Skocz do zawartości

Czym wyprać dywan po psim moczu ?


grzesiek8630

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym sie spytać czym można wyprać dywan po sikach psa?? Są na nim place takich sików. Dodam że puzzi 100+ rm 760 sobie z tym nie radzi

 

Podejrzewam, że nie dasz sobie rady z takim dywanem. Usunąć uryne jest bardzo ciezko. Jeżeli to robisz u klienta to tym bardziej będzie to kłopotliwe. Nie chodzi tu nawet o sprzęt i chemie jaką używasz a to technikę prania. W zasadzie chodzi o to aby jak najdokładniej urynę wypłukać np. używają basenu gdzie moczy się dywan wygniatając go co jakiś czas co może trwać nawet do 8 godzin oczywiście używając odpowiedniej chemii. Potem dokładnie płukanie i powinno być po kłopocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze ze z samochodów przechodzimy tez na inne tematy?i powieksza sie tez grono ,,czyscicieli,,-zgadzam sie z przedmówcą-do usuwania moczu są inne środki i neutralizatory zapachu i najlepiej dywan prać na wskroś lub zamoczyć na jakiś czas w zbiorniku z chemia

chcesz sobie wiecej poczytac wejdz na http://www.ifc.net.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja ostatnio wziąłem dywan z domu, co prawda nie był zabrudzony moczem, ale nie był prany. Kolor jasny - brud widać. Powiesiłem go na trzepaku, do myjki wlałem Nielsen do prania tapicerek i do dzieła. Dywan myty pod ciśnieniem 140 bar dosyć długo bo środek pienił się mocno. Trochę się umyło, ale daleko mu od ideału. Jednym minusem było to, że woda z wodociągów zima około 10 C. Teraz mam pomysł na podłączenie myjki do wody ciepłej, koło 40 C, miejmy nadzieję, że lepiej się upierze. Prawdę mówiąc spodziewałem się lepszych efektów, ale zobaczymy z ciepłą wodą, a może ten Nielsen do tapicerek za słaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w praniu nie jest ważne ile chemii wlejemy w dywan a ile z niego wyciagniemy syfu ....

EVO ma racje .....

powiem szczerze że pranie dywanu czy tapicerki w moim przekonaniu nie mozemy nazwac bezdotykowym, bo np rozpylajac prespray na zabrudzony element musimy mu pomóc np szczotką aby dotarł do brudu i zaczoł go rozpuszczac wtedy przeprowadzamy ekstrakcje i odsysamy jak najwiecej wyciagajac najwiekszy syfi nie miłe zapachy juz rozpuszczone po wstepnym presprey-owaniu ;)

 

edit: tutaj wczorajsze IVECO 10 lat nie prane, szczerze nie wyobrażam sobie nie odessać syfu, na zdjeciu wyprane tylko oparcie ....

 

foteliveco.jpg

 

co do uryny to cieżka sprawa, trzeba to wypłukać porzadnie i raczej zabieg u klienta nie do wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też czyściłem dywan podobnie jak dkk, do pianownicy nalałem płynu do płukania tkanin, spryskałem, trochę potarłem dużą szczotą do mycia samochodu a potem duuużo wody do płukania pod ciśnieniem. Dywan wyszedł jak nówka, plamy od rozlanych płynów znikły a psie kłaki, których było muuultum ładnie spłynęły. Niestety z takim przypadkiem jak w temacie nie miałem styczności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

jeżeli problemem jest plama to trzeba próbować dedykowanego odplamiacza lub zastosować prespray enzymatyczny. Jeżeli problemem jest zapach to dobrze sprawdza się wypłukanie jakimś kwaśnym roztworem (woda z octem albo roztwór kwasku cytrynowego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do pianownicy nalałem płynu do płukania tkanin
Dywan wyszedł jak nówka

Trochę jestem zaskoczony, że udało Ci się cokolwiek wyprać przy użyciu płynu do płukania tkanin. To chyba jednak raczej efekt wody i szczotki zadziałał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Osobiście odradzam pranie dywanu myjką ciśnieniową. Dywan może się rozejść, rozkleić, zgubić runo, stracić kolor itp. po drugie dywan potraktowany ok. 140 barami przez kilkanaście minut jest przemoczony całkowicie, a nie posiadając "cygara" do odwirowania będzie sechł kilka dni... przy okazji mogą emigrować kolory. Najlepiej tego nie praktykować jeżeli jest się amatorem w tym temacie.

 

Może dywaniki pod stopy warto tak wypłukać na lato, ale dywan nie polecam... :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dziś wyniosłem dywan na taras trochę do próby george i chemii valetpro a przy okazji do usunięcia plam.

Plam zupełnie nie udało mi się usunąć bo po prespreyu starałem się go trzeć twarda szczotka w rękę odczekalem około dziesięciu minut. Miejscami niestety go przeoczyłem i pozostawiłem kilka godzin na dworze a było dziś u mnie słonecznie i ciepło. Niestety okazało się ze się pofalowal. Czy to minie jak całkowicie wyschnie? Czy dywan załatwiony na całego. Dodam że dywan jest 100 polipropylen a spód lateks syntetyczny.

Do george nalalem bardzo cieplej wody ale takiej do której da się włożyć rękę na parę sekund.

Ile gotowego prespreyu powinienem użyć na dywan o rozmiarze 2 na 3 metry. Jeden zbiornik czyli 4 litry czy sporo mniej a może i więcej nie powinno zaszkodzić.

Proszę o podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.