Skocz do zawartości

Mycie ręczne na bezdotyku


asaledr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie mam możliwości mycia u siebie i myślałem o ręcznym myciu na bezdotku wieczorem, co sądzicie o takich krokach:

1) Psykamy auto preparatem do felg, owadów. Czekamy chwilę.

2) Mycie mikroproszkiem.

3) Spłukanie wodą z pistoletu na myjni.

4) Wiadro z wodą i szamponem i myjemy rękawicą.

5) Spłukujemy, ale czystą wodą z myjni pistoletem.

6) Teraz jeszcze spłukujemy "4" programem czyli nabłyszczanie/woda zdemineralizowana.

7) Osuszamy auto psikająć jakiś QD + mikrofibra.

 

Jest ok? Coś zmienić? Wszystko bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, asaledr napisał:

1) Psykamy auto preparatem do felg, owadów. Czekamy chwilę.

W tym punkcie chodzi Tobie o mycie felg dedykowanymi produktami oraz spryskanie chemia na owady przodu samochodu? Jeśli tak to pasuje

16 godzin temu, asaledr napisał:

2) Mycie mikroproszkiem.

Tu bym zaopatrzył się w produkt Shiny Garage Pre-Wash Citrus Oil + opryskiwacz ciśnieniowy ogrodowy

 

Reszta jest okej 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaczyna się okres zimowy, temperatura w nocach na minusie. I pojawia się pytanie szczególnie do tych, którzy nie mają możliwości mycia w garażach. Jak się bawicie w zimie? Zastanawiam się jak to sobie ułożyć. Bo garaż generalnie mam, ale taki wiecie blaszany pod blokiem, jestem w stanie tam dużo robić i latem sobie tam woskowałem, bawiłęm się QDkami itp. Tylko zastanawiam się jak sobie radzić w zimie. Myślałem o myciu Optium No Rinse w zimie w garażu, ale czy to jest na pewno bezpieczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli będziesz miał auto ubrudzone w niedużym stopniu, to powinno być ok. jeśli masz garaż, w którym będzie temp na plusie to warto skoczyć na bezdotyk, zrobić przynajmniej płukanie i pozwolić autu potem odmarznąć w garażu i poprawić no rinsem czy innym tego typu produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.