Skocz do zawartości

Jaki CLEANER pod Sonax na nowy lakier


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcę położyć wosk na nowe auto Ibiza Mystery Blue z salonu - już w dniu odbioru auto z mikroryskami (stało na zewnatrz przez pare miechów, a przed oddaniem szmajurą z piaskiem myją tam auta:D ) i mam pytanko jaki CLEANER zastosować przed woskiem i czy przy obecnej pogodzie jest sens dawać IPE (K2 T6 Klinet bo takie coś mam )?

Wiadomo, że auto będzie bez korekty, więc z tego co pisaliście glinka raczej odpada, więc mam nadzieję, że dobra dekontaminacja wystarczy.

 

Wosk jaki mam (dostałem na 30ste 6 lat temu :D) to SONAX Premium Class Wosk Carnauba (odziwo wtedy kosztował 100zł a teraz podchodzi pod 300, o co b??).

 

W związku z tym, że lakier jest nowy bez większych rys i innych hologramo-swirlsów, raczej myślałem o cleanerze bez cząstek ściernych: SOFT99 Micro Liquid Compound Dark lub ten mało popularny Sonac Lack Cleaner (czytałem tutaj wpisy o nim, wic jest bardzo małościerny). Ktoś polecał mi jeszcze: DODO JUICE Lime Prime Lite i Meguiars Deep Crystal Paint. Najchętniej kupiłbym Soft99, ale są opcje jasny/ciemny a niechciałbym kupować dwóch cleanerów, gdyż drugie auto mam białe.

 

 

Proszę o poradę bez hejtu 😄 Jaki cleaner, czy dawać ipe czyli pytanie 100 razy na tydzień, co się porobiło z ceną wosku Sonaxa  😄 itd.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucekj Śmiało bierz ten cleaner od soft99 do ciemnego i na jasnym też używaj nic złego ci się nie stanie😉. A zrobi co ma zrobić 😉. Możesz tym K2 otłuścić , Chodź z tego co kojarzę to mocno rozcieńczona IPA bo to jest 50/50 woda destylowana z alkoholem izopropylowym. Ale za , 25 Zeta jest Wipe Out  od Rrc który jest bardzo dobrym produktem. A co do sonaxa to podejrzewam że jak weszli bardziej w detaling i wypuścili pasty a to jedne z lepszych na rynku to i wosk musiał podrożeć 😉😁. Aby było myślenie no.kurde jak za 300 złoty to musi być mega😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lucekj Są dwie możliwości, albo będziesz wymywał Cleaner albo od razu na niego położysz wosk. Jeśli opcja z wymywaniem to tak na prawdę obojętnie jaki cleaner kupisz, każdy oczyści lakier a po wszystkim będzie wymyty i wosk wyląduje na jałowy lakier. Jeśli opcja bez wymywania to tutaj skłaniałbym się ku cleanerowi Dodo Juice, sam go posiadam i kładłem na niego woski typowo letnie na bazie Carnauby. Jest łatwy w pracy i woski naturalne na carnaubie dobrze na nim leżą. K2 T6 Klinet też jest całkiem dobry, wymywałem nim cleaner przed woskami syntetycznymi, które przetrwały całą zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tommy Lee napisał:

@lucekj Są dwie możliwości, albo będziesz wymywał Cleaner albo od razu na niego położysz wosk. Jeśli opcja z wymywaniem to tak na prawdę obojętnie jaki cleaner kupisz, każdy oczyści lakier a po wszystkim będzie wymyty i wosk wyląduje na jałowy lakier. Jeśli opcja bez wymywania to tutaj skłaniałbym się ku cleanerowi Dodo Juice, sam go posiadam i kładłem na niego woski typowo letnie na bazie Carnauby. Jest łatwy w pracy i woski naturalne na carnaubie dobrze na nim leżą. K2 T6 Klinet też jest całkiem dobry, wymywałem nim cleaner przed woskami syntetycznymi, które przetrwały całą zimę.

Słyszałem, że DODO ma jakieś dodatki i po nim nie jest wskazane odtłuszczenie, więc raczej nie będę tego robić. Skoro przy DODO to mam pytanie na ile aplikacji starcza 100ml auta kompaktowego lub sedana? Jeszcze jedno: Dodo Juice Prime czy wersja LITE bez ścierania? Nie maiłem do czynienia z tymi produktami, wieć nie wiem jak działają - tak jak pisałem lakier bez swirlsów, był dwa razy myty bezdotykowo plus szmajurą z piaskiem w salonie...

 

Zastanawiam się nad tym Sonax Lacka Celaner 85zł ponoć na 10 razy styka stricte pod ten wosk :/ niby coś ściernego ma.

 

Może ten K2 styknie na odtłuszczenie po dekontaminacji i przed cleanerem jak lakier jeszcze nie miał żadnych wygibasów i jest w miare nowy.

 

Dziękuję za odpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner Dodo jest bardzo wydajny, używałem już go kilka razy na swojego Golfa i Mercedesa kombi W124 i dopiero może ubyło połowę opakowania z 250ml. Wystarczy kilka "groszków" na aplikator i śmiało można wypracowywać na elemencie. Ja mam wersję Lime Prime czyli "ścierną" i używałem go na aplikatorze typu Tricolor, ale do nowego auta spokojnie wystarczy wersja Lime Prime Lite, aplikator do wyboru, piankowy lub z mikrofibry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Tommy Lee napisał:

Cleaner Dodo jest bardzo wydajny, używałem już go kilka razy na swojego Golfa i Mercedesa kombi W124 i dopiero może ubyło połowę opakowania z 250ml. Wystarczy kilka "groszków" na aplikator i śmiało można wypracowywać na elemencie. Ja mam wersję Lime Prime czyli "ścierną" i używałem go na aplikatorze typu Tricolor, ale do nowego auta spokojnie wystarczy wersja Lime Prime Lite, aplikator do wyboru, piankowy lub z mikrofibry. 

Dodo ma  jeszcze jakiś glaze w sobie, że nie jest zalecane odtłuszczanie po nim? Jak w ogóle wybadać, po którym cleanerze odtłuszczać jeszcze czy nie? 

Nie wiesz jak wypada przy Dodo POORBOY'S WORLD PROFESSIONAL POLISH ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu robiłem test na prima amigo.  Na jednej stronie położyłem wosk od softa99 bez wymywania Prima amiga a na drugiej stronie z wymytym IPĄ 50/50 . 

Tam gdzie wymyłem lakier był widocznie mniej "przejrzysty" i wydawało mi się też, że trochę mniej śliski. Jeżeli chodzi o to ile wosk poleżał to nawet jeśli była jakaś różnica to bardzo mało.

Dlatego ja nie wymywam cleanera a ten od Prima Amigo moim zdaniem jest genialny. Banalnie prosto się dociera, fajnie przyciemnia lakier i sporo maskuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.