Skocz do zawartości

Zestaw do oczyszczania lakieru - czarny peugeot 308


Pioter83

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałbym zakupić zestaw do oczyszczania lakieru przed nałożeniem Sonax Netshield.

W tej chwili mam położony jakiś wosk z Sonax'a, auto po korekcie w listopadzie.

Oto moja propozycja:

- D-Tox Iron&Fallout Remover  (usunięcie zanieczyszczeń metalicznych)

- opcjonalnie glinka, chodź wydaje mi się że chemiczne usunięcie powinno wystarczyć?

- Garage Pure Paint Cleaner

- Shiny Garage Glaze - nie wiem w którym momencie to użyć i czy jest potrzeba.

- na koniec  IPA

Wszystkie powyższe produkty z wyjątkiem IPY pochodzą od Shine Garage.

Prosze o ocenę i ewentualną korektę.

 

Piotr

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pioter83 ja bym tak zrobil; Myjesz porzadnie zgodnie ze sztuka,suszysz i lecisz z deironem i ewentualnie czyms na smole jesli ja masz,potem powinna byc glinka ale skoro auto swiezo po korekcie to bym sobie odpuscil jesli nie masz wprawy 😉 Nastepnie lecisz cleanerem po czym wymywasz ipa i nakladasz PNS 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, menior napisał:

@Pioter83 ja bym tak zrobil; Myjesz porzadnie zgodnie ze sztuka,suszysz i lecisz z deironem i ewentualnie czyms na smole jesli ja masz,potem powinna byc glinka ale skoro auto swiezo po korekcie to bym sobie odpuscil jesli nie masz wprawy 😉 Nastepnie lecisz cleanerem po czym wymywasz ipa i nakladasz PNS 

@Menior- też się trochę boje tej glinki i może rzeczywiście nie ma sensu jej używać. wiem że musi być poślizg i trzeba obficie spryskać lakier ale teoria to jedno a praktyka to drugie.

Zauważyłem na filmikach że preparaty na smołę i deironizer są spłukiwane za pomocą myjki ciśnieniowej, nie posiadam takiej. Czy w takim razie taki zabieg można zrobić spłukując je wodą z wiadra, czy lepiej jechać na myjnię bezdotykowa i umyć auto tam (czyli nie zbyt dokładnie) i użyć tych preparatów na myjni i je spłukać pod ciśnieniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedz na myjnie jak jest nieco spokojniej,bo z wiadrem tego nie widze🙄  a wyplukac trzeba dobrze,glinka by byla niezbedna przed korekta a zaraz po to nie widze juz koniecznosci,a robiac to nieumiejetnie mozesz tylko rys narobic a szkoda by bylo,potrenuj wpierw na innym aucie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.