Skocz do zawartości

Kolejność nakładania Smartwax i Smartsealant


BiLu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, dołączam się do tej gorącej dyskusji;)

W przyszłym tygodniu przeprowadzę test na wszystkie strony i postaram się na bieżąco zdawać relacje. Zobaczymy jak to wszystko wygląda w praktyce:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie będzie testu. To forum uzależnia. Myślałem, że smartwax (różowy w butelce) to jest to, ale po 2 nieprzespanych nocach, przedzierając się przez kolejne tematy i posty, stwierdziłem, że chce czegoś innego:) Jak dziś przestało padać to od razu kupiłem 476s, pod niego BH od PB i nie mogę się teraz napatrzeć. Mam chyba nowy lakier :D

 

Ale wracając do tematu to chyba rozumiem, dlaczego sugerują jednak smartwax, a potem smartsealant. Smartwax nie jest niestety tylko woskiem, ale ma dodatkowe właściwości czyszczące a nawet "mikro"? ścierne. Tak jest napisane na butelce. Stąd nasuwa się wniosek, że jeśli położyć najpierw sealant, to potem woskiem zniszczymy gładką powłokę polimerową. Ale to tylko moje przypuszczenia :o

Więc, może ten indus dobrze wiedział co robi nakładając dopiero concours na górę.

 

PS:

Mam pytanie: Czy to będzie ok?: BH -> Smartsealant -> 476s

Czy może: BH -> 476s, a potem co jakiś czas smartsealant ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a taka kombinacja będzie ok:

djlp, pb bh, colli 476s, dj purple haze ?? Autko czarny focus??

Chce położyć na colli purple haze z tego względu że podkręca on jeszcze bardziej czarny kolor. Czy tak kobinacja zmniejswzy wytrzymałość colli. Pytam bo to auto taty więc nie mam możliwości zbyt często się nim zając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

476s zostawi daleko w tyle Smarty pod względem trwałości, nie ma sensu niczego dokładać do kominacji BH+476s.

 

Zrobiłem taką kombinacją 3 auta w ciągu tygodnia i również jestem zadowolony z takiego zestawu. BH nakładalem maszyna na miękkim padzie 3M (czarny/niebieski) i powiem , że na miękkim lakierze całkiem sporo maskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a powiedz mi w takim razie,gdybym pół panelu zrobił coli a pół dj purple haze o gdzie wrażenia wizualne były by lepsze. Sorry że tak drąże temat ale do tej pory myślałem ( wyczytałem tak na forum ) że po wosku naturalnym wygląd jest ładniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Ok, a powiedz mi w takim razie,gdybym pół panelu zrobił coli a pół dj purple haze o gdzie wrażenia wizualne były by lepsze.

 

Powiem tak, zrobiłem raz auto Lime Primem i Purple Hazem, byłem wniebowzięty efektem, wtedy wydawało mi sie że zdecydowanie wyprzedza Colli+SRP. Ale jak następnym razem zrobiłem jedne drzwi LP+Colli, drugie Lp+PH to nie potrafiłem wskazać różnicy, osoby które o to pytałęm również nie. Moja opinia jest taka że woski mają bardzo mały wpływ na wyglad, zdecydowanie mniejszy niż by chcieli producenci i sprzedawcy.

 

U nas na forum ciągle można czytać o tym ze ten woski daje taki efekt, drugi zupełnie inny itp. Za to zachodnie fora już wyraźnie odchodzą od tego, będac na stanowisku że to przygotowanie ma najwiekszy wpływ na wygląd,nie wosk. To tyle z mojej strony, pamiętaj że to tylko moja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.