Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw do białego - proszę o pomoc


Tomakao

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o ocenę wyborów lub opcjonalnie brutalne sprowadzenie na ziemię jeśli chodzi o ich (nie)działanie 😁 

Samochód: Biała/Perłowa Toyota Auris I FL 2010-2012 (Hybrid z chromem z przodu... można Fusso na chrom? Chyba tak 😅)

 

Na chwilę obecną mam zestaw premium light w dobrej cenie od Soft99 więc na zewnątrz to raczej się tego będę trzymał plus coś dokupię powoli. Szykuję się po trochu na cieplejszą pogodę 😎

- Fusso12 Light

- Tire Wax wosk do opon

- Fusso QD Speed & Barrier

- Iron Terminator Deironizer

- Glaco Glass Compound Roll On 100 ml - do czyszczenia szyby przed UGlaco

- Ultra Glaco NW

- Soft99 Smooth Egg glinka

- Neutral Shampoo Creamy Type

- Micro Liquid Cleaner Light

Do wewnątrz mam tak:

- Wash Mist - soft99 (to tak do zegarów, LCD, delikatnych specjalnych okazji - reszta planuje Excede APC Advanced lub to co doradzicie finalnie)

 

 

Chcę kupić:

- ADBL Bonnet 1L (podłokietniki w drzwiach mają odrobinę materiału, który nie wyobrażam sobie podejść odkurzaczem piorącym a jednak powoli pasuje czymś wyczyścić)..... albo coś innego? APC i jakoś wypłukać tylko?

- ADBL Interior Wow 500ml (po tygodniach buszowania na forum padło w końcu na to. Zależy mi na przyciemnieniu i nie tłustym wyglądzie, odczuciu)

- Excede Advanced APC 1L (Kandydatami byli ADBL Pro i 4Detailer Amber One jednak zamawiam z showcarshine (bo mikrofibry laser cut tanie) a tam 4Detailer jest niedostępny a Excede wydaje się mocniejszy od ADBL z opinii. Czy rzeczywiście dobrze robię czy raczej powinienem upolować sobie 4detailer np? Najtrudniejsza decyzja w zestawie...)

- SG Jet Black Trim Restorer żel (250ml) "Nowa wersja w białej butelce" (do zewnętrznych plastików dla zabezpieczenia i wyglądu. Są w dobrym stanie i dużo ich nie ma ale na białym samochodzie zależy mi na ciemnych czystych plastikach i dobrym kontraście... Czytałem o użyciu do tego ADBL Wow ale liczę, że Jet Black dłużej posiedzi? Proszę o radę.)

- Work Stuff Monster oraz Gentleman Plus (osuszanie i docieranie Fusso12 oraz co mi tam strzeli później do głowy)

- Mikrofibry ShowCarShine Black APT Laser Cut 370gsm 40x40 (5x do pracy na zewnątrz przy cleanerze, glaco, felgach, plastikach...)

- Tanie mikrofibry z marketu do wewnątrz i syfu... (2-3zł)

Może....

- Szampon ADBL Pro (do usunięcia wszystkiego co leży chociaż liczę na to, że jakiś szampon z marketu plus APC sobie poradzi ze wszystkim lub opcjonalnie bezdotykowa chemia jako, że nie mam na aucie jeszcze nic)

- Prickbort Mac 124 (lecz specjalnie nie widzę potrzeby przyglądając się na białym lakierze. Felgi mają czarny lakier. Pomyślę, może kiedyś.)

 

Na później do kupienia lecz niezdecydowany co:

- coś do skóry ciemnej na fotele i kierownicę (boki i zagłówki foteli skórzane, a środek alcantara)

- ADBL Pre-Spray i Textile Rinse (posiadam ekstraktor do płukania lecz środków piorących brak. To do dywaników z materiału i reszty przestrzeni "w nogach") - może kiedyś chyba, że ADBL Bonnet sobie poradzi.

- ADBL Green'gine lub coś podobnego do mycia nadkoli i okolic, oraz innych trudnych tłustych zabrudzeń i smarów O ILE Excede Adv APC sobie nie poradzi...

- Opony, też może przed Tire Wax użyję Excede Advanced APC.

 

Excede Advanced APC mnie troszkę martwi bo ktoś pisał w testach chyba, że lipa u niego i słabo czyści... nie wiem co o tym myśleć.

 

Bardzo proszę o pomoc bo jak na razie to się uczę już z forum dłuższy czas a doświadczenia praktycznego brak 😅 Jeśli pytam to samo co każdy po xxxx razy to wybaczcie i proszę o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomakao napisał:

lipa

Nie ma czegoś takiego w Apc wszystko zależy od roztworu. Mam excede advanced, dużo przerobiłem i czyści wszystko. Dla mnie można Apc podzielić na te duszące jak i te mniej, bo nie spotkałem się z Apc, które nie czyści...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tomakao napisał:

można Fusso na chrom? Chyba tak 😅)

Spokojnie kładź :-)

18 godzin temu, Tomakao napisał:

 

- ADBL Bonnet 1L (podłokietniki w drzwiach mają odrobinę materiału, który nie wyobrażam sobie podejść odkurzaczem piorącym a jednak powoli pasuje czymś wyczyścić)..... albo coś innego? APC i jakoś wypłukać tylko?

Takie elementy jak boczki, podsufitka, są wrażliwe na przemoczenie, więc wchodzi tu w grę jedynie produkt do bonetowania. Może być ADBL, jest jeszcze: Shiny Garage Extra Dry i ExceDe Encapsulator Cleaner (polecałbym któryś z powyższych).

18 godzin temu, Tomakao napisał:

- SG Jet Black Trim Restorer żel (250ml) "Nowa wersja w białej butelce" (do zewnętrznych plastików dla zabezpieczenia i wyglądu. Są w dobrym stanie i dużo ich nie ma ale na białym samochodzie zależy mi na ciemnych czystych plastikach i dobrym kontraście... Czytałem o użyciu do tego ADBL Wow ale liczę, że Jet Black dłużej posiedzi? Proszę o radę.)

Nie liczyłbym na jakąś zabójczą trwałość, szczególnie na aucie używanym codziennie. Na Twoim miejscu kupiłbym CarPro Cquartz DLUX. Produkt mega uniwersalny i bardzo trwały (powłoka spokojnie siedzi ponad rok). Oblecisz tą powłoką oprócz plastików również alufelgi, kołpaki, gumowe obramowanie szyb, ramiona wycieraczek. Dodatkowo zabezpieczone elementy będą dużo łatwiej utrzymać w czystości.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim 😁 Zdecydowałem się zamówić dzisiaj z tego:

- Excede Advanced APC 1L oraz Encapsulator 1L (bo skoro robi fajną robotę na forum i jednak usuwa ten brud w mikrokryształkach czy w inny cudowny sposób to spodobał mi się.)

- ADBL Interior Wow 500ml

- SG Jet Black 250ml (jako, że zobaczę z ciekawości z czym to się je... cena nie powala jak CarPro Cquartz DLUX ale dzięki za polecenie bo umknął mi ten specyfik 😁 w końcu pewnie i on dołączy do kolekcji 😎)

- Work Stuff Monster i Gentleman+

- 5x Mikrofibry ShowCarShine Black APT Laser Cut 370gsm 40x40

 

A dalej się powoli pomyśli i zobaczy 😄 w czwartek szykuje się +4 stopnie to może coś podziałam delikatnie (na tyle ile się da bez glinkowania na takie zimno bo tylko rys narobię 😄 ). Jeszcze tylko dorwać fajne dwa wiadra i jakiś szamponik z marketu typu Sonax albo Autoland bez dodatków wosku. 

 

@paperson  Co do tego CarPro Cquartz DLUX to te 30ml jaką mają wydajność? Poleci całość na typowy samochód kompaktowy z Alu felgami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomakao rozumiem, że pod słowem "całość" masz na myśli alufelgi, wszystkie plastiki nielakierowane, lampy i ramiona wycieraczek oczywiście bez "budy", gdyż ta powłoka nie jest dedykowana do lakieru? 30ml spokojnie oblecisz dwa auta :-)

Na początek możesz kupić dwa wiadra w Castoramie (mieszczą się w nie idealnie grid guard'y) lub od razu zainwestować w dedykowane np. od Work Stuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.