Skocz do zawartości

Czarna N16


Gość Kondziu

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam trochę i im więcej czytam tym większy mętlik w głowie

 

Moja Ala ma lakier o nie pierwszej świeżości, rocznik 2000 czarny, na nim są ryski okrągłe widoczne pod słońce. Jest kilka głębszych rys ale tymi bliznami nie będę się przejmował

Mój plan działania:

glinka, potem mleczko 50383 3M (niebieski korek).

Ze względu na koszty najlepiej było by zakończyć na tym ale trzeba to zabezpieczyć.

i teraz pytanie czym? czy mleczko z czerwonym korkiem będzie dobrym rozwiązaniem?

Gąbkę planuje nabyć w kolorze niebieskim waflową.

 

Jeszcze mam pytanie na temat sprzętu: mianowicie posiadam polerkę celmy, czy podołam za jej pomocą?

 

Czy dobry mam tok rozumowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Ala ma lakier o nie pierwszej świeżości, rocznik 2000 czarny, na nim są ryski okrągłe widoczne pod słońce. Jest kilka głębszych rys ale tymi bliznami nie będę się przejmował

Mój plan działania:

glinka, potem mleczko 50383 3M (niebieski korek).

 

Zdecydowanie polecam zakup żółtego korka - Ultrafina(e) jest raczej do wykończenia i podejrzewam, że dużo większa część swirlsów pozostanie, a pewna część zostanie zamaskowana jednakże efekt końcowy nie będzie zadowalający.

 

Polecam żółty, a potem niebieski korek aczkolwiek wiem, że bierzesz tutaj też pod uwagę koszta, a skoro tak to może kupić jakieś mniejsze butelki z innych firm, które też mogą dać radę spokojnie (np. PB, Megs, CG, Menzerna itp) ?

 

Ze względu na koszty najlepiej było by zakończyć na tym ale trzeba to zabezpieczyć.

 

Zdecydowanie dobry tok myślenia :P

 

i teraz pytanie czym? czy mleczko z czerwonym korkiem będzie dobrym rozwiązaniem?

Gąbkę planuje nabyć w kolorze niebieskim waflową.

 

Nie znam tego środka (czerwony korek, 3M09377 Finishing Glaze), ale sugeruję pomyśleć nad zakupem cleaner+wosk - nawet jeżeli chcesz finansowo ograniczyć się mocno to kup tańszy wosk, ale żeby było coś w miarę konkretnego. Nie znam środków zabezpieczających 3M także się nie wypowiem, ale na forum nie widziałem żeby ktoś ich używał.

 

Jeszcze mam pytanie na temat sprzętu: mianowicie posiadam polerkę celmy, czy podołam za jej pomocą?

 

Podasz jakiś konkretny model ?

 

I tak poza konkursem - jaką kwotę chcesz na to przeznaczyć ? Może jak trochę określisz przedział to będzie nam łatwiej coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci polecić pasty Optimum i Scholla,te pierwsze testowałem wczoraj-są bardzo dobre i w małych opakowaniach po 236ml. Po korekcji do zamaskowania, przed woskiem śmiało możesz użyć Prima Amigo na padzie finishowym-ekstra kryje ewentualne pozostałości poza blaskiem :) . Tak z obserwacji na moim mondeo. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie

 

Celma PRAs 235 1950 obr/min brak regulacji obrotów

 

co do 3m jestem przekonany do produktów z branży elektrycznej więc dlatego chciałbym w pierwszej kolejności z tej właśnie firmy ale jeśli jest coś lepszego i tańszego to spróbuje :)

 

niestety jeśli bym nawet zainwestował w czerwony korek to z braku porównania i tak nie będę mógł się podzielić wrażeniami jak wypada na tle innych środków

 

Kwota im mniejsza tym lepsza ale nie ma co dziadować i wole przełożyć operacje o miesiąc czy dwa (jak trzeba to nawet trzy) a zrobić to najlepiej jak jestem w stanie to wykonać

 

A koszty zapowiadają się tak:

 

~ 100 glinka (wywnioskowałem że lepiej mieć więcej niż mniej)

~ 150 żółty korek 80349 z gąbką

~ 150 niebieski korek 50383 z gąbką

? wosk

taki zestaw byłby dobry na dwa autka chyba? pojemniki spore więc myślę że by spokojnie starczyło

 

ewentualnie:

glinka

coś tańszego zamiast żółtego korka

niebieski korek

wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem próby tą maszynką (celmą) i gąbkom za parę zł pasta tempo-podobna. Ofiarą było białe Tico (nie bić od razu :) ) wyniki przeszły moje oczekiwania

niestety pojawiły się pytania

Można wosk nakładać miękkim pędzelkiem? Wiadomo że z głową a nie walić 1mm warstwę

i czy można maszynowo go potem polerować? Je ski tak to co polecacie do tego

Przydał by się temat "zielono mi" w którym było by co i jak żeby zacząć ogarniać temat bo dla nowego który się tym nie interesował jest trochę wiedzy do przyswojenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już tak bo śmignąłem pomacać :) Wosk to CarPlan Triplewax

Szkoda bo spodobała mi sie praca maszynką

 

Czy Formula 1 Będzie dobrym rozwiązaniem dla czarnulki? potem można by stosować szampon z woskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co myślicie o stuningowaniu Celmy np takim regulatorem:

Jak na budżetowy pomysł to całkiem niegłupi.

Wadą tego rozwiązania jest brak stabilizacji obrotów pod zmiennymi obciążeniami -

wada wszystkich polerek budżetowych w cenie 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.