Skocz do zawartości

Jak zadbać o lakier w BMW E46 ?


emes

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat co począć z lakierem mojego auta...

 

Kondycja lakieru jest dobra, nie jest zmatowiały - wiadomo jakieś tam ryski są - auto ma 6 lat, jednak nie ma dramatu...

 

I tak - po zakupie samochodu solidnie (3 razy w przeciągu 14 dni) nawoskowałem blachy woskiem Triple Wax od Carplan'a - wielu z Was powie zapewne że ta marka jest do d... :D ale było "nawet ok"...

 

Teraz chciałbym zrobić "coś" więcej dla lakieru...myślę o produktach SONAX - firma w końcu jest całkiem OK...(a nie chcę pakować się w jakiś high-end).

 

Czy mogę zastosować najpierw politurę Sonax (czerwoną), a potem Sonax Brillant nr.1 (seria eXtreme) :?:

 

Czy jest to dobry tok myślenia :?:

 

Wszystko będę robił ręcznie - lubię woskować auta, także 5-7 godzin przy lakierze nie stanowi problemu... :ad:

 

Pacjent:

p1261571.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to dobry tok myślenia :?:

Myślę ze dobrym tokiem myślenia byłoby poczytanie trochę forum. Jest tu zawarte multum informacji. Zarejestrowałeś się kilka min temu i oczekujesz gotowych odpowiedzi...

lubię woskować auta, także 5-7 godzin przy lakierze nie stanowi problemu...
Jeśli lubisz działać przy autku to tym bardziej powinieneś się zaprzyjaźnić z forum ;)
myślę o produktach SONAX - firma w końcu jest całkiem OK...
No niekoniecznie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko da się uporządkować ,uwierz mi ;)

Generalnie należy działać w/g schematu:

 

1. Mycie, suszenie;

2. Glinka;

3. Usuwanie rys (np UC);

4. Clenaer - np. DoDo Lime Prime albo DC1 albo nawet AG SRP;

5. Odżywka - np. DC2 albo #7 albo Chemical Guys EZ CREME GLAZE albo...

6. Wosk.

 

ALBO:

 

1. Mycie, suszenie;

2. Glinka;

3. Usuwanie rys (np UC);

4. Clenaer z odżywką - np. Black Hole (albo SV CF albo Z HDC albo... itd);

5. Wosk.

 

Ewentualnie:

 

1. Mycie, suszenie;

2. Glinka;

3,4,5 Produkt typu AIO

6. Wosk.

 

 

Produkty są tylko przykładowe i zupełnie nie musisz ich brać pod uwagę. Na temat konkretnych produktów jest mnóstwo info na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie brzmiało:

.myślę o produktach SONAX - firma w końcu jest całkiem OK
Jakie masz zastrzeżenia do Sonaxa biorąć pod uwage półke cenową ?

I nie było mowy o półce cenowej. W tej polce cenowej sa moze i OK ale zgodzisz się ze mną ze warto dopłacić-czasem niewiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

politura - dla usunięcia rys
politura nie służy do usuwania rys.
rys -fakt niewiele ich jest, ale zawsze
Tak Ci się tylko wydaje. Należy obejrzeć dokładnie pod mocnym światłem halogenowym/xenonowym.W każdym razie sztucznym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
I nie było mowy o półce cenowej

 

No to na tej zasadzie wszystko poniżej Royala jest kiepskie. To chyba naturalne że produkty rozpatruje się przez pryzmat ceny i współczynnik ceny do jakości jest w przypadku Sonaxa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, :good: peace :)

 

emes, dobra ile chcesz wydać pieniędzy na kosmetyki. Pamiętaj ze żeby cala robota miała sens należy działać w/g powyższego schematu. Każdy z tych elementów jest ważny. Nawet szampon,czy to czym myjesz auto. Bardzo ważna jest glinka-to właściwie podstawa! potem możesz zastosować produkt typu AIO-szybko ,łatwo i przyjemnie-efekt niezły. Zabezpieczyć woskiem/sealantem i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry cleaner z odżywką i wypełniaczami, wosk (sam poczytaj jaki Ci do koloru pasuje) lub sealant (polubiłem je ostatnio :D ), szampon porządny, rekawica, dwa wiadra, padów kilka (mf+cotton) i trochę szmatek MF. w 250zł-300 się zamkniesz i myślę, że do tego stanu wystarczy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli lakier wygląda dobrze jak mówisz to ja bym się skupił na dokładnym jego umyciu i osuszeniu, po tym glinka, i zależnie jaki wosk ( SRP, dodo LP lib DC1) i na to wosk tegoż samego producenta

oczywiście zestaw do mycia obowiązkowy bo inaczej szkoda roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chciałbym zrobić "coś" więcej dla lakieru...myślę o produktach SONAX - firma w końcu jest całkiem OK...(a nie chcę pakować się w jakiś high-end).
Warto zastanowic sie co dokladnie chcialbys zrobic i na jakim efekcie Ci zalezy. Oprocz lakieru, sa jeszcze kola, elementy plastikowe, szyby, do tego czyszczenie wnetrza i jesli masz ochote komory silnika.

W przypadku lakieru pytanie czy chcesz isc w strone jak najlepszego wygladu czy trwalosci, czy chesz sie troche pobawic czy isc bardziej na latwizne z srodkami AIO. Warto poczytac forum zeby sprecyzowac wymagania. Inaczej mozna doradzac wszystko i nic :)

Na zachete bardzo fajna relacja: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=1704

 

 

myślę o produktach SONAX - firma w końcu jest całkiem OK...(a nie chcę pakować się w jakiś high-end)
Tez jestem zdania ze sonax jest ok jak na swoja cene, ale z drugiej strony dokladajac nie duzo wiecej mozna kupic juz np poorboys czy cos z AG. Na poczatku moze sie wydawac sporo ale te srodki przy amatorskim zastosowaniu starczaja na baaaaardzo dlugo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zastanowic sie co dokladnie chcialbys zrobic i na jakim efekcie Ci zalezy

Jeśli o to chodzi, chciałbym przywrócić lakier do stanu najbliższego fabrycznemu..generalnie ładny połysk z wyrazistym kolorem + ochrona... :)

 

Sporo jest tej wiedzy do ogarnięcia - dopero układam sobie wszystko w głowie... :)

Do tej pory sądziłem że procedura jest prostsza tzn. jeśli lakier ma rysy, to mleczko lekkościerne, a potem wosk i sprawa załatwiona hehe... :kox:

 

No ale jak widzę życie nie jest takie proste... :mrgreen:

Trzeba być obeznanym w rynku kosmetyków, aby dobrać dobrze zestaw po konkretny samochód.

 

A czy nie można zastosować po prostu zestawu:

- Meguiars DC 1 (paint cleaner)

- Meguiars DC 2 (polish)

- Meguiars DC 3 (wax)

 

Te środki chyba są chyba zaprojektowane jako jedna "ścieżka" działania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można zastosować po prostu zestawu:

- Meguiars DC 1 (paint cleaner)

- Meguiars DC 2 (polish)

- Meguiars DC 3 (wax)

 

Te środki chyba są chyba zaprojektowane jako jedna "ścieżka" działania?

można i pewnie zostały tak zaprojektowane, ale to by było za proste :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj emes, ja też posiadam e46 i także dbam o lakier - mimo to poprzedni właściciel nie dbał - nie wiem jak u ciebie wygląda pod światło/słońce lakier najlepiej zrobić właśnie zdjęcia w ten sposób aby odbicie światła było widoczne w lakierze z bliskiej odległości - wtedy wiadomo tak naprawdę jaki jest stan lakieru.

 

To też zależy od człowieka bo znajomi sądzą, że lakier na mojej e46 jest idealny ja jednak powtarzam, że pod światło jest masa rys i szczególnie w słoneczne dni mnie to irytuje, oni do tego by nie przykładali uwagi.

 

Nie musisz wszystko kupywać od meguiar's nie bój się innych firm jak chemical guys, poorboys world, smartwax, także nie są złe, a marża za produkty megsa u nas w Polsce jest naprawdę duża. Glinke megsa mogę polecić bo bardzo przypadła mi do gustu :)

 

Ja na twoim miejscu kupil bym

szampon (smartwax, dodo, meguiars)

glinke (megs)

wosk (colli, megs)

 

ewentualnie przed woskiem sealant jeśli tak bardzo lubisz machać ręką :D

ja bym wybrał chemical guys jet seal lub wolfgang,

deep crystal step 2 ręką dla mnie to była makabra i odpuściłem po kawałku i poczekałem na maszynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można te preparaty użyć zamiast glinki skoro służą do czyszczenia lakieru?...
]

nie można, glinka służy do ściągnięcia zanieczyszczeń a te preparaty do korekcji lakieru z tym że DC1 przygotowuje powierzchnię pod wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emes, na dobry początek jeśli chcesz z megsa to polecam DC1 i #16, do tego mikrofibry, aplikatory i zestaw do mycia,

albo z auto glyma SRp i na to jakiś wosk na przykład coli 276, a później będziesz zestaw rozwijał, ja przez 2 lata zgromadziłem baaardzo wiele kosmetyków, na początek kilka rzeczy wystarczy, a jak cię wciągnie to będziesz rozwijał zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobry początek jeśli chcesz z megsa to polecam DC1 i #16, do tego mikrofibry, aplikatory i zestaw do mycia

 

I przed tym oczywiście glinka? :-]

 

Czyli zabieg wyglądałaby tak:

- mycie

- glinka (jaka konkretnie od Meguiairs byłaby OK dla amatora?)

- DC1

- Meguiar's Professional Paste Wax (czy może być ewentualnie DC3? http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG+A2216)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przed tym oczywiście glinka? :-]

oczywiście,

- Meguiar's Professional Paste Wax (czy może być ewentualnie http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG+A2216 ?)

może, nie porównywałem bezpośrednio obu wosków ale osobiście wybrał bym #16,

DC! możesz też zastąpić SRP które maskuje ryski, ale dc i tak ci się kiedyś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.