Skocz do zawartości

Makabrycznie zniszczony lakier TIR


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ostatnio polerowałem  ciężarówkę Renówkę  Magnumkę i strasznie zaklejał mi  się pad nie wiem co zrobiłem źle ..  Może zła  kombinacja pasta+pad ....  Proszę  o pomoc .

kombinacja  pasta rupes ( niebieska )   gąbka rotacja ( NAT 80 mm )  gąbka DA ( Honey Combination pomarańczowy )

 

Teraz  przy następnej chce zastosować Menzerna Super Heavy Cut Compound S300   + białe pady od flexipads

 

Ps.  Tutaj chodzi  tylko o nabranie połysku  i usunąć  totalnie zmatowiony lakier .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na gąbce nie miałeś przypadkiem koloru tira na gąbce ? czytaj jest to lakier jednoskładnikowy akrylowy który schodzi przy polerowaniu ? Bo często gęsto w takiej technologii robione są tiry.
Przy kombinacje menzerny 300 i białego flexi bedzie mega duzo hologramów, które pozniej trzeba wykonczyć.
Jeżeli jest to lakier jednoskładnikowy to trzeba czyścić co przejazd, a przeważnie gabki są przy obróbce takiego lakieru zwyczajnie jedno razowe i albo się przemęczymy i polerujemy taką brudną albo wymieniamy 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie cały pad był w  kolorze auta ... Polerowałem  rotacją  małe elementy lub trudno dostępne miejsca a  DA duże elementy .

Jeśli  nie te  pasty  to jakie  i jaka kombinacja ? Bo sam nie wiem a  będę  tego dużo robił.  Zastanawiałem się jeszcze nad  3m ( zielony)  lub menzerna 3in1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje pasty mocno tnące i raczej tłuste, 3m bedzie dobrym wyborem, ale klasyczny koch h8 jeszcze lepszym.
Pad nie moga byc za twarde ze wzgledu na to że możesz z łątwoscia się przetrzeć przy zbyt duzej scieralności proponuje cos typu flexipads polishowy na rotacje, równiez cała furke smignąc rotacją a dualem wykończyć, na gąbce ja wiem np żółty niebieski adbl, lub analogiczne twardosci z innych firm 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.