Skocz do zawartości

Jaki preparat do deski rozdzielczej, drzwi i plastików? BMW e60


kilroy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂

Posiadam e61 od września no i chciałem teraz się wziąć za czyszczenie skór i reszty tak porządniej. Szukałem tematów, odnośnie foteli to znalazłem, ale jak z deską i całą resztą w BMW to znalazłem jeden stary temat, a te specyfiki bardzo się zmieniają, dlatego pisze nowy temat. O ile moje fotele (skóra dakota czarna, perforowana) to wiem co użyć i kupię nowy zestaw colourlock tak nie wiem co używać do deski rozdzielczej i podłokietnika, boczków drzwi i ogólnie reszty plastików. Deska, boczki i podłokietnik są z takiego dziwnego tworzywa, miękkiego, z wzoru podobnego do skóry, ale skóra to to nie jest. Podgląd na zdjęciu. Reszta plastików pokryta tym „winylem”. Szukam czegoś według Was dobrego, ale nie chce też wydać na to kroci, taki zestaw początkującego, gdzie będę zadowolony z efektu i tyle. Tak na prawdę głównie chodzi mi o to, aby nie zniszczyć wnętrza, nie jestem tak zajarany kosmetyką jak duża część z Was, ale zdecydowanie lubię jak jest czysto i zadbanie 🙂
Przy okazji czy ktoś wie czy boczki drzwi to jakaś ich część tam jest skórzana, a inne to tworzywo sztuczne czy wszystko to tworzywo sztuczne?

5C13F354-ABC3-403D-84E6-30DAF8404BE5.jpeg

C35BC40B-0366-4579-811A-BFE01E1D4508.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zajrzeć np tu:

https://kosmetykaaut.pl/forum/6-pokaż-swój-blask/

Jak już wstępnie przejrzysz forum, dajmy na to z tydzień czytania :-D  możesz zastanowić się nad takim zestawem:

INTERIOR KIT - KOMPLETNY ZESTAW DO WNĘTRZA od Good Stuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention]kilroy [/mention]tez mam e60 i podszybie, deskę i wszyskie tworzywa nielakierowane czyszczę cleantech interior cleaner na carpro innerscrub, a detale pędzelkiem. Polecam taki zestawik!Szybko, sprawnie, i skutecznie!

Wcześniej czyściłem wszystko pędzelkiem i APC w rozcieńczeniu do wnetrza i tez było ok ale trzeba go wymywac i pędzelkiem
Się namachać.

Co do dressingu to zależy czego oczekujesz. Ja używałem Funky witch mademoiselle dla matowego efektu a ostatnio probowalem Carpro perl 1:25 i dał ładna satynke.
Z tym ze mam szare wnętrze i nie wiem jął u Ciebie siądzie na czarnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kilroy do czyszczenia plastików kup sobie interior cleaner. Ze zdjęć ciężko ocenić jak mocnego środka potrzebujesz ale w przypadku zadbanego regularnie czyszczonego wnętrza polecam to co sam stosuje. Soft99 Wash Mist. Jest to mega przyjazny środek, uniwersalny, bo możesz stosować go do plastików, ekranu navi a jak trzeba to i rozlaną kawę że skór zmyjesz. 

Co do dressingu to w BMW mój nr 1 to klasyk PB Natural Look. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do skór to na pierwszy raz polecam zestaw strong od CL. Potem softem co pół roku.

Ogólnie nie ma w e60 materiałów które by się nie tolerowały że środkami na rynku. U mnie co prawda jasne wnętrze ale dressing kładzie się normalnie i nie ma problemów z docieraniem. Co do Interior Cleanera to ok możesz kupić ale 1l to wystarczy na pierwszy raz. Proponuję apc 1l i żeby móc to wykorzystać a IC zostaw sobie na systematyczna pielęgnację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.