Skocz do zawartości

Jak zadbać o lakier w BMW E46 ?


emes

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam, czytam forum i finalizuję listę preparatów do odświeżenia lakieru...zaznaczam że jest to mój debiut w sferze kosmetyków wyższej półki, dlatego na początek nie chcę bardzo szaleć... :)

 

I opcja:

- glinka Clay Bar + płyn Last Touch

- DC1

- DC3 lub #16 lub Gold Class Liquid Wax

 

II opcja:

- glinka Clay Bar + płyn Last Touch

- SwirlX

- DC3 lub #16 lub Gold Class Liquid Wax

 

do tego:

- Trim Detailer do plastików zewnętrznych

- aplikatory gąbkowe

- mikrofibry

 

Która opcja da lepsze efekty? Ewentualnie proszę o korektę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej wersji używasz po glince tylko cleanera pod wosk,w drugiej środka do delikatnej korekcji ale już cleanera nie ma... :)

Żeby Ci uprościć:

Glinka: http://showcarshine.pl/171-showcarshine ... szklo.html +woda z szamponem

Następnie :Autoglym Super resin polish

Wosk: Meguiars #16

AG SRP to środek typu AIO-ja go bardzo lubię. Maskuje naprawdę znakomicie zwłaszcza po 2 lub 3 przelotach drobne zarysowania. Dodaje blasku i wyciąga głębię. W dodatku jest cleanerem wiec pozostawia powierzchnię przygotowaną pod wosk.

Będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...A czy po glinkowaniu właściwie potrzebny jest jeszcze cleaner?...zastosowanie SwirlX przed woskowaniem nie będzie wystarczające?...

swirlx jest także cleanerem, więc nic więcej nie jest potrzebne:) Ktoś na pewno się będzie upierał, że dodatkowy cleaner polepszy efekt, ale po co? Meguiars otwarcie mówi, że swirlx to cleaner, więc śmiało na to wosk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam forum i finalizuję listę preparatów do odświeżenia lakieru...zaznaczam że jest to mój debiut w sferze kosmetyków wyższej półki, dlatego na początek nie chcę bardzo szaleć... :)

 

I opcja:

- glinka Clay Bar + płyn Last Touch

- DC1

- DC3 lub #16 lub Gold Class Liquid Wax

 

II opcja:

- glinka Clay Bar + płyn Last Touch

- SwirlX

- DC3 lub #16 lub Gold Class Liquid Wax

 

do tego:

- Trim Detailer do plastików zewnętrznych

- aplikatory gąbkowe

- mikrofibry

 

Która opcja da lepsze efekty? Ewentualnie proszę o korektę...

 

Jeśli chcesz bazować na produktach Meg'sa to ja sugerowałbym co następuje :):

1) zamiast DC1 użyć SwirX - DC1 jest naprawdę dobrym cleaner'em ale przy ręcznej aplikacji jego właściwości ścierno-korekcyjne mogą okazać się absolutnie niewystarczające.

2) podałeś trzy woski z trzech różnych półek jakościowo-cenowych. Ja od razu skreśliłbym z tej listy DC3. Skoro sam mówisz, że ...

jest to mój debiut w sferze kosmetyków wyższej półki, dlatego na początek nie chcę bardzo szaleć...

... to ja wybrałbym Gold Class'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.