Skocz do zawartości

Tania powłoka vs dobry wosk Mr FIX 9H vs Soft 99


conradozz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zastanawiam się czym zabezpieczyć lakier.

Nałożyłem już na swoje auta kilka powłok na przestrzeni ostatnich lat, może nie wybitnych (CQuartz, Tenzi) ale  w sumie żadna nie wytrzymywała mi dłużej niż rok. Na dołach drzwi w okolicach kół już nawet po pół roku widziałem słabszy zrzut wody. Faktem też jest to, że robię ok 40 tys km rocznie i jakoś specjalnie nie pieszczę się z powłoką (2-3 razy w roku reloader i 2-3 razy w tygodniu mycie chemią z myjki bezdotykowej na złotówki). Myślałem teraz przetestować MrFixa 9H ale jak sobie myślę znów o polerowaniu, odtłuszczaniu, nakładaniu, a najgorsze dla mnie po wszystkim znów 12h a najlepiej 24 h postoju w garażu; poważnie się zastanawiam czy nie lepiej 2x częściej ale nałożyć jakiś wosk z którym nie trzeba będzie się tak pieścić (jakieś Fusso czy Water Block). Co myślicie, jak wasze doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@conradozz jak chcesz wyciagnac max z wosku to i tak podstawa dobre przygotowanie,inaczej moze Ci splynac szybko 😉 Jesli zalezy Ci na praktycznosci to pozostalbym przy powlokach ale takich firmowach i raz w roku sie poswiecil na dobre przygotowanie,woski to raczej dla pasjonatow,gotowych i co pare miesiecy sie pobawic przy aucie (pewnym wyjatkiem jest Fusso ktory sie trzyma dosc dlugo) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.