Skocz do zawartości

Pomoc w rozwoju firmy, kupnie sprzętu.


Bazuka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem młodym rozwojowym człowiekiem z pomysłem na biznes. Przez ostatnie 3 lata pracowałem przy autach swoich i znajomych, robiłem można powiedzieć od mycia wstępnego po wosk-więc korekty 3stopniowe nie są mi obce. Aktualnie mam możliwość założenia firmy związanej z autodetailngiem, w okolicy nie ma żadnej myjni ręcznej ani automatów a samochodów jest dość sporo. Coraz więcej mieszkańców dopytywało się o polerowanie, mycie szczegółowe itd. Więc stoję teraz na etapie pomysłu na zakup sprzętu. Budynek mam, spory garaż do tego typu prac. Zastanawiam się nad zakupem myjki parowej. Czy to dobry pomysł? Zastąpi mi ona tradycyjna myjkę oraz odkurzacz pioracy? Nigdy nid miałem z tym styczności. W ofercie mojej firmy byloby; mycie z zewnątrz, korekty lakieru, poelrowanie reflektorów, kompleksowe mycie(sprzątanie) wnętrza. Moglibyście mi pomóc co wybrać? Standardowa myjke ciśnieniowa i odkurzacz pioracy? Czy myjke parową? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Bazuka myjka ciśnieniowa to podstawa przy autodetailingu bo tylko nia mozesz wypłukać brud ze szczelin, myjke parową bym sobie odpuścił. Co do odkurzacza piorącego to czy wybierzesz georga czy karchera to juz zalezy od Twojego budzetu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ze wszelkimi pozwoleniami? 😉

Bo zdaje mi się że powinieneś mieć o tym pojęcie. To nie tylko garaż 😉

Od 3 lat nie dało Ci się ustalić np. Co mniej, lub bardziej Ci się przyda do ułatwienia TOBIE pracy? 😉

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomas-sg napisał:

A co ze wszelkimi pozwoleniami? 😉

Bo zdaje mi się że powinieneś mieć o tym pojęcie. To nie tylko garaż 😉

Od 3 lat nie dało Ci się ustalić np. Co mniej, lub bardziej Ci się przyda do ułatwienia TOBIE pracy? 😉

W punkt po roku pracy przy "autach znajomych" miałem już zarys wszystkiego co potrzeba, o kilku rzeczach jak np podnośnik marzy się do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry może źle się wyraziłem i dokładnie nie opisałem tego jak wygląda sytuacja. 3lata pracuje na warsztacie ale jako mechanik i też robiłem korekty lakieru znajomym, polerowałem auta po lakierowaniu. Wiadomo aby zajmować się tym na codzień w planach mam już kilka firm z ofertą szkoleń detailngowych. Na zakup sprzętu (myjka, odkurzacz, maszyna polerska, miernik lakieru itd mam około 20tys)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.