Skocz do zawartości

Konkrety na początek


artur_saab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacząłem studiować forum ale jest tego tyle, że głowa pęka. Wiele postów jest na tematy dla zaawansowanych. Zależy mi na tym aby umyć skutecznie auto, nałożyć coś co zabezpieczy lakier przed solą w zimie i sprawi że brud będzie mniej osiadał na aucie. 

1. Chce umyć raz, a porzadnie. Pianownica i piana, gąbka z wiadrem i szampon,  czy rękawica?

2. Jeśli szampon, to jaki? Czy istnieje taki który nie zmywa wosku lub innego zabezpieczenia lakieru, a jest skuteczny?

3. Jaka chemia do felg? 

4. Jakie "narzędzie" do mycia felg, które nie porysuje lakieru?

5. Czym zabezpieczyć nadwozie i felgi? Wosk, ceramika...? 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Prewash czyli piana aktywna + spłukiwanie następnie mycie na dwa wiadra, dla lakieru bezpieczniejsza będzie rękawica

2. Większość szamponów neutralnych jest bezpieczna dla wosków. 

3. RRC Wheel Gel, ADBl Vampire etc. każdy środek typu deironizer ewentualnie jeżeli felgi są baaaaaardzo zaszczurzone możesz sięgnąć po kwas do mycia felg

4. Ja kupiłem pędzelek w leroy'u i daje rade :P 

5. Na początek kup sobie wosk np.  Finish Kare 1000P Hi-Temp, nie kupuj od razu dużego opakowania tylko próbkę. 

Przed woskiem przydałoby się lakier poddać procesowi pełnej dekontaminacji czyli np wyżej wspomniany Vampire (RRC Wheel Gel nie jest do tego zalecany) + środek typu tar&glue remover i po tym lakier trzeba wyglinkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artur_saab Jeśli jesteś "zielony" w temacie zacznij od zakupu chemii i sprzętu do samego mycia, tak jak kolega wyżej doradził, jednak odpuść na początek twarde woski. Zakup klasykę, najlepszy produkt typu wosk na mokro - ADBL Synthetic Spray Wax i po myciu rękawicą i spłukaniu psikaj na mokry i wycieraj ręcznikiem do osuszania. Lakier zyska błysk i świetną hydrofobowość. Jak złapiesz bakcyla to wertuj forum i do reszty dojdziesz sam. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.