Jump to content

Polerowanie auta z nałożonym woskiem.


Recommended Posts

Witam mam na imię Rafał. Jestem nowy na forum. Proszę o delikatną wyrozumiałość czy w dobrym miejscu zamieszczam temat. Posiadam od 2015r Citroena C4 II w kolorze grafitu.

Czyste auto dla mnie to jak czyste sumienie dlatego przez kilka lat posiadania auta zgromadziłem sporo środków którymi dbałem o auto 🙂

Dwa tygodnie temu auto zostało umyte za pomocą myjki ciśnieniowej i ADBL SZAMPO COLA 1L metodą na dwa wiadra z rękawicą do tego przeznaczoną.

Następnie nałożone i wypracowane PRIMO AMIGO (jako forma odtłuszczenia powierzchni) i nałożony zgodnie z zasadami wosk Soft99 Fusso Coat. Auto wygląda dobrze i wosk się trzyma super.

W dobie panującej pandemii... Zainteresowałem się i zakupiłem sprzęt i chemie do wykonania polerki.

Menzerna 3800 1L

Menzerna 2500 1L

K2 KLINET T6

PAD POLERSKI MENZERNA CZARNY

PAD POLERSKI MENZERNA ŻÓŁTY

GŁOWICA AMORTYZUJĄCA MIĘKKA

POLERKA ELEKTRYCZNA K2 Masner

Pady 80mm

Ręcznik Gramatura: ~3600-4800 mg/m2

GLINKA DO LAKIERU CLAY BAR 100 g

Pady stożkowe

i inne.

Dlaczego tu jestem gdyż mam pytanie które mnie nurtuje a odpowiedzi znaleźć nie mogę. Gdy tylko ktoś odpowie prosto na temat to do zamknięcia.

Auto tak jak wspomniałem jest umyte, primo Amigo i wosk od dwóch tygodni. Chce auto w najbliższych dniach umyć gdyż stoi pod chmurką (niestety) i wyglinkuję auto i pytanie czy mogę teraz wykonać polerowanie?

Czy najpierw muszę "zdjąć" wosk za pomocą np. k2 klinet -> wypolerować -> odtłuścić i na nowo wosk?  Czy to nie ma znaczenia i mogę wykonać śmiało teraz Onestep menzerna 3800? (auto nie wymaga 2500 drobne rysy, drugie auto będzie wymagać 2etapowego wykonania gdyż ma sporo głębokich rys)

Link to comment
Share on other sites

Już samo polerowanie, bez znaczenia czy to 2500 czy 3800 zdejmie wosk i cleaner więc bez sensu robić to przed polerką. Swoją drogą K2 Klinet wosku nie ruszy.

Zrób pełną dekontaminację jak wspomniał @PPatryk, poleruj, odtłuść i na nowo Amigo + Fusso (swoją drogą ciekawa kombinacja, ciekawe jak bardzo Prima osłabia ten wosk).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.