Skocz do zawartości

Porównanie gotowych zimowych płynów do spryskiwaczy.


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, w temacie zimowych płynów do spryskiwaczy (https://kosmetykaaut.pl/topic/2357-dywagacje-na-temat-zimowego-płynu-do-spryskiwaczy/#comments) te 3 płyny, które kupiłem, na pewno są trzema najbardziej polecanymi gotowymi płynami zimowymi do spryskiwaczy. W tym "teście" chciałbym porównać dla was te płyny pod różnymi względami, jednak nie wszystko uda mi się zrobić to już teraz w pierwszym poście, temat będzie rozwijał się całą zimę. Niestety to porównanie będzie opierało się w mniejszym stopniu na faktach, a w większym na moich indywidualnych odczuciach.  Najważniejsze punkt porównania czyli domywanie szyby w trudnych zimowych warunkach będę robił po kolei w tym samym aucie, czyli zamiast tankować zbiornik płynu od razu 4l danego płynu, to przemęczę się, będę je wlewał mniejszymi ilościami i będę starał się wozić wszystkie 3 płyny w kufrze, aby ich używać na zmianę, oczywiście po wcześniejszym wypsikaniu danego płynu. 😉 

Płyny, które porównam:
1. Sonax Xtreme Zimowy
2. Motul Vision Classic
3. Autoland Psik Psik Zimowy

sJp5nia.jpg
Iy8apQF.jpg

1. Cena - są to ceny, za które kupiłem płyny na allegro, były to jedne z najtańszych aukcji, a co do ceny za litr płynów, nie ma co więcej się rozpisywać dopóki każdego płynu nie przetestuje na szybie. 
Sonax - 19,29zł/4l - 4,82zł/1l
Motul - 17,99zł/5l - 3,60zł/1l
Autoland - 16,99zł/4l - 4,25zł/1l

2. Zapach z butelki - Autoland z Sonaxem muszę postawić na równi, bo pytając kilku osób jednym bardziej podoba się Sonax innym Autoland, a najgorzej  pachnie Motul i tutaj wyczuwa się tę różnicę. 

3. Temperatura zamarzania - Wszystkie płyny mają podane -20*C, mam nadzieję, że będzie chociaż jedna noc tej zimy, z temperaturą poniżej -20*C i uda mi się sprawdzić, czy któryś z płynów zamarzł. 

4. Ergonomia butelki - Najgorzej wypada Motul z 5L butelką, która nie ma lejka i ma tradycyjny kształt. Sonax i Autoland mają niemalże bliźniacze butelki, które są wygodne i posiadają lejki. Dodatkowo zaznaczę, że średnice otworów w każdej butli są różne i nie ma opcji, aby przełożyć lejek do innej. 

5. Kolor - Jeśli dla kogoś to istotne i ma na cokolwiek wpływ, to Autoland ma barwę przezroczystą, Sonax niebieską, a Motul ciemnoniebieską.

xWUqbBs.jpg
UJYjraG.jpgQe09QrS.jpg
 

6. Zapach pod używania w samochodzie - wkrótce

7. Domywanie szyby - wkrótce

Jeśli brakuje Wam jakiegoś podpunktu w porównaniu to dajcie znać i postaram się go dodać i porównać, mam nadzieję, że pomogę Wam tym testem w przyszłości w wyborze płynu, bo sam chcę rozwiać swoje wątpliwości i wybrać płyn z najlepszym stosunkiem ceny do jakości. 😉 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.