Skocz do zawartości

Woskowanie


Robert1405

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie. Nie mogę myć samochodu pod garażem, a pod myjnia nie mogę zawoskować samochodu. Teraz pytanie-Czy po umyciu samochodu na myjni bezdotykowej, przejechaniu 1km do garażu moge użyć pasty 3w1 menzerna i wosku soft99, czy musiał bym go od nowa spłukać? Czy musze użyć glinki przed menzerna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod myjnia nie mam pradu do maszyny da zeby polozyc menzerna, poza tym kiedys juz mnie przegonili gdy chcialem glinkowac auto. 

Menzerne chce uzyc aby odswiezyc troche lakier i potem soft99 fusso dark. Tak mi polecono w sklepie (moge zmienic na cos innego bo jeszcze nie zamowilem). 

Mam kolor granatowy nie metalik od forda ink blue. Samochod ford mondeo mk4 2011r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Robert1405 napisał:

Pod myjnia nie mam pradu do maszyny da zeby polozyc menzerna

ta pasto to takie AIO czy niby coś ale nic. To jest dobre jak chcesz odświeżyć na szybko. Jak auto na handel masz na przykład. Na swoim bym się w to nie bawił. Jak masz maszynę to kup sobie np Clear Cuta od CarPro, ze 3-4 pady i ogarniesz sobie one-step'a u kumpla w ogródku.

Na AIO nie ma sensu kłaść moim zdaniem wosku, tym bardziej Fusso. Spłynie Ci to szybko. Fusso lubi jałową powierzchnię więc pod niego pełna dekontaminacja (deiron, tar&glue i jakiś wipe out albo panel prep) i dopiero potem kładziesz wosk.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam garaz z pradem i mam miejsce gdzie zrobic polerke, jedyny problem z myciem. Czy jak umyje na bezdotyku- aktywna piana, szczotka, mycie na szybko swoim szamponem i splukanie potem wytarcie samochodu i przejazd miastem okolo kilometra pozwala na wykonanie polerki pod garazem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robert1405 napisał:

Mam garaz z pradem i mam miejsce gdzie zrobic polerke, jedyny problem z myciem. Czy jak umyje na bezdotyku- aktywna piana, szczotka, mycie na szybko swoim szamponem i splukanie potem wytarcie samochodu i przejazd miastem okolo kilometra pozwala na wykonanie polerki pod garazem? 

Oczywiście sam tak robie bo nie mam dostępu do wody przy garażu. Nawet jeśli przejedziesz ten 1km w normalnych warunkach drogowych to wystarczy czystą fibrą przelecieć karoserię z kurzu czy pyłu i zacząć polerować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Strus napisał:

😱

Ty tak serio ?

Do tej pory tak robiłem. Teraz mam 5 rekawic i używam ich bez plukania. Dach i zderzaki 1, drzwi 2, blotniki i doly drzwi 3, maska i klapa 4. 

Co zamiast menzerny 3in1, tak zeby mozna bylo polozyc wosk, oraz jaki wosk. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie chłopie jedno wiaderko chociaż, dokup do niego separator i myj auto jakoś sensownie. Bo inaczej to żadne polerki nic Ci nie dadzą bo co mycie to rysowanie lakieru.

 

3 minuty temu, Robert1405 napisał:

Co zamiast menzerny 3in1

Napisałem Ci wyżej. Albo Sonaxa 04-06, ze 2 pady one-step'owe, np cienkie Royal Pads, niebieski i czerwony NAT. Robisz korektę, wymywasz pasty np RRC Wipe Out (tani i robi co ma robić) i kładziesz wosk. A jaki to już inna bajka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Robert1405 napisał:

Nikt mi nie pozwoli myc ze swojego wiadra na myjni

Ja tego nie kumam trochę. Chcesz mi powiedzieć że na wszystkich myjniach w okolicy jest obsługa 24/h ? A nawet jak jest to się ładnie dogadujesz że sobie rano albo wieczorkiem podjedziesz, jak dużego ruchu nie ma. Korzystasz z ich wody więc i tak zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mieszkam w bloku myje auto na myjkach jeżdżę zawsze bardzo wczesnie... wpadam zawsze na ostatnią... 90%przypadkow nikogo nie ma 🙂 nawet jak personel wpada do pracy to najczęściej już jestem po albo kończę 🙂 Na myjkach glinkuje.. zmywam Wosk wax offem, używam pianownicy i nie ma prawdę problemu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.