Skocz do zawartości

Autoland Quick Mat


slavwek.ie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Postanowiłem opisać zmagania z preparatem do deski rozdzielczej firmy Autoland, spray 400ml, cena 14,99zł (Real hipermarket)

Na opakowaniu nie ma informacji o nucie zapachowej (jak w przypadku "Plaka")

 

Info z opakowania:

 

Quick Mat - wyjątkową skuteczność czyszczenia i pielęgnacji samochodowych kokpitów zawdzięcza unikalnemu połączeniu nanocząsteczek, zemulgowanych wosków, emulsji silikonowych oraz unikalnym kompozycjom zapachowym.

Zastosowanie:

czyści - doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia z elementów wnętrza samochodu wykonanych z tworzyw sztucznych

Wnika w strukturę czyszczonych powierzchni tworząc trójwarstwową powłokę NANO+, chroniącą je przed ponownym zabrudzeniem.

Separuje i odpycha cząstki kurzu powodując efekt samoczyszczenia. Ma właściwości antystatyczne. Przyjazny dla alergików.

pielęgnuje - regularne stosowanie trwale regeneruje powierzchnię tworzywa, dzięki czemu odzyskuje ono pierwotną głębie i intensywność koloru. pozostawia przyjemny aromat, który przez długi czas utrzymuje sie we wnętrzu samochodu.

nadaje matowy wygląd - podkreśla i wydobywa oryginalną fakturę deski rozdzielczej. Nie nadaje połysku.

zawiera filtr UV - zabezpiecza elementy z tworzyw sztucznych przed płowieniem na skutek agresywnego działania promieni słonecznych.

posiada właściwości grzybobójcze

 

 

p5296442mn.jpgp5296443mn.jpg

p5296444mn.jpg

 

Pacjent - VW Golf Mk3

 

Wnętrze nie było szczególnie zabrudzone, auto sprzątane ok 1 raz na miesiąc (czasem rzadziej) deska rozdzielcza pokryta warstwą kurzu nie wydawała się zaplamiona, tapicerki drzwiowe w gorszym stanie, ślady błota na dolnej części (otarcia butów od wsiadania), zaplamienia, wszechobecny kurz.

p5296438mn.jpgp5296439mn.jpg

p5296441mn.jpg

 

Kurz z deski rozdzielczej przetarty wstępnie rękawicą z MF z frędzlami.

 

p5296445mn.jpg

 

Do aplikacji preparatu posłużył wbudowany rozpylacz, do przetarcia gąbka z obszyciem bawełnianym, do trudniej dostępnych miejsc mała szczotka z miękkim włosiem, do polerowania rękawica z MF (gładka jej część)

 

p5296475mn.jpgp5296488mn.jpg

 

Preparat przed nałożeniem trzeba dość długo wstrząsać, ponieważ łatwo oddziela się gaz od zawartości, co powoduje kłopot z rozpylaniem.

Po nałożeniu na elementy deski rozdzielczej wytwarza się aktywna piana, na detalach bardziej zabrudzonych można zaobserwować większe pienienie (wydaje dźwięk syczenia tak jakby rozpuszczała brud)

 

p5296447mn.jpgp5296452mn.jpg

p5296449mn.jpgp5296451mn.jpg

p5296455mn.jpgp5296453mn.jpg

 

Powierzchnia została dokładnie wyszorowana gąbką z bawełną, a następnie po przeschnięciu wypolerowana gładką stroną rękawicy.

Przed polerowaniem tapicerka wydaje się być lekko lepiąca, ale po wypolerowaniu znika ten efekt.

 

Kilka słów pochwały i krytyki:

 

Preparat moim zdaniem zrobił robotę..

Pozornie zakurzona tylko deska rozdzielcza okazała się być brudna, tłusty nalot jaki często gromadzi się na manetkach, włącznikach i przyciskach zniknął bez większego czochrania, drobne zaplamienia bocznych tapicerek (prawdopodobnie od napoi) zostały skutecznie usunięte.

Quick Mat w rzeczy samej nie nabłyszcza powierzchni (nie ma nic gorszego chyba :zly: ) po przepolerowaniu MF tapicerka ma satynowy wygląd (a więc głęboki mat też nie jest), wydobywa czerń z elementów, we wnętrzu jest wrażenie czystości.

Znakomicie poradził sobie z fabrycznym gumowym mieszkiem zmiany biegów, który wcześniej wyglądał jak wyprany w proszku POLLENA bez końcowego płukania (był wyblakły i łaciaty). QM przywrócił mu jednolity, naturalny odcień czerni.

 

Boczne poszycie przed:

p5296456mn.jpg

 

i po:

p5296457mn.jpg

 

Kilka zdjęć elementów wnętrza:

 

p5296459mn.jpgp5296458mn.jpg

p5296460mn.jpgp5296465mn.jpg

p5296468mn.jpgp5296474mn.jpg

 

QM skutecznie wyczyścił brud ze znaczka VW w kierownicy, w którym zwykle zbiera się go znaczna ilość (jeżdżący Golfem wiedzą o czym mówię). Pomogła tu w/w szczotka.

 

p5296484mn.jpg

 

Akcesoria po skończonej pracy nie wyglądały zbyt świeżo :?

 

p5296477mn.jpg

 

Spore zastrzeżenia można mieć do zapachu preparatu. Co prawda producent nie chwali się na opakowaniu zastosowaną kompozycją zapachową, ale woń jaką daje się odczuć podczas aplikacji nijak nie daje się zdefiniować :o Jednym słowem nie pachnie fiołkami, ale od czego w sumie mamy Wunder Baum :good:

 

p5296489mn.jpg

 

Dziękuję za uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cenowo srednio - za 15 pln jest 1L tenzi kok
Jest wiele środków w podobnej cenie godnych zainteresowania. Autolanda można kupić w każdym sklepie moto czy markecie i to główna przewaga produktów tego typu. Tenzi to już bardziej profesjonalna chemia dostępna tylko w wyspecjalizowanych sklepach i przede wszystkim w necie.

slavwek.ie, należy się duży plus za przedstawienie takiego produktu bo jak zauważyłeś Arku, większość Userów (zwłaszcza nowych) szuka jak najtańszych rozwiązań ,a taki teścik może pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wydajnoscia produktow autolandu - pije np do BLAGOW
Jak z każdym marketowym produktem... Oprócz tego są jeszcze inne aspekty...czy faktycznie chroni przed promieniami UV,czy kurz będzie przyciągać ,i jak długo będzie utrzymywał się ten efekt.

Arku ale dobrze obaj wiemy ze testowanie to najfajniejsza w tym wszystkim zabawa ;) tylko kufa kosztowna ;)

Dzisiaj np. kobitkę naciągnąłem na parę groszy bo wszedłem z nią do sklepu i ładne opryskiwacze były :D Sorki za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę za duży połysk jak dla mnie ;)
Po części jest to wina doświetlenia zdjęć. Próbowałem w kilku ustawieniach aparatu i w większości wychodził mi wysoki połysk :mrgreen: W rzeczywistości dopiero wieczorem widać było rezultat, nie jest najgorzej.
Autolanda można kupić w każdym sklepie moto czy markecie
To głównie zadecydowało o zakupie tegoż specyfiku.
mam zle doswiadczenie z wydajnoscia produktow autolandu
W sumie zapomniałem o dodaniu do testu opinii o wydajności a więc:

Na moje oko spray wystarczy na 5-6 aplikacji, bo nie potrzeba wiele go wypuszczać.

Na pierwszy raz musiał zwalczyć grubszy brud, myślę że kolejne aplikacje nie będą wymagały tyle zaangażowania.

Zobaczymy też, jak będzie z przyleganiem kurzu, wspomnę o tym w odpowiednim czasie.

dobrze obaj wiemy ze testowanie to najfajniejsza w tym wszystkim zabawa
Już wkrótce pojawią się testy budżetowych środków na zewnątrz, czekam tylko na odpowiednią pogodę .... i garaż :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnieliśmy jeszcze o najważniejszej wadzie tego typu produktów. Szpray. Wszystko jest obsikane wokoło łącznie z szybami wewnątrz co mi nasuwa jednoznacznie autogiede z "igiełkami" z wypsikanymi placzyznami szyby od wewnątrz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.