Skocz do zawartości

Zestaw do oceny


Kuba95

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim. Wraz z zakupem pierwszego samochodu zacząłem interesować się kosmetyką samochodową. Póki co pracuje z wnętrzem auta, ale wraz z polepszeniem pogody zajmę się karoserią mojej bryczki i autami najbliższych. Na chwilę obecną mam w asortymencie:

  1. ADBL APC
  2. Tenzi Czysty kokpit
  3. Funky witch Madamoiselle
  4. ADBL Interior Wow
  5. ADBL Interior QD
  6. Tenzi Kokpit Mat
  7. Tenzie Czysta szyba
  8. Tenzi Krwawa felga
  9. ADBL Micro Wash
  10. Excede Encapsulator Cleaner
  11. Colourlock Soft+ leder protector

Do tego miękkie pędzle z marketu, wafel ADBL, fibry Monster Shine, fibry z Bricomarche ,miękka szczotkę do tapicerki.

Do karoserii wytypowałem:

  1. rękawica CarPro Wool Wash Mint
  2. 2x grid guard 
  3. piana Good Stuff White Bear Snow Foam
  4. szampon Good Stuff Bumblebee
  5. t&g ADBL Tar&Glue
  6. opony ADBL Tire&Rubber Cleaner, Good Stuff Black Mamba Shine, tire pady ADBL
  7. felgi ADBL Vampire
  8. glinka ValetPro Yellow
  9. szyby Soft ultra glaco
  10. wosk Soft 99 fusco lub Collinite 476S
  11. Recznik Gyeon Q2M Silk Dryer

Muszę jeszcze wybrać szczotke do felg, opon, pianownice i myjkę ciśnieniową. Dodatkowo fibry/aplikatory do wosku czy QD. 

Co sądzicie o moim zestawie?

Da radę wyciągnąć w miare zadowalający efekt bez polerki lakieru? Sprzęt do polerki chce kupić, ale nigdy nie miałem do czynienia z polerowaniem i boję się, że uszkodzę japoński lakier. 

IMG_20180925_162901.jpg.f77e8f0267ace07553bdeec3d3c491a9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Kuba95  możliwe, że już dawno po zakupach, ale co bym zmienił? Tire cleaner z Excede, bo wyjdzie Cię dużo korzystniej cenowo. Dressing do opon można kupić z pewnością trwalszy i ładniej pachnący, jednak zły też nie jest 🙂 Glinkę bym zamienił na Work Stuff (porównywałem i jest dużo bardziej plastyczna i nie twardnieje). Dokup cleaner do lakieru, ręcznie spokojnie dasz radę i przygotujesz idealnie pod wosk. Do mycia felg lepiej weź Excede Wheel Cleaner, szkoda kasy na bieżące mycie deironem. Ręcznik możesz zamienić na tańszy WS Monster lub Pin Towel (ten sam splot włókien). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukeu dzięki za odzew. Niektóre produkty już mam. Po opublikowaniu mojego tematu przeczytałem jeszcze parę testów, relacji i zmieniłem parę rzeczy w liście zakupów. M.in WS Monster był w koszyku, ale w ostatnim momencie przeczytałem komentarze o wadliwe partii - kupilem WS Beast. Jeśli chodzi o produkty do felg i opon to na miejsca ADBL wpisałem excedy. Cleaner planuje, któryś z dodo Juice Lime prime, ale jeszcze nie wiem która wersję zamówić. Glinke zmienię na WS 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widzę ze kolega już w temacie :), jako że mam ten sam pojazd, w tym samym kolorze i dość podobne potrzeby, podpytam w twoim temacie 🙂 (mam nadzieje, że autor się nie obrazi i sam pomoże).
Czy taki zestaw jak twój nada się na  nowy lakier, pod któryś z wosków softa?
 

Co mam:
ADBL APC
Turtle Wax Interior Dry Touch  
K2 - Krwawa felga
Szampon Shiny Garage
Iron X do szyb

Wiadra z gridem, rękawice, szczotki do kół, pędzelki, ręcznik do osuszania i fibry, karchera i piaskownice.

+ Z innych samochdów: coś do opon +
turtle ice wax
Shiny Garage Bee's Knees Purple Spray Wax|
 

Co byście dodali zmienili?
(wstępnie myślę o czymś na smołę, abdl vanpire, ipa, wosk soft, qd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.