Skocz do zawartości

Dobór pasty polerskiej


rakso147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przeczytałem duzo wpisów, ale jak wiadomo- każdy przypadek jest inny, więc prosze indywidualnie o pomoc.

Jestem poczatkujacy, nie robiłem nigdy polerki, kupiłem DA Hamron z Juli i nakładałem nią ostatnio cleaner (Autoglym SRP), aby sie troche z nia obyć.

Mam Fiata Stilo (Taki brudny błekit). Jego lakier nie jest tragiczny. Posiada małe ryski (Zdjęcia ponizej, nie są wybitne, bo słońce robiło za lampe inspekcyjną), są raczej płytkie i widac je pod słońce. Do tego przydałaby mu sie głębia. 

Mam tez Opla Insignie i posiada on lakier w podobnej kondycji, więc chciałbym tejpasty (lub past) uzyć też na niego.

Co polecacie na początek? Myslałem nad menzerna 2500 + 3500. Może jakims one stepem bym to wyciagnął? Ewentualnie jakies inne sugestie? 

 

PS Zaznaczam, że zdjęcia poniżej są bez wypełniaczy typu SRP. Czysty, wyglinkowany lakier.

91320476_257640025236984_4034345364763967488_n.jpg

91251362_237614710693266_5302284530189598720_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, spinball_69 napisał:

Zamiast Menzerny to może Sonax Perfect Finish + np. zółty NAT.

Poczytałem trochę o niej i mega mi się spodobała. Myślisz, że żółtym padem bym ładnie wykończył bez hologramów? 

I takie techniczne pytanie- Ile ml pasty schodzi na 1 auto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spinball_69 napisał:

Do tego coś na lakier, czyli częściej wosk lub rzadziej np. Gyeon cancoat, gtechniq c2v3 itp.

Na zabezpieczenie mam Fusso coat. 

Raczej zostanę przy sonaxie, ale zastanawiam się czy wziąć EX 04/06 czy dopłacić do perfect finish. Czytałem, że są bardzo podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rakso147 napisał:

Na zabezpieczenie mam Fusso coat. 

Raczej zostanę przy sonaxie, ale zastanawiam się czy wziąć EX 04/06 czy dopłacić do perfect finish. Czytałem, że są bardzo podobne. 

Perfect Finish jest na rotację, ex 04-06 na DA według producenta.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zabraniem sie do pracy mam jeszcze jedno pytanie. Naczytałem sie sporo, naoglądałem sie sporo, ale nadal nutruje mnie jedno- Jakim biegiem robic tą polerke?

Na początku nie ma problemu, bo rozprowadzenie pasty na 1-2 biegu.

Poźniej "przejazd bazowy" ze średnim naciskiem na biegu 3 (?)

I na koncu sie robi problem. Docisk lekki (Nawet waga samej maszyny wystarczy). Jedni mówią, żeby zmniejszyc predkość i wyrobić pastę, a drudzy, żeby jechać na około 4-5 biegu. 

Jak to prawidłowo zrobić, żeby było i dobre cięcie i dobre wykonczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.