Skocz do zawartości

KRAUSS DB 5800s - nie działa


sl3py

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam DA jak w temacie. Maszyna po gwarancji niestety, ogolnie malo pracowala . Problem polega na tym że nagle podczas pracy przestala laczyc , jak nia szarpalem to sie wlaczala i przestawala. Pomyslalem źe może szczotki. wymienilem na nowe gdzie starych zeszło ok polowy w jednej i troszke mniej niz polowa w drugiej. Po wymianie szczotek maszyna dzialala jak nowa. Zrobiłem 2 etapowową korekte na 1 aucie i one step na drugim po czym znow to samo. Sprawdzajac szczotki okazalo sie ze znow mi zdarla do polowy. Ale w tak krotkim czasie ?Druga sprawa to nie rowno szczotki leca . jednej jest polowa drugiej wiecej . Miał ktos moze podobny problem albo wie co jest przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi kiedys po 2 autach skonczyly die w nim szcxotki i przekladnia. Po naprawie do dzis po 3 latach jest spokoj. Sprawdz jeszcze czy kabla nie masz gdzieś nadlamanego. Ja swoj wymienilem na nie oryginalny bo co i raz nie sie przewody przerywaly

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie mam je sprawdzić ? One są luźne nałożone do końca. Szczotki dociskają sprężynki i to dość mocno . Wydaje się być wszystko w porządku na pierwszy rzut oka . Czy możliwe jest że bym mógł zajechać maszynę poprzez zmienianie talerza z oryginalnego 125 na mniejszy 75 ? Bo dużo pracowałem na mniejszych padach 

 

W dniu 4.11.2018 o 21:28, sadam55 napisał:

Mi kiedys po 2 autach skonczyly die w nim szcxotki i przekladnia. Po naprawie do dzis po 3 latach jest spokoj. Sprawdz jeszcze czy kabla nie masz gdzieś nadlamanego. Ja swoj wymienilem na nie oryginalny bo co i raz nie sie przewody przerywaly

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
 

Oddawalem do jakiegoś specjalisty od elektronarzędzi czy na serwis ta maszynkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sl3py napisał:

W jakim sensie mam je sprawdzić ? One są luźne nałożone do końca. Szczotki dociskają sprężynki i to dość mocno . Wydaje się być wszystko w porządku na pierwszy rzut oka . Czy możliwe jest że bym mógł zajechać maszynę poprzez zmienianie talerza z oryginalnego 125 na mniejszy 75 ? Bo dużo pracowałem na mniejszych padach 

Jeżeli dobrze dociskają to nie mam pomysłu. Zmiana talerza nie ma wpływu na to, jedynie na większe wibracja na małym BP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sl3py Miałem tak w szlifierce kątowej. Zużywała się jedna szczotka. Rozebrałem obudowę i po uruchomieniu szlifierki okazało się, że iskrzy jedna szczotka (ta zużywająca się szybciej). Zanioslem sprzęt do kolegi elektromechanika, który stwierdził, że prawdopodobnie w wyniku uszkodzenia jednej cewki stojana  szczotka zaczęła iskrzyć i nadmiernie się zużywać. Diagnoza - stojan do wymiany, ale zaczął jeszcze sprawdzać wszystko na spokojnie i okazało się, że jeden z przewodów był źle przylutowany. Więc naprawa oparła się o bufet. Jak nie masz pojęcia o elektromechanice to zanieś  sprzęt do kogoś kto się tym zajmuje. Jak będziesz tak jechał na iskrzącej szczotce to uszkodzisz komutator i będzie wirnik do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.