Skocz do zawartości

Zestaw kosmetyków + DA 15mm


konradjj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Planuje zakupić swój pierwszy zestaw bardziej profesjonalnych kosmetyków. Budżet razem z maszynką polerską przewiduje na około 1850zł. Zbieram całkiem nowy zestaw od podstaw. 

Poczytałem trochę forum jednak oczekuje też na waszą dokładną opinie czego zapomniałem. 

Mój samochód to mercedes biała perła ale w rotacji są inne pojazdy więc nie dobieram tego pod dokładnie ten lakier itp. 

Zrobiłem sobie zestawienie zakupów w sklepie k8detailing więc jakby miał ktoś tam rabat lub mógł polecić inny tańszy sklep to byłbym wdzięczny 

 

Polerka: evoxa hdc 15 - 1000zł 

Pady: Royal pads hard, medium, soft 130mm + air one step 130mm 

Pasty: koch chemie Heavy Cut H8.02 250ml +  Koch Chemie F5.01 250ml  + Koch Chemie M3.02 Micro Cut 250ml

Szampon: FX PROTECT Nano Shampoo 1l - 42,50zł 

Glinka: nie mam pojęcia 

Na owady: CarChem Bug Remover Usuwanie owadów 1l - 36zł

Szyby: CarChem Clarity Glass Cleaner Płyn do szyb 500ml - 26zł 

Smoła: CarChem Tar Glue Remover usuwanie kleju i smoły 100ml - 14zł

Rękawica: Car Care - 45zł 

IPA: 5L - 60zł lub jakiś wipe out 

Dressing do opon: Shiny Garage Coco Tire Booster - 45zł (może coś lepszego jest?)

Plastiki: POORBOY'S WORLD TRIM RESTORER 473ml - 71zł 

Quick detailer: Funky Witch Botox Quick Detailer - 36zł + MEGUIAR'S Mirror Bright Detailing Spray 650 ml - 60zł 

Mikrofibry: Funky Witch Mikrofibra Touch Of Geisha 500GSM - 19zł + Mikrofibra bezszwowa 500gsm - 19zł + Fluffy ręcznik 60x90 - 36zł + Ręcznik z mikrofibry ultra plush green - 25zł

Wosk: Soft99 Fusso Coat12 MonthsWax do ciemnych lakierów - 109zł 

 

za każdą rade byłbym wdzięczny 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konradjj  

Glinka tradycyjna polecam bilt hamber białą i do poślizgu woda z szamponem. Jeżeli chodzi o pady na da to sam zaczynam przygodę z da i uważam, że potrzebne są minimum 3 pady z każdego rodzaju. Pad może Ci się po pierwsze rozwalić, a po drugie warto co jakiś czas zmieniać pada żeby „odpoczął” bo im bardziej rozgrzana i zapchana pastą gąbka tym mniej wycina. Jeżeli mowa o preparacie tar&glue używam prickborta i jestem zadowolony(car chem nie używałem) ale 100 ml to za mało. Ja jak robię auto to zużywam średnio 200-500 ml i jak przysycha to dokładam. Zamiast preparatu do plastików poorboys brałbym coś tańszego i sprawdzonego np.koch. Fibr też powinno być dużo więcej. Z takich do prostych prac typu plastik wewnątrz fajne są te najtańsze z waxpro 40x40 i możesz sobie kupić np.białe do skór, brązowe do plastików, czarne do brudnych prac itd.

Pamiętaj o 2 wiaderkach, pędzelkach, szczoteczkach. Uważam, że ich nigdy za dużo 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak pre wash najtaniej wyjdzie jakiś opryskiwacz z marketu i np citrus oil shiny garage, lub painownica ale to koszt minimum 60 Ziko plus piana. Coś na smole szczególnie biały kolor 100ml trochę mało do kup pictebort 1l. Brak pędzelków oraz APC a kończąc na zwykłych MF tak około 10sztuk. I zabrakło jakiegoś deronizera najtaniej roton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.