Skocz do zawartości

Kosmetyki wewnątrz + plastiki zewnętrzne


szyndwe

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletuję kosmetyki. Zamierzam wewnątrz ogarnąć swoje dwa auta. Dodatkowo chcę odświeżyć plastiki zewnętrzne, uszczelki i opony.

Już mam:

- Excede tire&rubber

- ADBL Black Water

- Nielsen exterior dressing

- RRC silikon do uszczelek

- Sonax cocpit mat (zielona butelka)

- Do skóry  zestaw Colourlock soft + mleczko

- ADBL Bonnet

- ADBL APC

- Tenzi Top Glass

- Detailer's Magic Glass 

- Work Stuff Zephyr Waffle Towel

- Tenzi Ipa Cleaner 20% (nie wiem do czego miałbym tego użyć, myślałęm, że to czysta IPA)

- aplikatory do opon, magiczne gąbki, aplikatory okrągłe z MF, zwykłe MF 30x30cm ok 200-300g, pędzelek WS 24mm, 16mm

Do zewnętrzego mycia karoserii nie wiem co kupić. Chcę tylko myć i raczej nie będę nic wcierał czy polerował bo nie ogarniam póki co tego tematu. A tym co posiadam to nie wiem czy da się myć.

Mam:

- Fluffy Dryer 90x60cm

- rękawica z MF no name (25zł, mogłem dołożyć kilka zł i mieć coś lepszego)

- szampon z woskiem Moje Auto (pomarańczowa butelka)

Czego jeszcze potrzebuję? Co mam dokupić?

Do tej pory najbardziej we znaki dały mi się zawiasy drzwiowe i ich stary smar (auto ma 22 lat). APC 1:10, benzyna ekstrakcyjna oraz jakiś marketowy spray do olejów, smarów i zeszło, ale bardzo długo to pędzelkowałem twardym pędzlem, więcej męczyć się nie chcę więc proszę o coś właśnie do takich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz o tak myć? kup sg orange shampoo, wiadra castorama, jako prewash może być koch chemie greenstar z opryskiwacza - kup butelkę 1l z trigerem, te rrc sporo leją to się nada. Jak chcesz lepiej to się da 😉

Na tak umyte auto bez dekontaminacji to weź ADBL SSW/sonax BSD. Będzie się coś błyszczeć i będzie to jakieś zabezpieczenie.

Po szamponie z woskiem moje auto spodziewałbym sie raczej problemów ale nie używałem, nie wiem. Rękawica jak masz taką z dredami z MF to może nie jest najwygodniejsza ale bezpieczna.

Ipa 20% do wymywania karoserii jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę nie będę się bawił w pianownice, nawet te ręczne, może na wiosnę. Wiadra mam. Ten szampon chyba będę stosował tylko do rowerów 😉 . 

Jedno z aut (12lat) ma "coś" nałożone na lakier (poprzedni właściciel szykował pod sprzedaż). To póki co mogę to jakoś pieścić.

A z "wewnętrznych" kosmetyków, które już mam mogę zająć się pielęgnacją środka?

Rękawice mam taką.

rek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.