Jump to content

Zestaw do oceny

Recommended Posts

Witam,
jakiś czas temu bawiłem się amatorsko w detailing swoich aut - głównie mycie + glinkowanie + hd cleaner + zymol carbon . Teraz postanowiłem odświeżyć temat, bo po prostu mnie to kręci ;). Wypadłem kompletnie z obiegu i nie wiem co jest teraz na czasie. Dodatkowo podczas przeprowadzki zostały uszkodzone wszystkie wiaderka i mikrofibry.. WIęc startuję od zera.

1.Mycie wstępne – aktywna piana - SHINY GARAGE - Fruit Snow Foam - Piana Aktywna 5L

2. Mycie trudniejszych zabrudzeń - brak ?

3.Mycie Na dwa wiadra 

2x Wiadro 15l + separator ( jakiś konkretny ? )
    Rękawica ( tu mam coś zwykłego, marketowego za 20zł, warto zmieniać ? )
    Szampon - SHINY GARAGE SLEEK PREMIUM SHAMPOO 500ML
    Ręcznik - brak ?

4. Oczyszczenie lakieru przed glinkowaniem
   brak?

5. Glinkowanie

SILVER KING - GLINKA DO LAKIERU UNIWERSALNA 180g - takiej używałem i było ok. Zastanawiałem się jeszcze nad ADBL Clay Sponge ale opinie są podzielone, a mnie pracowało się dobrze z tą zwykłą glinką. Czy jakiś lubrykant pod to potrzebny? Wcześniej używałem wody + szampon. Był poślizg i było dobrze 😛

6. Polerka

Tutaj właśnie brak pomysłu - im więcej czytam, tym więcej wątpliwości. Zastanawiam się nad kupnem czegoś w przedziale 200-400zł. Wiem, rozrzut duży ale rozmawiałem ze znajomymi, którzy mieli doczynienia z polerkami i jedni polecają kupno taniej + do tego zestaw padów, inni mówią żeby dołożyć i kupić coś lepszego. Doradzicie coś?

8. Pasty polerskie

MENZERNA 1000 2500 300 - ok czy coś innego ?

7.Czyszczenie szyb
brak?

8. Czyszczenie plastików zewnętrznych

brak?

9. Felgi 

krwawa felga od Valletpro? 

10. Brak pędzelków oraz mikrofibr. Coś fajnego polecicie? 

Ogółem o czymś zapomniałem? Jeśli tak to proszę dopiszcie ;). Dzięki za odpowiedzi!