Skocz do zawartości

Pure Chemie Active Foam


V1RU$

Rekomendowane odpowiedzi

Ku potomności.

Piana aktywna Pure Chemie.

Mało w sieci o niej informacji. A i sam producent jakoś za dużo też nie podał. (nawet na maila z prośbą o KCHP nie odpisał)

Zasadowa. PH nie podane, a i ja nie mierzyłem.

Aplikowałem jako oprysk z opryskiwacza. Kilaka dni wcześniej robiłem test z PA i zwolennicy dużej piany będą zawiedzeni. Piana mleko, woda coś jak u BH.

1:10 - ciepła woda, podobnie podchodzę do tematu jak z SGCO. (na etykiecie jest opis, że można podawać w formie oprysku).

Zapach - lekka nuta cytryny, cytrusów.

Auto nie było specjalnie uwalone, więc tylko foto tych brudnych miejsc.

 

2bcc9a22d2f9f.jpg

a6ff3aa0c05a0.jpg

629c07bbe64b3.jpg

0300dbc9473bb.jpg

b546b6a2ee957.jpg

The End.

Piana robi co do niej należy. Jest skuteczniejsza z oprysku podobnie jak SGCO.

Nie jest droga coś koło 24 pln.

1:10 i dla piany i dla oprysku to idealne stężenie, do mniejszego nie ma co nawet podchodzić.

Z oprysku siedzi spokojnie 3-5 minut, nie wiem czy to piana czy opryskiwacz ale są takie pęcherzyki powietrza - i chyba dzięki nim nawet oprysk potrafi siedzieć 5 minut. Bo piana szybko spływa.

Bez większego problemu radzi sobie z większym syfem, bo robiłem wcześniej mycia dość zapuszczonego auta i poradziła sobie doskonale.

Taki tańszy odpowiednik SGCO w dobrej cenie.

Trzeba by ja skonfrontować z SGCO w bezpośrednim starciu w okresie jesienno zimowym, jeśli znajdę szczura to postaram się taki test zrobić i dać update.

Teraz jakieś parcie na lekko zasadowe piany a'la SGCO bo to już 3 która mi w oko wpadła o podobnej zasadzie działania i kosztująca okolice 25 pln  np:

STRONG SUNNYCAR, nawet wszystkie mają podobny skład: Aqua, C-12-15 Pareth-5; Tetrasodium EDTA; Sodium Laureth Sulfate; 2-Bromo-2-nitropropane-1,3-diol.

I te które mają najwięcej wodorotlenku sodu to robią najlepszą robotę - choć za miły dla lakieru nie jest.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.