomocą myjki ciśnieniowej i ADBL SZAMPO COLA 1L metodą na dwa wiadra z rękawicą do tego przeznaczoną.

Następnie nałożone i wypracowane PRIMO AMIGO (jako forma odtłuszczenia powierzchni) i nałożony zgodnie z zasadami wosk Soft99 Fusso Coat. Auto wygląda dobrze i wosk się trzyma super.

W dobie panującej pandemii... Zainteresowałem się i zakupiłem sprzęt i chemie do wykonania polerki.

Menzerna 3800 1L

Menzerna 2500 1L

K2 KLINET T6

PAD POLERSKI MENZERNA CZARNY

PAD POLERSKI MENZERNA ŻÓŁTY

GŁOWICA AMORTYZUJĄCA MIĘKKA

POLERKA ELEKTRYCZNA K2 Masner

Pady 80mm

Ręcznik Gramatura: ~3600-4800 mg/m2

GLINKA DO LAKIERU CLAY BAR 100 g

Pady stożkowe

i inne.

Dlaczego tu jestem gdyż mam pytanie które mnie nurtuje a odpowiedzi znaleźć nie mogę. Gdy tylko ktoś odpowie prosto na temat to do zamknięcia.

Auto tak jak wspomniałem jest umyte, primo Amigo i wosk od dwóch tygodni. Chce auto w najbliższych dniach umyć gdyż stoi pod chmurką (niestety) i wyglinkuję auto i pytanie czy mogę teraz wykonać polerowanie?

Czy najpierw muszę "zdjąć" wosk za pomocą np. k2 klinet -> wypolerować -> odtłuścić i na nowo wosk?  Czy to nie ma znaczenia i mogę wykonać śmiało teraz Onestep menzerna 3800? (auto nie wymaga 2500 drobne rysy, drugie auto będzie wymagać 2etapowego wykonania gdyż ma sporo głębokich rys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już samo polerowanie, bez znaczenia czy to 2500 czy 3800 zdejmie wosk i cleaner więc bez sensu robić to przed polerką. Swoją drogą K2 Klinet wosku nie ruszy.

Zrób pełną dekontaminację jak wspomniał @PPatryk, poleruj, odtłuść i na nowo Amigo + Fusso (swoją drogą ciekawa kombinacja, ciekawe jak bardzo Prima osłabia ten wosk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.