Skocz do zawartości

Utrwalenie wosku


wikto32

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Gdzie jest coś o produktach które sie stosuje po myciu auta które jest nawoskowane. Pozdrawiam.
Przyznam, iż musimy tutaj w forum nad tym jescze popracować.

Dużo zostało już na ten temat napisane, ale specjalnego działu jeszcze nie ma.

 

 

Moze jakieś konkretne sugestje, dodam ze na wosk collinite 476.

Każdy ma swój ulubiony lub ulubione Quick Detailer.

Osobiście prócz SV Quick Finish i Zymöl Field Glaze (duża zawartość wosku :roll: ), chętnie również używam "CHEMICALGUYS - Pro-Detailer with Carnauba".

 

Z tych trzech, dla Twojego Collinite 476 wybrałbym CHEMICALGUYS - Pro-Detailer with Carnauba (rewlecja cenowa :!:, duża zawartość wosku :good: ). ;)

 

 

Ale tak jak już @kanar napisał:

W sumie każdy qucik detailer spełnia taką funkcję, pozostaje wybrać markę którą preferujesz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wikto32 napisał/a:

Gdzie jest coś o produktach które sie stosuje po myciu auta które jest nawoskowane. Pozdrawiam.

Przyznam, iż musimy tutaj w forum nad tym jescze popracować.

Dużo zostało już na ten temat napisane, ale specjalnego działu jeszcze nie ma.

 

To jak już go stworzysz ;) to możesz przenieść tam mój temat http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1763 żeby nie był pusty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam pytanie, mam na aucie Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax i na to coś przed ostatnim myciem zastosowałem Dodo Juice RedMist ,

mam dwa pytania:

1 czy ten red mist jest detailerem czy woskiem syntetycznym?? czy może 2 w 1??

2. czy na to mogę położyć Dodo Juice Rain forest rub Soft Wax bez obawy że spłynie mi cały wosk??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest coś o produktach które sie stosuje po myciu auta które jest nawoskowane. Pozdrawiam.
Przyznam, iż musimy tutaj w forum nad tym jescze popracować.

Dużo zostało już na ten temat napisane, ale specjalnego działu jeszcze nie ma.

 

 

Moze jakieś konkretne sugestje, dodam ze na wosk collinite 476.

Każdy ma swój ulubiony lub ulubione Quick Detailer.

Osobiście prócz SV Quick Finish i Zymöl Field Glaze (duża zawartość wosku :roll: ), chętnie również używam "CHEMICALGUYS - Pro-Detailer with Carnauba".

 

Z tych trzech, dla Twojego Collinite 476 wybrałbym CHEMICALGUYS - Pro-Detailer with Carnauba (rewlecja cenowa :!:, duża zawartość wosku :good: ). ;)

 

 

Ale tak jak już @kanar napisał:

W sumie każdy qucik detailer spełnia taką funkcję, pozostaje wybrać markę którą preferujesz.

 

Od jakiegoś czasu mam CG PRO i używam zamiennie z innym moim ulubionym detailerem i mogę powiedzieć, że jest świetny, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, mam pytanie, mam na aucie Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax i na to coś przed ostatnim myciem zastosowałem Dodo Juice RedMist ,

mam dwa pytania:

1 czy ten red mist jest detailerem czy woskiem syntetycznym?? czy może 2 w 1??

2. czy na to mogę położyć Dodo Juice Rain forest rub Soft Wax bez obawy że spłynie mi cały wosk??

 

Red mist to taki bardziej sealant w spray'u jest o tyle nie typowy że zaleca się użycie na wosk a nie pod wosk . bezpośrednim środkiem z którym można by go porównać to Zaino Z8 . Środek bazuje na rozpuszczalnikach co przekłąda się na to że w pewnym sensie może lekko osłabić strukture naturalnego wosku położonego pod nim ale sam z siebie daje warstwe ochronną tak zwany Wax Buster :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
witajcie, mam pytanie, mam na aucie Dodo Juice Blue Velvet Hard Wax i na to coś przed ostatnim myciem zastosowałem Dodo Juice RedMist ,

mam dwa pytania:

1 czy ten red mist jest detailerem czy woskiem syntetycznym?? czy może 2 w 1??

2. czy na to mogę położyć Dodo Juice Rain forest rub Soft Wax bez obawy że spłynie mi cały wosk??

 

Red mist to taki bardziej sealant w spray'u jest o tyle nie typowy że zaleca się użycie na wosk a nie pod wosk . bezpośrednim środkiem z którym można by go porównać to Zaino Z8 . Środek bazuje na rozpuszczalnikach co przekłąda się na to że w pewnym sensie może lekko osłabić strukture naturalnego wosku położonego pod nim ale sam z siebie daje warstwe ochronną tak zwany Wax Buster :)

Ha, dokładnie wczoraj mieliśmy dyskusję "na hali" w zacnym gronie kolegów z forum dyskusję na temat Z8.

I też właśnie zapadło pytanie, na ile Z8 wosk osłabia, a na ile daje ochronę sam od siebie. :idea:

Ciekawe, ciekawe ...

 

@nOx, dzięki za informacje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ciekawe jeśli nałożyłem wosk i na niego redmista to czy wosk bez mista będzie bardziej trwały czy jednak bez niego :)

ja i tak na to nałożę jeszcze raz wosk i się okaże co z tej mieszanki wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja podłącze się do pytania, ponieważ już gdzieś o to pytałem, jednak nie dowiedziałęm się konkretnie. otóż żadna z wiadomych mi firm z budżetowymi środkami nie posiada QD, wię czy jako QD mogą używać np "SpeedWax" z Turtla z serii Extreeme, albo z sonaxa "Wosk na wokro" oczywiście na wcześniej nałożony wosk. chodzi mi o stosowanie zaraz po myciu przy okazji wycierania do sucha, żeby dodać autu pare % blasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Przecież GlossGuard Extra Gloss to normalne sealanty, i nie aplikowałbym ich na siedzący już na aucie wosk.

 

Możesz rozważyć tez Demon Shine Car Plana, raz używałem i byłem bardzo zadowolony, wychodzi bardzo tanio bo można go rozcieńczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie warto zastanowić się nad PB Spray&Gloss? Sam posiadam, bardzo fajny efekt po jego użyciu, moim zadnie najlepszy QD jaki miałem do tej pory.( a miałem smartdetail, megsa QD i PB QD+) nawet wydajny mi praktycznie nic nie ubywa. Łatwy w obsłudze wiec jako pierwszy produkt tego typu idealny. Do nabycia za 30zl z groszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Demon Shine Pour on shine (różowy, wosk na mokro), który się rozcieńcza i rozlewa po aucie kubkiem

 

Ten sam, z tym że ja go rozcieńczyłem 1:4 z wodą i aplikowałem z atomizera, po czym wycierałęm MF, zupełnie jak zwykły QD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.