Skocz do zawartości

Ocena pełnego zestawu


kres

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Bardzo proszę o ocenę i wszelkie sugestie dotyczące zestawu poniżej. Szykuje mi się do zrobienia w rodzinie kilka samochodów (korekta lakieru+zabezpieczenie woskiem). Pasty, pady i wszystko związane z polerką na razie zostawiam na inny post;) Część kosmetyków już posiadam, ale chciałbym doposażyć się raz a dobrze, jednocześnie nie przepłacając czyli dobry stosunek jakości do ceny. Do rzeczy:

1. Aktywna piana:

Tutaj zastanawiam się pomiędzy ADBL Yeti a Autobrite Magifoam, ale nie wiem czy warto dokładać drugie tyle do Magi czy do użytku własnego wystarczy ADBL.

2. Dekontaminacja:

- ADBL Vampire

- ADBL Tar&Glue

- glinka Bilt Hamber Auto Clay Regular (jako poślizg woda z szamponem)

3. Mycie:

- ADBL Snowball czy Meguiar's Gold Class (zależy mi żeby był jak najbardziej przyjazny dla wosków)

- rękawica Meguiar's Microfiber Wash Mitt (już posiadam)

- osuszanie ADBL Mr. Gray Towel 60x40, ShiningCar Waffle Dryer 76x56

- APC ADBL

4. Felgi:

- wystarczy wcześniej wspomiany ADBL Vampire czy dokupić coś specjalnie pod felgi

- szczotka (tutaj proszę o pomoc)

5. Opony:

- Meguiar's Endurance High Gloss (już posiadam)

- aplikator ADBL One Shot Tire Pad

6. Cleaner:

- czy DodoJuice Lime Prime Lite nieścierny będzie odpowiedni, gdyż już taki posiadam + aplikator z mikrofibry i jakaś mikrofibra

7. Wosk:

- Collinite 476 (już posiadam) czy jest duża różnica w trwałości pomiędzy 476 a 845 Insulator?

- aplikator Meguiar's Soft Foam

- Gyeon Q2M Boa Towel 60x40 na dotarcie

8. Quickdetailer:

- Poorboy's World Quick Detailer QD+

9. Plastiki zewnętrzne:

- Autoblym Bumper Care cry Meguiar's Gold Class Trim?  + mikrofibra

10. Szyby:

- ADBL Glass Cleaner

- Soft99 Glaco Q czy efekt będzie podobny jak tradycyjny Rain-X (już go posiadam)?

11. Plastiki wewnątrz:

- Poorboys Natural Look (już posiadam)

12. Czyszczenie i pielęgnacja skóry:

- szczotka colourlock do skóry

- Sonax Profiline Leather Cleaner Foam

- Sonax Profiling Leather Care

- czy do kierownicy warto kupić zestaw Colourloocka czy wystarczy przejechać Sonaxem?

13. Inne

- oczywiście jeszcze pędzle i inne mikrofibry, które posiadam

 

Budżet max 1800 zł, ale wiadomo im mniej tym lepiej:) Jeśli coś pominąłem będę wdzięczny za propozycje. Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kres napisał:

Tutaj zastanawiam się pomiędzy ADBL Yeti a Autobrite Magifoam, ale nie wiem czy warto dokładać drugie tyle do Magi czy do użytku własnego wystarczy ADBL.

Zdecydowanie warto. Magi jest moim zdaniem bezkonkurencyjna

 

5 minut temu, kres napisał:

ADBL Tar&Glue

Vasco a jak ma być dobra cena to RRC

 

6 minut temu, kres napisał:

- ADBL Snowball czy Meguiar's Gold Class (zależy mi żeby był jak najbardziej przyjazny dla wosków)

Większość szamponów jest przyjazna. Meg's to klasyk i będziesz zadowolony. Z Tanich szamponów jest świetny ten od RRC

 

7 minut temu, kres napisał:

osuszanie ADBL Mr. Gray Towel 60x40, ShiningCar Waffle Dryer 76x56

Lepiej coś od Work Stuff, Fireball albo Gyeon Silk

 

8 minut temu, kres napisał:

APC ADBL

Excede robi to lepiej

 

8 minut temu, kres napisał:

wystarczy wcześniej wspomiany ADBL Vampire czy dokupić coś specjalnie pod felgi

Dokup Wheel Clenera do codziennego mycia - Excede na przykład albo Nigrin (świetny i żelowy więc dłużej leży)

 

10 minut temu, kres napisał:

Collinite 476 (już posiadam) czy jest duża różnica w trwałości pomiędzy 476 a 845 Insulator?

476 poleży trochę dłużej

 

10 minut temu, kres napisał:

Poorboy's World Quick Detailer QD+

Nie miałem w arsenale ale jak budżet nie jest przeszkodą to Prostaff Water Gold. Z tańszych QD1 od ADBL robi bardzo fajną robotę

 

11 minut temu, kres napisał:

9. Plastiki zewnętrzne:

Jeśli starsze auta i zniszczone plastiki to sprawdzony Owatrol albo nowość od RRC która wygląda bardzo zachęcająco - Plactic Conditioner

 

13 minut temu, kres napisał:

ADBL Glass Cleaner

Szału nie ma. Pojawiają się opinie o tym że się maże. Koncentrat Carchem do tego IPA z wodą destylowaną i jest lepiej niż dobrze. Z gotowców chwalony jest Detailers Magic

 

14 minut temu, kres napisał:

Soft99 Glaco Q czy efekt będzie podobny jak tradycyjny Rain-X (już go posiadam)

Efekt będzie ten sam. Kwestia tego jak szybko startują krople, ile leży i łatwości aplikacji.

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam do czynienia ze skórą więc nie bardzo podpowiem. Ponić Carchem ma dobre i relatywnie tanie środki. 

Cleaner jaki chcesz 😁 Lime Prime będzie ok. Choć ja z cleanerów zrezygnowałem na korzyś znacznie szybszego w aplikacji Wax Off od Autobrite

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.