Skocz do zawartości

Seat Altea biała


toka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jednak zacząłem renowacje lakieru od mojej białej Altei z 2006 roku, były na niej nalepki, zostały ściągnięte i wyczyszczony lakier z kleju i td. poprzez polerowanie, jakiś znajomy to robił ale jak dokładnie to wyglądało to nie wiem.. Autko nigdy nie było myte na myjni automatycznej ali koliste zarysowania są.. :o Autko dokładnie wymyłem wraz z czyszczeniem środka i glinowaniem - czas 6 godzin, następnie przystąpiłem do czyszczenia lakieru produkem SwirlX... I jestem załamany... przez 50-60 minut wcierałem w 2/6 maski środek, w sumie chyba z 15-20 kropel poszło na pada megsa żółtego ( generalnie to zaczynam się zastanawiać na ile aut taka butelka SwirlX starcza..??) , z lakieru zniknęły co prawda koliste zarysowania ale nie tak jak bym się tego spodziewał... przez 50 minut 2/6 maski :shock:... na dziś odpuściłem, chyba musze skombinować skądś polerke.. teraz pytanie czy może to być polerka taka za 120 zł bez regulacji obrotów, taka typowa polerka co w hipermarketach sprzedają czy pożyczać makite od kolegi..?? Nie spale lakieru?

Stan lakieru przed polerowaniem :

img5437t.th.jpg img5438y.jpg img5446k.jpg

img5449b.jpg

img5449b.jpg

img5453.jpg

img5453.jpg

Po 20 minutowej korekcie ( ten kawałek maski po lewej strone robiony SwirlX, po prawej bez użycia produktu) :

 

img5460l.jpg

Stan lakieru - błotnik ( zrobiłem na błotniku bo było najlepiej widać rysy w tym miejscu przy takim oświetelniu jakim dysponuje )

img5462dh.jpg

img5463.jpg

Stan lakieru po korekcie( po lewej stronie maski użyty SwirlX) :

 

img5464w.jpg

img5465b.jpg

img5466k.jpg

img5467z.jpg

img5468z.jpg

img5471f.jpg

img5473s.jpg

 

Tutaj patrząc na zdjęcia korekta jest po prawej stronie i z dołu, lewa, góra - bez korekty

 

img5474o.jpg

img5475z.jpg

img5476nc.jpg

img5477b.jpg

img5478i.jpg

img5479o.jpg

img5481dt.jpg

img5486k.jpg

img5488.jpg

 

Co myślicie? Tak ma być przy ręcznej korekcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Obawiam się ,że bez polerki nie osiągniesz zadowalającego rezultatu. Pewnie, sporo uda Ci się wyciągnąć ale do ideału zawsze będzie sporo brakować.

Polerkę bez regulacji obrotów sobie lepiej odpuść. Pożycz Makitę. Ja pierwsze auto robiłem właśnie Makitą i nie spaliłem. :D Wcześniej poczytaj sobie http://www.detailer.pl/.

Mi dużo pomogło. Powodzenia... :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toka, zapożycz się i kup chociażby Kestrel DAS6

pamiętaj, ze polerka to połowa sukcesu (maszyna). Potem zaczynaja się wydatki na pady...

(czemu motocykl wykosztował mnie 36 tysi, jak sam motór kosztował 29... aha, ubezpieczenie 2 tysie, alarm 0,7 tysia, ubranie 3,5 tysia...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora ;)

Tylko nie przypal lakieru i nie jedź na sucho.

No mam nadzieję że nie przypale :)

Na sucho, tzn..??

 

[ Dodano: 3 Maj 2010, 17:58 ]

No i dupa.. Okazało się że kumpel sprzedał makite i pożyczył mi jakąś Hanseatic HS-W z regulacją obrotów z wytartymi już i używanymi padami... Pady są zabarwione na niebiesko.. po bokach trochę postrzępione.. Da się je ewentualnie jakoś wyczyścić?? Powiedzcie czy się w ogóle za to brać taki sprzętem bo nie chciałbym zniszczyć auta.. :(

 

[ Dodano: 3 Maj 2010, 20:49 ]

pomoże ktoś?? Używać tej polerki czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko prawie całe gotowe, zostały jeszcze tylko wnęki, czyli progi wewnętrzna i tp., poza tym autko zrobione Swirlem na maszynie, później ręcznie cleaner DJ LP i wosk, tyle że problem jest w tym że wosk był dziś nakładany a na polku było tylko 10 C... Dużo tego wosku poszło, próbowałem nakładać rękami tak jak mi doradzaliście w innym temacie ale wtedy tego wosku strasznie dużo schodziło.... Kurcze nie wiem jak ten wosk nakładać.. Nie da się go tak nałożyć jak pokazane jest na filmikach które ktoś wstawił w innym moim poście, tam pięknie się nakłada i ładnie się rozprowadza wosk a u mnie zaraz "przestawało się nakładać" nie robiła się taka ładna powłoka z mazi woskowej :o

Może ktoś zademonstuje jak nakładać wosk dodo juice hard candy..? Jutro dokończe progi i zrobie zdjęcia, efekt jak dla mnie wystarczający :)

Narazie czas pracy to 17 godzin

 

[ Dodano: 5 Maj 2010, 23:38 ]

Być może to że wosk tak trudno się nakładał było spowodowane tym że było chłodno na zewnątrz..?? Pisaliście że nakładając wosk np. aplikatorem, powinno się tylko muskać powierzchnie lakieru, a ja próbowałem żółtym aplikatorem z Megsa nakładać i na początku faktycznie się muskało ale to starczało na jakieś 10X10 cm takie muskanie a później musiałem dużo mocniej przyciskać, wosku zużyłem aż za dużo jak na jedno auto.. Może powtórzyć zabieg z woskiem np. jutro? mogą być dwie warstwy?? Może teraz DJ Blue Velvet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem czas aby dodać zdjęcia z korekty jakiej dokonałem na Altei mojej ukochanej :) . Efekt na pewno nie jest taki oszałamiający jak przy waszych pracach ale jak na pierwszy raz z polerką mechaniczną jestem zadowolony, usunięte zostało około 60 % rys ale i tak dużo zostało w niektórych miejscach.. :oops:

Czas pracy 21 godzin.

-spłukanie autka karcharem K 5.70, mycie szamponem DJ Born To be Mild,

-glinkowanie z użyciem glinki Megsa i jako poślizg Quick Detailer,

-suszenie irchą i mikrofibrą,

-SwirlX na padzie Farecla STANDARD G-MOP Compounding Foam ( niestety nie posiadałem innego :/ ),

- Wyczyszczenie karoserii Quick Detailerem,

-Cleaner DJ LP nakładany ręcznie przy użyciu aplikatora żółtego z Megsa,

-Wosk DJ Hard Candy nakładany przy użyciu żółtego aplikatora Megsa..

-Felgi robione dopiero na samym końcu przy użyciu Meguiars Cleaner wax.

Czekam na opinie :roll:

Zdjęcia po polerce z użyciem SwirlX :

img5567ue.jpg img5568g.jpg img5568g.jpg img5572rz.jpg img5573h.jpg

img5577.jpg

img5578r.jpg

img5578r.jpg

img5583i.jpg

img5584c.jpg

img5585g.jpg

img5585g.jpg img5589f.jpg

 

A tutaj już po wszystkich zabiegach :

 

img5592.jpg img5597.jpg

img5598o.jpg img5599i.jpg

img5601j.jpg

img5605j.jpg

img5605j.jpg

img5607c.jpg

img5631z.jpg

img5634z.jpg

 

Tuaj widać ryski które nie zostały usunięte..

 

img5631z.jpg

img5637d.jpg

 

Kropelkowanie:

img5644u.jpg

img5644u.jpg

img5646.th.jpg[/img]

img5647.jpg

img5648q.jpg

img5649xm.jpg

img5651.jpg

img5652g.jpg

img5654.jpg

img5657o.jpg

 

Dziękuje za uwagę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jestem zaskoczony tym co zrobił SX, mi się zawsze wydawało że jest bardzo delikatny, a tutaj korekcja jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
Bo na twardej gąbce farecli. Ładnie to wyszło tylko czemu nam karzesz tak się wyginać przed monitorem? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.