Skocz do zawartości

Mercedes lakier srebrny polarny designo magno


Luki_m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Za niedługo będę w posiadaniu Mercedesa w kolorze designo magno.

Jest to kolor matowy oryginalny. Pytanie do Was czy miał ktoś z nim styczność?

Jak o niego dbać? Podobno bardzo trudny w utrzymaniu lakier.

Jaka powłokę polecacie na matowe lakiery? Myślałem nad CQ lub Te co ( z tego co wiem to obie powloki można aplikować na matowe lakiery).

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, A powiedz mi jak wygląda przygotowanie takiego lakieru?
Można normalnie uzyc chemii tak jak przy standardowym lakierze ( dekontaminacja itd..) czy trzeba używać jakiś specjalnych środków, dedykowanych do matowych lakierów?
Są jakieś specjalne pasty do matowych lakierów czy ich się nie poddaje korekcie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chemia do dekontaminacji taka sama, no i nie polecam glinki jak nie potrafimy jej uzywac czyt: rysujemy powierzchnie, lepiej zrobic kilkukrotnie chemicznie
"jeśli użyjesz pasty polerskiej, środka do usuwania kolistych zarysowań, politury czy wosku zawierających jakikolwiek środek czyszczący, zaczniesz zmieniać wygląd matowego lakieru auta. Zacznie on wyglądać na nierówny i poplamiony. Dlatego też, ważne jest abyś zrobił wszystko co możliwe by nie spowodować powstawania rys i kolistych zarysowań podczas regularnego dbania o swoje auto."
Ze swojej strony na matowe lakiery polecam ceramike sonaxa cc36 oraz gejon matte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.