Skocz do zawartości

Trwalosc tapicerki po renowacji


ripson

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mam pytanie dotyczace trwalosci farb do renowacji skory.

Tydzien temu odebralem z zakladu ktory specjalizuje sie w malowaniu skor same siedziska po malowaniu skorzanej tapicerki. Fotele oddalem rozebrane zeby osoba wykonujaca renowacje miala ulatwione zadanie podczs pracy i dokladnie pomalowala kazdy element.

Po malowaniu ( i ze wzgledu na jej wiek) skora byla sztywna, miejscami odksztalcona,  wiec poddalem ja nawilzaniu Lexolem, po 48h skora poddala sie , stala sie elastyczna, miekka. Ale na powierzchni pozostaly resztki odzywki ktora postanowilem usunac sciereczkami do czyszczenia skory z woskiem CAR OK. Kilka minut pozniej farba na siedziskach zrobila sie miekka i zaczela schodzic jakbym ja potraktowal acetonem. 

Nie znam sie na chemii do malowania skory ale czy to jest normalne, ze farba zaczela schodzic po uzyciu sciereczek przeznaczonych do skory? Czy moze zastosowana farba to jakis bubel? Spodziewalem sie trwalosci podobnej do oryginalu...

 

Sciereczki zawieraja : mniej niz 5% anionowe srodki anionowo czynne, mniej niz 5% niejonowe srodki powierzchniowo czynne, mniej niz 5% EDTA i jego sole.

 

 

download.jpeg

20200119_120945.jpg

20200119_120929.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję że za wcześnie zacząłeś swoje prace i lakier się nie utwardził.

Czy po renowacji czy nowa ... Jest również malowana. Więc trwałość jeśli zostało to porządnie zrobione powinna być zbliżona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, lukasz_byd said:

Wnioskuję że za wcześnie zacząłeś swoje prace i lakier się nie utwardził.

Czy po renowacji czy nowa ... Jest również malowana. Więc trwałość jeśli zostało to porządnie zrobione powinna być zbliżona.

No wlasnie tak mi sie wydawalo... szczegolnie ze place 1200PLN za dwa fotele z wkladkami w drzwi i bez kanapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.