Skocz do zawartości

FX Protect Glass Coating + Vision coating?


LrPrl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kilka pytań od laika na temat FX Protect. Chce nałożyć powłokę Glass Coating, pytanie czy IPA wystarczy czy może kupić FX Protect Surface Agent? A jeżeli IPA to 100% czy rozcieńczyć wodą? 
Dwa, czy na średniej wielkości Hatchbacka (Citroen DS4) wystarczy 15ml Glassa na dwie warstwy? Czy niestety nie? I czy pomiędzy warstwami należy coś robić (po za odczekaniem tych 3-4 godzin) czy po prostu nakładać? Co się stanie gdy odczekam zbyt długo na drugą warstwę? Co z Vision Coating, słyszałem, że bardzo dobrym pomysłem jest użycie tej powłoki na glass coating. Jaki czas od drugiej powłoki odczekać na nałożenie visiona? Czy nakładać dwie warstwy? Czy można odczekać znacząco dłuższy czas niż normalnie np. 20h (gdy jednego dnia się człowiek nie wyrobi to następnego?) 
Czy te powłoki można stosować na inne elementy tj. plastikowe lampy czy chromowane wstawki? 
To moja pierwsza przygoda z takimi powłokami a słyszałem, że z tą powłoką poradzi sobie nawet laik, dlatego się zainteresowałem i stąd ten natłok pytań 🙂

A może się znajdzie ktoś, to mi odradzi tak drogą naukę (jakby nie patrzeć Surface Agent + Glass + Vision to 3 stówki co może nie jest aż tak dużo, ale też nie aż tak mało 😜) i może zacząć od samego visiona? Albo olać visiona i tylko glassa nałożyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz film Nowickiego odnośnie Glassa, równiez jest film odnośnie produktów FX Protecta. Wydaje mi się że jeżeli chcesz rzucić 2 warstwy pasowało by mieć 30ml Glassa.

Pytanie na czym Ci zależy. Jak ma być budżetowo to Vision, jak ma być trwale to Glass+Vision. Co do czasów pomiędzy Glassem a Visionem najlepiej chyba dopytać u źródła czyli u chłopaków z FX.

 

Jak to twoje początki to wrzuciłbym Visiona, i od czasu do czasu na poprawę hydro Top Coata. Co do odtłuszczania przed, to Surface Agent wg mnie jest spoko. Jeżeli po korekcie sugerowałbym Ipa albo Wipe Out.

 

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@LrPrl a polerke juz zrobiłeś? Czy jesteś prze dopiero? Ogolnie to 15ml wystaczy na jedna warstwe, jeżeli nie jestes wprawiony moze nawet braknać, ja ostatnio kłądłem pierwszy raz ceramike aquy na mojeą honde to 15 ml starczyło mi na jedna warstwe. Co do nakładania to obie sa w miare proste ale vision jest zdecydowanie prostszy w nakładaniu więc jezeli juz to zacząłbym od visiona 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rzemo Nie musi być tak budżetowo, że sam Vision, aczkolwiek nie chciałbym też wyrzucić 3 stówek i zaraz próbować jakoś zmyć, bo mi nie wyszło. Właśnie Nowicki mówił w filmie, że 7,5ml powinno starczyć na mniejsze auto, pytanie tylko czy DS4 to mniejsze czy średnie hmmm.... 
Tak auto będzie miało korektę przed nałożeniem, Wipe Out od RRC byłby spoko? Bo mam IPA ale się kończy a aktualnie jak wiadomo, ciężko z dostępnością 😜

@Streat Dopiero przed - bo i tutaj mam zagwozdkę. Ale chyba po świętach po prostu spróbuję maskę przelecieć i zobaczę jak to wyjdzie. Bo mam miękki pad i Menzerne PF 2500 i jak robiłem poprzednie auto to po tej Menzernie już nic nie robiłem, bo nie było żadnych hologramów ani nic i nie wiem czy tutaj też tak będzie czy może dokupić menzernę 3500 (bo w sumie przydałaby mi się i tak na polerkę piano black). 
Zacząłbym może i od visiona ale w sumie... Nie chce mi się dwa razy bawić. Teraz miałbym spokojnie możliwość, aby powłoka przez tydzień poleżała w garażu nim nabierze swoich właściwości w miarę czystym garażu. Później już może takiej możliwości nie być, tak samo z czasem może być gorzej, więc chce zrobić to raz a dobrze 😜

Btw. a jakimi fibrami docierać? Gyeon Q2M Suede 40x40cm będzie spoko? Zarówno na morko jak i na sucho?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla potomnych - na DS4 zeszło mi jakieś 14-14,5ml Glassa (dwie warstwy) i połowa Visiona. Glassa zostało tyle co na dnie, więc może jeszcze na wnęki w newralgiczne miejsca uda się położyć, jak nie to tylko vision. Ogólnie powłoki mega - podoba mi się i sposób nakładania (vision to totalnie bajka) jak i efekt. 
Swoją drogą, ktoś wie jaki quick detailer stosować do tych powłok? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dedykowany, lub coś lekkiego co nie zaburzy hydro np CT Easy One Spray Wax, FW Botox. Zauważyłem że lepiej Visiona wylać butlę na całe auto, bo jak go dajesz oszczędnie to szybciej hydro spada (moje subiektywne wnioski). To samo mówią producenci (tj. o zużyciu całej butelki na auto) 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.04.2020 o 18:01, Rzemo napisał:

Najlepiej dedykowany, lub coś lekkiego co nie zaburzy hydro np CT Easy One Spray Wax, FW Botox. Zauważyłem że lepiej Visiona wylać butlę na całe auto, bo jak go dajesz oszczędnie to szybciej hydro spada (moje subiektywne wnioski). To samo mówią producenci (tj. o zużyciu całej butelki na auto) 😉

Cóż, to może za jakiś czas zaaplikować go ponownie? Np. za jakieś pół roku przed zimą? 
Nie wiem czy dawałem oszczędnie, notabene DS4 nie jest aż tak duży 😜 

No właśnie nie mają QD dedykowanego do swojej powłoki, mają jedynie sealant ale drogo by wyszedł aby przy każdym myciu go używać hmm... 

A biorąc pod uwagę kilkanaście dni od aplikacji - wyszło spoko, jak na razie to auto nie miało szansy się pobrudzić za nadto, powłoka najpierw tydzień przeleżała w garażu, później musiało auto wyjechać, zostało przemyte samą wodą i znowu tydzień w garażu 😛 Więc mam nadzieję, że się ładnie skrystalizowała 🙂

Swoją drogą co z myciem auta na bezdotykowej? Używać programów pierwszych tj. piana aktywna czy aktywny proszek czy może tą słabszą chemią jak mycie zasadnicze czy różnie to nazywają (często drugi lub trzeci program)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.