Skocz do zawartości

Silniki elektryczne, czy ktoś się zna?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ewentualnie, ktoś kto się zna na rzeczy, może spojrzeć na zdjęcie i wyrazić opinie i ewentualnie co dalej, gdyż zaczął mi śmierdzieć odkurzacz i nie podobają mi się te blaszki. Czy już szukać silnika, czy sytuacja jest do uratowania?

Dziękicbbdf96375f084671032a8eea08caa75.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej nie podobają mi się te 3 "blaszki" choć wyglądają mi na to że są tylko okopcone(?) są do dokładniejszego obejrzenia.  Spróbować papier ścierny na komutator i kręcić silnikiem do "wyrównania" bo cały komutator jest poryty.

Szczotki w jakim stanie są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o te 3 blaszki mi chodziło, bo dołem jakby odstają. Szczotki są ok, rok temu wymienione. Co do rys, to chyba za gruby papier użyłem, bo gradacja 150, nie miałem innego pod ręką, ale teraz widzę że chyba lepiej kupić 240, lub większy...

 

795316d436ef8a8bce23d94bfe43cb98.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie zwarcie na wirniku. Drugi wirnik plus łożyska i szczotki i będzie ok. Ale kiedyś była taka opcja ze na wirnik nie miałeś gwarancji jeśli wirnik wymienił nie wyspecjalizowany zakład. Ja tu bym nawet drugich szczotek nie wkładał. Robiłem agd i przezwajanie silników ponad 20lat. Uważam że się znam skromnie pisząc

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Co do Docierania komutatora to pumeks naturalny. Taki co się kruszy na piasek. Nigdy w życiu papierem. Przykladasz pumeks do komutatora czyt tych blaszek i krecisz wirnikiem. Ale tutaj nie ma już potrzeby.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ewidentnie zwarcie na wirniku.

 

Wyczyściłem komutator, przedmuchałem i poprawiłem szczeliny pomiędzy blaszkami. Tylko tej linii na dole nie udało się doczyścić gdyż to koniec szczotek (róg) zrobił chyba rowek.

Poniżej zdjęcia

ce4b3a83da19c040d8145faff712ced2.jpg&key=66d3a82a1973ef61d5016de2b91730ef8d6f61eb16c78c5386d8d5cbfab9b33a1afafadf2ff930371c1707bb5ba21768.jpg&key=fd1022d6e7fa153b0c93e04e4eace61848afbbc57679a5f539ce7540116aab0a

 

Dodatkowo dałem filmik na YT, czy to normalne że szczotki tak iskrzą i momentalnie brudzą komutator? A może te szczotki są wszystkiemu winne...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskrzą bo jest zwarcie na wirniku. Na twoim pierwszym zdjęciu wyraźnie widać przegrzane 3 wycinki komutatora. Następstwem używania tego tak będzie szybki koniec szczotek lub ewentualnie wirnik złapie jeszcze wolnych obrotów. Ile byś nie czyscil komutatora to tym nie nzprawisz tego. Po niedługim czasie działania te same 3 wycinki będą mocniej przegrzane niż reszta. Niestety ale próby ratowania tego wirnika będą daremne.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie zmartwiłeś, a czy można sam komutator wymienić, czy tylko w komplecie z wirnikiem? Bo na allegro patrzyłem to widziałem tylko z wirnikiem oryginalne używane po serwisie za ok 190-270pln, albo zamienniki, ceny strasznie zróżnicowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirnik do przesunięcia i będzie ok. Albo nowy silnik i też się naprawi. Warto sprawdzić czy zwoje nie są czasami z aluminiowego drutu. Jeżeli tak jest, a zależy Tobie na odkurzaczu, to nawet jeżeli przesunięcie będzie droższe od nowego silnika, to lepiej jest przewinąć na miedź.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wirnik do przesunięcia i będzie ok.


Kto się czymś takim zajmuje, czy tam gdzie regenerują alternatory samochodowe, czy elektryk?
Zależy mi na tym odkurzaczu i chce go uratować, choć trochę obawiam się że jakbym wysłał do serwisu, to naprawa kosztowała by tyle co nowy zwykły odkurzacz workowy.
Ten filtruje przez wodę i wszystkie zanieczyszczenia i pyłki zostają w wodzie, którą się wylewa po odkurzaniu. Stąd jest dobry dla alergików.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.