Skocz do zawartości

Kupno garażu blaszanego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu garażu blaszanego dla samochodziku mojego, i może ktoś ma jakąś firmę godną polecenia która ma garaże dobrze wykonane i jakościowo w porządku. Potrzebować będę garażu o wymiarze 6x3m, myślałem żeby był on z profili wzmacnianych, drzwi otwierane standardowo na boki, spad na tył, i jedyny jeszcze warunek aby drzwi frontowe były w kolorze brązu. Jeśli ktoś ma jakieś namiary to proszę o podpowiedź.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym silniejszym wietrze drzwi te latają, wyginaja się jak są podparte. Ja mam podparte standardowymi stopkami to kiedyś jak zawiało to drzwi wyskoczyły z zawiasów. Całe szczęście nie poleciały na samochód. Samo otwieranie w porównania z drzwiami otwieranymi do góry jest czasochłone. Otwarte drzwi skrzydłowe zajmują dużo miejsca. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piesu102 No bo to logiczne, że lepiej i wygodniej żeby się unosiły do góry niż na boki. Możesz sobie je opuścić w połowie i garaż może stać otwarty a do środka nie napada deszcz. Może się wentylować z drzwiami otworzonymi na pół wysokości. Auto cały czas jest chronione. Z zimę drzwi poprostu podnosisz zamiast odśnieżać przestrzeń wokół. Boczne są podatne na wiatr, wymagają przestrzeni  itp itd. 

 

Koniecznie zadbaj o wydają wentylację bo w środku będzie się lało, a do tego jak będzie panowała wilgoć to auta raz dwa może zacząć rdzewieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zobacz czy tam gdzie kupisz garaż, jest opcja gotowej wentylacji. Na mój rozum to powinni mieć w ofercie ściany z wbudowaną wentylacją. Kwestia ceny i opłacalności. 

Jak nie ma no to wiesz co robić. Solidne duże kratki w przemyślanym miejscu wstawić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja mam 3 metry i Passat B5 FL mieści się na luzie. Swobodnie wsiadam, a jak się przytulę do ściany to nawet drzwi można na całą szerokość otworzyć. 

Na papierze wygląda ciasno ale w rzeczywistości, jeżeli auto ma być garażowane to wystarcza bez najmniejszego problemu, a nawet jak trzeba miejsca to bez problemu się znajdzie, żeby majstrować przy lewej lub prawie stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.