Skocz do zawartości

Malowanie skóry przez firme Colourlock


maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy oddawal ktos fotele do renowacji/malowania firmie colourlock?

1. Macie może zdjęcia przed i po?

2. Macie może zdjęcia kilka tygodni/miesięcy/lat po? Zastanawia mnie jak z trwaloscia, bo malo to nie kosztuje

3. Jak to wychodzi jakosciowo w porowaniu do innych firm?

4. Jak to wygląda w porównaniu do fabrycznej skóry w samochodzie z salonu?

5. Pewnie niemożliwe, ale: oddawał ktoś do Brytyjskiego Colourlocka (siedziba za poludnie od lotniska London Heathrow)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
22 godziny temu, maciek_ napisał:

Czy oddawal ktos fotele do renowacji/malowania firmie colourlock?

Ja nie, bo nie było takowej potrzeby :-D Ale pytaniem jest czy chodzi o firmę colourlock, czy firę robiącą usługi w systemie colourlock?

22 godziny temu, maciek_ napisał:

1. Macie może zdjęcia przed i po?

Takich zdjęć jest sporo. Najwięcej na fb i insta.

22 godziny temu, maciek_ napisał:

2. Macie może zdjęcia kilka tygodni/miesięcy/lat po? Zastanawia mnie jak z trwaloscia, bo malo to nie kosztuje

Tu jest zdecydowanie trudniej. Ciężko będzie coś znaleźć. Ale może ktoś ma.

22 godziny temu, maciek_ napisał:

3. Jak to wychodzi jakosciowo w porowaniu do innych firm?

Trochę nie rozumiem tego pytania. Jakość raczej związana jest jakością wykonania usługi przez dany punkt. Natomiast na rynku istnieje kilku różnych producentów odpowiedniej chemii do renowacji i różnią się miedzy sobą wyrobami jak i technologią wykonywanych napraw. Tak jak systemem Colourlock robi wiele firm, tak samo jest z sytemem np. APP itd. Są punkty, które wykonują usługi stosując własne rozwiązania, zwłaszcza mieszając poszczególne systemy wybierając z nich to co wg. nich jest najlepsze.

22 godziny temu, maciek_ napisał:

4. Jak to wygląda w porównaniu do fabrycznej skóry w samochodzie z salonu?

Raczej nigdy nie jest to tak jak skóra fabryczna (czytaj nowa, bo myślę, że o to chodzi), co nie znaczy, że jest gorzej. Moim zdaniem, bardziej zależy to od wiedzy i umiejętności firmy dokonującej naprawy. Technologia naprawy/regeneracji jest często inna niż technologia stosowana w garbarniach. Inne są również farby i w ogóle cała chemia.

22 godziny temu, maciek_ napisał:

5. Pewnie niemożliwe, ale: oddawał ktoś do Brytyjskiego Colourlocka (siedziba za poludnie od lotniska London Heathrow)?

:dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, kecav napisał:

Ja nie, bo nie było takowej potrzeby :-D Ale pytaniem jest czy chodzi o firmę colourlock, czy firę robiącą usługi w systemie colourlock?

Raczej o firmę colourlock. I na colourlock.pl i na colourlock.co.uk można wejść w usługi/services i jest podany adres pod który można wysłać fotele do renowacji

20 minut temu, kecav napisał:

Takich zdjęć jest sporo. Najwięcej na fb i insta.

No tak, ale zakładam że firma która stara sie sprzedać swoją usługe, zawsze wrzuci dobre zdjęcia, z dobrym retuszem, światłem itp oraz nie wrzuci zdjęć czegoś co do końca nie wyszło. Fajnie by by ło dostać jakieś zdjęcia zrobione bez zamysłu pokazania jak dobrze wyszło (co oczywiście nie znaczy że tak nie jest) 🙂  

 

20 minut temu, kecav napisał:

Trochę nie rozumiem tego pytania. Jakość raczej związana jest jakością wykonania usługi przez dany punkt. Natomiast na rynku istnieje kilku różnych producentów odpowiedniej chemii do renowacji i różnią się miedzy sobą wyrobami jak i technologią wykonywanych napraw. Tak jak systemem Colourlock robi wiele firm, tak samo jest z sytemem np. APP itd. Są punkty, które wykonują usługi stosując własne rozwiązania, zwłaszcza mieszając poszczególne systemy wybierając z nich to co wg. nich jest najlepsze.

Widzę że dobrze się na tym znasz: jakieś porady jak wybrać firmę?

 

Widzę że w UK większość firm (poza colourllockiem) sama przygotowuje i miesza farby, nie podając jaki system (może mają własny). Opinie na google/trustpilot większość tych firm ma bardzo pozytywne, zdjęcia na facebooku też wyglądają ok, a o opinie na forach ciężko (a jakoś wyboru trzeba dokonać)

 

20 minut temu, kecav napisał:

Raczej nigdy nie jest to tak jak skóra fabryczna (czytaj nowa, bo myślę, że o to chodzi), co nie znaczy, że jest gorzej. Moim zdaniem, bardziej zależy to od wiedzy i umiejętności firmy dokonującej naprawy. Technologia naprawy/regeneracji jest często inna niż technologia stosowana w garbarniach. Inne są również farby i w ogóle cała chemia.

:dontknow:

Z ciekawości: co znaczy że nie jest jak skóra fabryczna? Miałem na mysli czy lakier będzie wyglądał podobnie (np. będzie matowy), będzie się starzał w podobny sposób jak lakier który był fabrycznie, będzie miał podobną wytrzymałość itp. Nie wiem czym proces lakierowania w fabryce różni sie od procesu lakierowania przez firmę zajmującą się renowacją skóra (o ile różni się czymkolwiek)

 

Dzięki za odpowiedź, z tego co kojarze to zajmujesz się produkcją środków do skór, więc chętnie skorzystam z Twojej wiedzy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.