Skocz do zawartości

Dobranie brakujących kosmetyków


cha0s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem tu nowy, trochę poczytałem i kupiłem taki oto zestaw:

Prima Amigo Polymer Glaze – Cleaner pod Wosk 473ml
Shiny Garage D-Tox Iron&Fallout Remover 1L 
MacSerien Prickbort 124 1L 
ValetPRO Yellow Poly Clay Bar Średnia 100g
ADBL Yeti Tropical Night 1L
ADBL Snowball 
Finish Kare 1000P Hihg-Temp Paste Wax 

Miesiąc temu umyłem wszystkim auto jak Bóg nakazał. Poszedł ręcznie amigo i hitemp. Dziś przy myciu po spłukiwaniu piękna tafla :/. Nie mam pojęcia dlaczego. Jako że jadę po Da do Juli to proszę o dobranie jakiegoś cleanera pod ten wosk żeby wytrzymał jak najdłużej, jednego do pracy ręcznej i drugiego do maszynowej. Dodatkowo mógłby ktoś polecić dressing do wnętrza w macie? Niestety tak tego dużo wyczytałem, że zacząłem się gubić :p. Ostatnią rzeczą o jaką bym prosił to namiar na dobre jakościowo i cenowo fibry do docierania wosku. Aktualnie mam jedną Waxpro 440gsm chyba. Pacjent to Volvo s80 dark Grey metallic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cha0s jakim szamponem myłes?

To, że zaraz po myciu miałeś tafle to nie znaczy, że wosk Ci zdechł. Część szamponów poprzez swój skład zabija hydro. Sprawdź wodą po jakimś czasie, jak wszystko odparuje - wtedy zweryfikuj czy wszystko padło. 

 

Użyłeś dzwóch całkowice sprzecznych składników:

Amigo - nie nazwałbym tego co końca cleanerem. Więcej ma on wspólnego z głazem aniżeli cleanerem.

FK hi temp - wosk typowo długodystansowy, który lubi podłoże suche, tępe bez żadnych wypełniaczy, które po sobie zostawił Amigo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myłem adbl Snowball. Teraz po deszczu jednak kropelkuje ale już krople są rozjechane. Czy dobrymi wyborami były by SG pure paint do ręcznego oraz DJ lime prime ( wolał bym coś tańszego ) do maszyny pod hitempa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, hydro trochę wróciło. Amigo po prostu nie jest typowym cleanerem. Dodo juice lime prime to też takie cleanero glaze. Ale na nim dłużej leży niż na Amigo. 

Sporbuj SG puree paint - to typowy clenaer. Kto nie probuje ten nie wie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cha0s nie wiem czy usunie. Sprawdzisz to sam, w zależności od tego jak stare te wtersporty i jak duże. A co do fibr, to fibra, fibrze nierówna, bo może być 400 GSM rzadka z dłuższym wlosiem, a może być krótkie, gęsto zbite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Fk jeszcze ledwo ale trzyma. Teraz planowana korekta. Maszyna juz jest, pady RP i pasta 3D One. Na jałowy wrzucam BILT HAMBER FINIS WAX i zobaczymy ile poleży. Tylko pierw muszę  się uporać z wżerami do samego podkładu po ptasich stolcach. Dawałem temat na forum jak to ogarnąć samemu bez lakierowania całego elementu ale brak odzewu niestety :/. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.