Skocz do zawartości

(Nie)pierwszy zestaw, możliwie uniwersalny


Freso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Chciałbym prosić o ocenę złożonego zestawu.
 

Poziom czysto amatorski.
Moje auto to Golf 4, kod lakieru LC9Z (czarna perła).

Zestaw posłuży też do kilku innych aut, natomiast głównym pacjentem będzie w/w Golf.

Część kosmetyków już mam, natomiast chętnie przyjmę każdą sugestię, by przy zakupie zmienić któryś z elementów na lepszy 🙂
Poziom czysto amatorski, priorytet to cena, nie chcę jednak badziewia za 20 zł, jeśli za 40 jest coś co naprawdę jest niezłe - ceny przykładowe oczywiście.


SZAMPON: Shiny Garage Orange Car Shampoo (mam, używam od dawna na zmianę z żółtym CarPlanem z woskiem)
GLINKA: ValetPro Yellow Clay Bar
DEKONTAMINACJA - Decabit (mam, niestety nie poradził sobie ze świeżą żywicą, dopiero Dimer dał radę)
QD - Shiny Garage Morning Dew QD (mam, chętnie zmienię na inny)
FELGI - K2 Roton (mam, używam od dawna, raczej nie zamierzam zmienić bo jestem bardzo zadowolony)

AKTYWNA PIANA - Shiny Garage Fruit Snow Foam (mam, nie używałem jeszcze, mogę kupić inną jeśli ta jest kiepska)
APC - RRCustoms Car Wash APC
WOSK - Collinite 476s

Do wnętrza mam od dawna Shiny Garage Apple Plastic Dressing oraz Poorboy's Natural Look i ten drugi jest IMO zdecydowanie lepszy, ale również chętnie przetestuję coś nowego.

Do tego potrzebna będzie:
-pianownica (Marolex Axel 3000, taką wybrałem)

-rękawica - tutaj naprawdę nie mam pojęcia co wybrać, ADBL Care Mitt wygląda chyba nieźle.
-coś do odtłuszczenia lakieru - K2 T6 Klinet

Co byście tutaj zmienili?
Dziękuję i pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Freso napisał:

DEKONTAMINACJA -

Jak cena ma znaczenie to weź Tar&Glue od RRC + Wheel Gel od RRC. Wheel Gel masz też oczywiście do felg. I proponuję deirona używać raz na jakiś czas natomiast do codziennej pielęgnacji zakupić wheel cleanera, np od Excede który poza dobrą jakością ma świetny stosunek ceny do ilości. To zamiast Rotona.

Szampon jak zużyjesz to spokojnie bierz RRC. Litr za 15zł to chyba cena nie do pobicia a jakościowo bardzo dobry szampon. Fajnie się pieni, domywanie na dobrym poziomie, ładny zapach brzoskwiń. Czego chcieć więcej.

Rękawice ADBL sobie przymierz najpierw. Niektórym (w tym mnie) po prostu zjeżdża z ręki przez zbyt luźny ściągacz. Zerknij na Work Stuff albo Flexipads. Podobna półka cenowa.

6 godzin temu, Freso napisał:

K2 T6 Klinet

Nie znam i chyba mało kto tutaj zna skuteczność tego preparatu. Z tanich a dobrych również RRC i ich Wipe Out

 

Brakuje Ci czegoś do czyszczenia opon i dressingu do opon. Do czyszczenia polecam Excede tire & rubber cleaner. Dressing to w zależności co lubisz. Jeśli aplikacja na mokro to ja osobiści po przetestowaniu kilku mogę powiedzieć że w tej grupie na nowych oponach najlepiej siada SG Coco Tire Booster. Jerśli na sucho i tanio to Nigrin. Poniżej wrzucam wątek w którym zobaczysz jak wygląda.

 

Co do QD - popatrz po giełdzie. Są czasem fajne QDki za małą kasę. Upolujesz pewnie QD1 od ADBL w małej ilości i sobie przetestujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2018 o 01:20, Freso napisał:


SZAMPON: Shiny Garage Orange Car Shampoo (mam, używam od dawna na zmianę z żółtym CarPlanem z woskiem)
QD - Shiny Garage Morning Dew QD (mam, chętnie zmienię na inny)

APC
WOSK - Collinite 476s

Do wnętrza mam od dawna Shiny Garage Apple Plastic Dressing oraz Poorboy's Natural Look i ten drugi jest IMO zdecydowanie lepszy, ale również chętnie przetestuję coś nowego.

-rękawica
-coś do odtłuszczenia lakieru 

Hej. 

Mi się bardzo fajnie myje szamponem od funky witch oraz ultracoat schampoo+. Oba są wydajne, świetnie się pienia i ronią to do czego zostały stworzone  😄  

Z QD najlepsze wrażenie na mnie zrobił do tej pory Amulet od Funky Witch (aplikowałem już u siebie qd m. in. od adbl, SG )

APC - niestety, ale znów Funky Witch 😆 😄 . Co prawda jest to środek mocno skoncentrowany. Bardzo sceptycznie byłem do niego nastawiony (głównie przez to ze to koncentrat). Ale odkąd zacząłem nim czyścić zacząłem go doceniać. Jeszcse nie zdarzyło mi się by czegoś mi nie doczyścił.

Wosk Colli jest bardzo fajny. Klasyk 😄 

Dressing do wnętrza. Jestem zwolennikiem satynowego, matowego efektu. 

Funky witch modemoiuselle czy jak to tam się nazywa i pisze 😛  . Zapach cudowny, wspaniała aplikacja, wydajność, trwalosc. A ze względu na moja prace doceniam brak osiadania kurzu.

Meguairs hyper dressing (jeśli chcesz mam na zbyciu troszkę) - w zależności od rozcieńczenia możesz uzyskać połysk lub „fabryczny mat/satynę/naturalny wygląd). Zapach  aplikacja, wydajność, trwalosc, efekt. Super. Jednak w porównaniu do funky witch kurz bardziej osiada.

koch z serii excellence. 

SG satin interior dressing. Wydajny. Fajny zapach. Aplikacja tez wporzadku, trwały tez jest. 

Adbl interior qd tez dość fajnie się spisywał u mnie. 

Mam dwie rękawice do mycia. Obie z flexipads. Brązowa soft merino i biała merino. Są kozackie 😄  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.