Skocz do zawartości

nowa tania maszyna vs używka premium festool, flex rupes


piotr@sta

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie 

Zastanawiam się nad zakupem polerki DA. Do markowej rotacji mam dostęp, chciałem kupić rotację + DA ale jak się  zastanowiłem lepiej że lepiej kupić 1 a porządną maszynę niż 2 słabe. DA chciałem głównie do cleanera ale jak kupię lepszą maszynę DA to będę jej używał do wszystkiego. Maszyna będzie używana głównie do MB z 6 razy do roku.

Czy skok 15mm to nie za dużo do cleanera?

Po zakupie jakiejkolwiek używki na start liczę wymianę łożysk/tulei (niezależnie od stanu), czyszczenie i smarowanie maszyny i obejrzenie szczotek jak będzie potrzeba to wymiana.

Rozglądałem się ewentualnie za częściami dodatkowymi typu wirnik czy przekładnia ale patrząc po cenach chyba lepiej było by zakupić nową maszynę niż maszynę do remontu + wirnik czy przekładnia. 

 

Zastanawiałem się nad takimi używkami Rupes LHR15, Flex XFE, Krauss s15, Lare LD15-125 PRO, no może Flex VGR ale za max 700zł nikt takiej nie sprzeda raczej. Z nowych pod uwagę biorę Lare  LD09-125 LITE lub Krauss DB5800S.

 

Zależy mi na maksymalnie cichej maszynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zadna DA nie jest cicha swoj poziom głosnosci ma  ja od siebie polecam Flexa XFE bo sam takiej używam kupiłem używkę z gwarancja i od razu poleciała do Flexa na sprawdzenie po 3 dniach mialem maszyne w domu, wymienili tylko łożysko bo reszta była ok. Z tego co sie dowiedziałem to za taka usługę w przyszłosci zaplacił bym 52 zł  + kurier w moim przypadku to pewnie za dobre 2-3 lata bede musial to wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem do czynienia roznymi 15stkami i poki co Flex jest wg mnie bezkonkurencyjny jesli chodzi o glosnosc. Kup raz a dobrze. Wez sobue w male raty i juz. Nie pozalujesz. I nie kupuj vrg. Nie do takich prac. Juz Makita bylaby leosza i za 1200zl masz nowa.

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.